Фото: poltava.to

Займався розтратою бюджетних коштів: суд виніс вирок меру Полтави

У четвер, 2 березня, мера Полтави засудили за організацію розтрати понад півмільйона гривень. Йдеться про Олександра Мамая.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Зазначається, що у четвер колегія суддів Вищого антикорупційного суду України затвердила угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором САП та Полтавським міським головою.

Відповідно до вищевказаної угоди суд визнав Мамая винуватим в організації розтрати майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, а також в організації внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що у підсумку завдало місцевому бюджету понад 570 тисяч гривень збитків.

У межах досудового розслідування, яке здійснювали детективи НАБУ, встановлено, що мер Полтави, перебуваючи у змові з директором та бухгалтером комунальної організації "Інститут розвитку міста", влаштував на роботу двох осіб, які фактично не виконували роботу на підприємстві, а здійснювали ведення домашнього господарства у помешканні міського голови та його близького оточення.

Для виплати вказаним особам зарплати, службові особи комунальної організації вносили до табелів обліку використання робочого часу невірогідні відомості, що у підсумку призвело до задання місцевому бюджету понад півмільйона гривень збитків.

Зважаючи, що мер міста відшкодував завдані збитки, повністю визнав свою провину та щиро кається, суд призначив йому покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціями строком на 1 рік.

Проте на підставі ст. 75 КК України суд звільнив Мамая від покарання з іспитовим строком один рік.

Крім того, за умовами угоди міський голова зобов’язується перерахувати у Фонд United 24 на спільний проєкт Генштабу ЗСУ, Держспецзв'язку та Міністерства цифрової трансформації — "Армія дронів" 2 мільйони гривень.

Разом з тим, інші обвинувачені у справі, а саме два виконавці та два пособники у розтраті коштів, також визнали свою провину та уклали угоди з прокурором, які теж затверджені судом. Відповідно до угоди їм призначено таке ж покарання.

Нагадаємо, 24 січня повідомлялося, що працівники Державного бюро розслідувань запобігли вбивству підприємця з Полтавської області. Вони встановили, що планують зробити зловмисники й, аби врятувати життя чоловіку та викрити організатора, здійснили багатоетапну спецоперацію з використанням технічних та агентурних можливостей Бюро.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 02.03.2023 18:05