Міноборони України відреагувало на заяви, що минулого року невідомі нібито викрали частину зброї та обладнання, наданого Заходом. Напередодні CNN зробило резонансну публікацію з посиланням на звіт генерального інспектора Пентагона.
Американська сторона після інспекції не висловлювала претензій щодо обліку зброї, переконує Міноборони України.
"Артилерія, боєприпаси, складні системи ППО, бронетехніка — в Україні усе обліковано. У минулому році було впроваджено автоматизовану систему обліку і проходження всього ОВТ через логістику. За допомогою партнерів уведено програми LOGFAS і "Каравай", які дозволяють по штрих-коду і QR-коду супроводжувати військову техніку до військової частини, а, в разі потреби, приїхати туди і побачити, що там є", — наголосив заступник міністра оборони Володимир Гаврилов.
Водночас на скандальний матеріал відреагували і у Держдепі. Мовляв, уряд США, як і раніше, чітко усвідомлює ризик можливого незаконного перенаправлення та активно вживає заходів для пом’якшення цього ризику в тісній співпраці з урядом України.
"Ми реалістично ставимося до того, що надсилаємо зброю, щоб допомогти Україні захистити себе в активному конфлікті, і існує ризик, що ця зброя може бути захоплена, якщо територія перейде з рук в руки — що відбувається під час будь-якої війни", — сказав речник Держдепу.
Повідомляється, що злочинним організаціям все ж вдалося викрасти певну зброю та обладнання, які США і союзники надали Україні. У документі розповідається, що наприкінці червня 2022 року організована злочинна група під керівництвом неназваного російського чиновника приєдналася до добровольчого батальйону за підробленими документами та викрала зброю — гранатомет і кулемет, а також понад тисячу набоїв. Втім, українська розвідка розкрила змову.
Також у червні торік українські спецслужби розкрили змову торговців, які намагалися продати зброю і боєприпаси, викрадені з передової на півдні України. Крім того, було викрито змову українських злочинців, які видавали себе за працівників гуманітарних організацій, які викрали бронежилети на суму 17 тисяч доларів, йдеться у доповіді.
За інформацією ЗМІ, у серпні 2022 року українські спецслужби викрили групу бійців добровольчого батальйону, які викрали 60 гвинтівок та майже тисячу набоїв. Зброю вони зберігали на складі, аби, ймовірно, продати на "чорному ринку". При цьому у звіті не уточнюється, чи була ця зброя надана Україні партнерами.
У звіті Пентагону наголошується, що ракети та гелікоптери легше відстежувати за допомогою розвідувальних механізмів, однак менші предмети, наприклад, прилади нічного бачення, контролювати було важче.
Нагадаємо, раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що Сполученим Штатам Америки простіше надавати Україні допомогу у вигляді зброї, а не грошей. Все тому, що фінансова допомога від США у формі грантів не збільшує борги України, а також сприяє стабілізації фінансової системи в умовах воєнного стану.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими