У четвер, 5 грудня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню Ради національної безпеки й оборони про санкції проти Грузії. Ці санкції спрямовані проти тієї частини грузинської влади, яка здає країну російському диктаторові Володимирові Путіну.
Про це у своєму зверненні заявив президент. Також гарант зауважив, що не можна втратити нікого в цьому регіоні: ані Грузію, ані Молдову, ані Україну та додав, що країни повинні разом захищатись проти Росії.
"Так буває в міжнародних справах: якщо вчасно не відреагувати або якщо відреагувати непринципово, то далі -- втрачені десятиліття і країни, позбавлені свободи", -- наголосив гарант.
Зеленський закликав країни Європи, Сполучені Штати Америки та всіх у світі діяти так само принципово. Зауважимо, що напередодні український президент відреагував на події в Грузії, де вже тиждень відбуваються протести через рішення влади призупинити процес євроінтеграції. Також гарант заслухав доповідь керівника Головного управління розвідки Кирила Буданова щодо російських намірів на найближчий час та про ситуацію в Грузії.
"Була доповідь по ситуації в Грузії. І це в Грузії, звичайно, не лише проблема одного народу й не тільки нашого регіону", — зазначав Зеленський.
Тоді президент наголошував, що Україна готує свою юридичну реакцію та працює з європейцями й іншими партнерами щодо конкретних дій. Зокрема, гарант доручив підготувати відповідні санкційні рішення.
Ввечері 28 листопада біля центрального офісу керівної партії "Грузинська мрія" та будівлі парламенту Грузії в Тбілісі зібралися стихійні мітинги. Приводом стала заява прем'єр-міністра Іраклія Кобахідзе, який повідомив, що влада Грузії відмовляється від переговорів про вступ до Європейського Союзу до 2028 року.
30 листопада США ухвалили рішення призупинити стратегічне партнерство з Грузією. Це сталось після замороження "Грузинською мрією" процесу вступу країни до Євросоюзу. У Держдепартаменті зазначили, що рішення "Грузинської мрії" призупинити процес вступу Грузії до ЄС суперечить обіцянці грузинському народу, закріпленому в його Конституції, домагатися повної інтеграції до Європейського союзу та НАТО.
Нагадаємо, Україна рішуче засудила силовий розгін мітингів у Грузії. Київ також відкинув спроби грузинської влади втягнути країну у внутрішньополітичні процеси.