Тривалість вигулу чотирилапих улюбленців взимку залежить від породи та їхнього віку. Втім жодного собаку не варто вигулювати, якщо температура надворі опустилась до -9°C.
За словами експерта з клінічної поведінки тварин Рейчел Роджер, пухнасті друзі людини не здатні витримувати низькі температури повітря, а довге перебування на холоді може призвести до переохолодження, повідомляє Сountry Living.
Рейчел Роджер вказує, що температури близько -4°C і нижче занадто суворі для короткошерстих собак, тоді як породи з довгою шерстю витримують трохи нижчі температури — до -9°C.
Стосовно розміру, то він теж має значення, адже собакам малих і середніх порід важко витримувати температуру -4°C, тому їх краще тримати вдома. Зокрема, більші собаки мають можливість вигулюватися впродовж 30 хвилин при температурі у -6°C.
Видання зазначає, що, коли температура опускається нижче нуля градусів, маленьких собак варто вдягнути, а прогулянки необхідно обмежити приблизно до 15-20 хвилин. Якщо собаці холодно, то вона, як і людина, може почати тремтіти.
"Їхні вуха також можуть бути холодними на дотик. Деякі собаки будуть скутими в рухах, оскільки вони починають почуватися млявими й навіть можуть відчувати труднощі під час ходьби", — додає експерт.
Окрім цього, якщо тварина змерзла, то вона також може зупинятись під час прогулянки, скиглити, видавати певні звуки та відмовлятись йти далі. У такому випадку собаку варто відвести додому.
Роджер наголошує, що власникам чотирилапих потрібно бути обережними з цуценятами та старими собаками. У цьому віці вони зазвичай мають нижчий рівень жиру в організмі і їм важко регулювати температуру тіла.
Нагадаємо, раніше науковці спростували міф щодо способу підрахунку віку собак. Твердження, що сім років тварини відповідають семи рокам людини, є помилковим.