У п'ятницю, 4 серпня, президент Нігерії Бола Тінубу попросив парламент країни схвалити мобілізацію Збройних сил для можливої інтервенції до Нігеру.
Про це пише Reuters.
Відомо, що керівники оборонних відомств країн Західної Африки розробили план можливого військового втручання з метою повернути назад переворот, що стався минулого тижня у Нігері, включно з порядком і термінами розгортання сил.
Так, лідер Економічного співтовариства країн Західної Африки (ECOWAS) не розголошуватиме учасникам перевороту, коли і де він завдасть удару. Це рішення ухвалять глави держав.
"Тут опрацьовано всі елементи, які увійдуть у будь-яку можливу інтервенцію, включно з необхідними ресурсами, способами і термінами розгортання сил", — заявив комісар ECOWAS із політичних питань, миру і безпеки Абдель-Фатау Муса.
Зазначається, що співтовариство уже ввело санкції проти Нігеру і заявило, що може санкціонувати застосування сили, якщо до неділі путчисти не повернуть владу обраному президенту Мохамеду Базуму.
До того ж напередодні організація, що складається з 15 членів, направила до Нігеру делегацію для пошуку рішення цієї проблеми, але зустріч в аеропорту з представниками хунти не привела до прориву.
"Ми хочемо, щоб дипломатія спрацювала, і їм було чітко передано сигнал про те, що ми даємо їм усі можливості повернути назад те, що вони зробили", — наголосив Муса.
У Нігері 26 липня відбувся військовий переворот. Заколотники заявили, що скинули демократично обраного президента Мохамеда Базума і поклали край погіршенню ситуації з безпекою в африканській країні.
Члени президентської охорони Нігеру оточили президентський палац і затримали президента. Вже пізно ввечері в середу оголосили по державному телебаченню, що всі державні інституції призупинили свою роботу, а ситуацію контролюють сили безпеки, закликали зовнішніх партнерів не втручатися.
Так звана група Національної ради захисту країни заявила, що повітряні та наземні кордони закриті, запроваджена комендантська година до стабілізації ситуації.
Зазначимо, що президент Базум був обраний главою держави два роки тому в результаті першої мирної, демократичної передачі влади після здобуття нею незалежності від Франції в 1960 році. Нігер є однією із найбідніших і "найбільш схильних до переворотів" держав Африки.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський наголосив, що між Україною та державами Африканського континенту має бути налагоджений прямий діалог, без будь-яких посередників. Це необхідно для об’єктивного сприйняття подій у нашій державі та розуміння наслідків російської агресії.