Новостворений колегіальний орган Міноборони з питань оборонних закупівель за напрямом тилового забезпечення прийняв перші рішення стосовно проведення торгів щодо харчування бійців ЗСУ. Торги по харчуванню будуть відбуватися за новими правилами.
Про це повідомила волонтерка Богдана Ярова.
Вперше з моменту повномасштабного вторгнення, завдяки змінам, внесеним в постанову КМУ 1275, а також завдяки непохитній позиції членів колегіального органу, закупівлі Міноборони повертаються на "Прозорро".
"Не можу сказати, що це було легко, але ми вистояли під тиском, який таки був. Оголошення про проведення спрощених закупівель завтра буде розміщено на "Прозорро", — розповіла Ярова.
Також Міноборони запропонувало граничні ціни на всі 409 найменування каталогу продуктів харчування. Зокрема, гранична ціна на яйця вищої категорії 6,59 гривень з ПДВ, а на яблука 24,51 гривень з ПДВ. Ціни в процесі торгів можуть тільки знижуватися.
Волонтерка зазначила, що за рахунок прописаних кваліфікаційних вимог значно збільшилось коло учасників ринку харчової промисловості, які можуть стати постачальниками Міністерства оборони.
"Закритий клуб за інтересами Міністерства оборони" оголошено закритим", — підсумувала Ярова.
У січні журналісти опублікували інформацію, яка свідчить про нібито фінансові махінації Міноборони. Зокрема, ЗМІ повідомили, що міністерство начебто закладає на продукти для військових удвічі більшу ціну, ніж вона є насправді. У відомстві назвали це маніпуляцією та повідомили, що готують матеріали до Служби безпеки України "з метою проведення розслідування щодо поширення завідомо неправдивих відомостей, які заподіюють шкоду інтересам оборони в особливий період".
Сам Олексій Резніков заявив, що оприлюднена в ЗМІ інформація про зловживання під час закупівель харчування для війська є маніпуляцією. Водночас у НАБУ повідомили, що почали відповідне кримінальне провадження ще до розголосу в ЗМІ. Також було звільнено заступника міністра оборони України В’ячеслава Шаповалова, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ.
Після цього Резніков повідомив про повернення громадського контролю над закупівлями Міноборони. Він пояснив, що система закупівель і контролю потребує змін.
Нагадаємо, Верховна Рада України на засіданні 24 лютого ухвалила в цілому законопроект №8381 "Про внесення змін до закону "Про оборонні закупівлі" щодо запровадження прозорості в оборонних закупівлях".