Національний перевізник "Укрзалізниця" запускає унікальну святкову акцію, розраховану на поціновувачів залізничних подорожей та колекціонерів пам'ятних відзнак. Усі охочі пасажири матимуть обмежену в часі можливість прикрасити свої спеціальні документи ексклюзивним тематичним штампом.Про це повідомляє пресслужба компанії.За даними "Укрзалізниці", особлива ініціатива присвячена до визначного державного свята — 30-річчя Конституції України. Отримати унікальний тематичний відтиск у свій "Паспорт мандрівника" можна буде протягом обмеженого періоду, який триватиме з 28 червня до 5 липня включно. Локацією для проведення акції стане Центральний залізничний вокзал Києва.Організатори закликають батьків брати своїх дітей, їхні паспорти мандрівників та вирушати на пошуки залізничних янголів, які допоможуть поставити нові святкові відмітки. Цей штамп стане чудовим нагадуванням про важливу державну дату та залізничні пригоди літнього сезону.Рвніше стало відомо, що "Укрзалізниця" продовжує масштабне оновлення пасажирських поїздів шляхом новітніх вагонів вітчизняного виробництва. Сучасний рухомий склад із підвищеним рівнем комфорту вже курсує між Києвом, Ужгородом та Дніпром.Нагадаємо, на літній період "Укрзалізниця" призначила додатковий поїзд на один із курортних напрямків. Він курсуватиме за маршрутом Одеса — Кароліно-Бугаз..

Під час засідання "Великої сімки" Дональд Трамп заінтригував союзників заявами про готовність посилити санкційний та політичний тиск на Росію. Зокрема, очільник США заговорив про можливу відмову від домовленостей на Алясці, які стосувалися російського контролю над Донбасом.Про це повідомляє видання Axios.За інформацією джерел у дипломатичних колах, під час засідання лідерів "Великої сімки" очільник Білого дому продемонстрував жорстку позицію щодо російського диктатора Володимира Путіна. Трамп дав зрозуміти колегам, що Вашингтон може дезавуювати так звані "анкоріджські домовленості", укладені на Алясці. За даними журналістів, ці закриті угоди передбачали згоду Сполучених Штатів із претензіями Росії щодо того, що в рамках підписаних документів РФ контролюватиме Донбас.Водночас кулуарні заяви американського президента викликали неоднозначну реакцію серед європейських союзників. Багато європейських посадовців скептично оцінюють реальність виконання таких погроз та сумніваються у готовності Вашингтона перейти до рішучих дій."Трамп скептично ставився до всього, що стосувалося Путіна, і говорив про тиск на Росію, але інші лідери не вірять, що він дійсно щось зробить", — повідомив один із високопоставлених чиновників.Варто зауважити, що на полях саміту G7 Дональд Трамп провів особисту зустріч із президентом України Володимиром Зеленським. Цим переговорам передував контакт лідера США з очільником Кремля, після чого глава Білого дому публічно відзначив, що Україна наразі "досить добре справляється" з веденням війни.Нагадаємо, що 17 червня президент України Володимир Зеленський провів термінову спільну розмову з Дональдом Трампом та Еммануелем Макроном за підсумками саміту G7. Лідери держав скоординували свої кроки, які спроможні кардинально змінити геополітичну ситуацію.Своєю чергою, президент Франції Еммануель Макрон під час брифінгу для журналістів заявив, що у Сполучених Штатах Америки вперше за президентства Дональда Трампа схвалили документ, у якому визнають себе не нейтральним посередником у війні, а партнером України..

У суботу, 27 червня, український легкоатлет Олег Дорощук продемонстрував феноменальний результат на престижних змаганнях зі стрибків у висоту, що завершилися у Житомирській області. Спортсмен зумів підкорити висоту, яка стала найкращим показником поточного сезону на планеті.Про це повідомляє Tribuna.com.Традиційний меморіал ім. Лонського зі стрибків у висоту, який приймав Бердичів 27 червня, зібрав найсильніших представників цієї дисципліни. Головною зіркою турніру став Олег Дорощук, який завоював золоту нагороду із разючим результатом 2,33 метра. Наш стрибун оновив світовий орієнтир року, перевершивши досягнення чеського атлета Яна Штефели (2,32 метра), встановлене ще наприкінці зими. Варто додати, що цей показник є вищим за той, з яким Дорощук тріумфував на зимовому чемпіонаті світу 2026 року в приміщенні — тоді для перемоги йому вистачило планки на позначці 2,30 метра. Після успішного стрибка на 2,33 метра лідер змагань спробував оновити персональний рекорд та штурмував висоту 2,35 метра, проте три наявні спроби виявилися невдалими.Окрім переможця, високий рівень майстерності продемонстрували й інші імениті українські атлети, серед яких Роман Петрук, Богдан Бондаренко, Андрій Проценко, Назар Боруцький, Матвій Чауш та Павло Мельник. Другу сходинку на бердичівському подіумі посів Дмитро Нікітін, чий фінальний результат склав 2,24 метра. Трійку найкращих замкнув Вадим Кравчук, який підкорив планку на висоті 2,21 метра.Нагадаємо, українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх здобула перемогу на етапі Континентального туру в хорватському Загребі. Змагання також мають назву як меморіал Бориса Ханцековича..

У суботу, 27 червня, Київ затягнуло щільним смогом через імовірні лісові пожежі у передмісті чи в районі Чорнобильської зони. У соцмережах ширяться кадри сильного задимлення в Оболонському районі, хоча офіційні відомства ситуацію поки не коментують.У правобережній частині столиці місцеві мешканці скаржаться на різкий запах гару та густий смог, який стрімко погіршує видимість на дорогах. Погіршення якості повітря наразі найбільш відчутне для жителів кількох мікрорайонів, де дим буквально огортає житлові будинки.Про це повідомляє Telegram-канал "Реальний Київ".За даними джерела, гостра ситуація із задимленням зафіксована в Оболонському районі міста, зокрема неприємний запах та імлу спостерігають жителя Виноградаря та Мінського масиву. Користувачі у соціальних мережах припускають, що щільна хмара кіптяви могла прийти з боку Вишгородського району. Серед основних версій виникнення проблеми називають імовірне займання торфовищ або ж масштабні лісові пожежі.Зокрема, з'явилися припущення, що смог у столиці спровокований серйозними лісовими пожежами в районі Прип'яті. Супутникові моніторингові карти дійсно фіксують великі осередки вогню у цьому регіоні, а несприятливий вітер наразі дме саме в напрямку Києва, поширюючи продукти горіння. Втім, наразі ця інформація не є офіційною — представники профільних служб та органів влади поки не надали офіційного підтвердження чи коментарів щодо точних причин задимлення.Нагадаємо, в Україні оголошено найвищий рівень загрози виникнення масштабних загорянь на відкритих територіях через суттєве підвищення температури повітря. Рятувальники закликають громадян бути максимально обачними, оскільки погодні умови створюють серйозні ризики для екосистем..

В українській енергосистемі зберігається стабільна ситуація, яка дозволяє забезпечити потреби споживачів без залучення графіків обмежень. Найближчої доби українці будуть зі світлом, оскільки вимкнення електроенергії не передбачаються.Про це повідомляє НЕК "Укренерго".У неділю, 28 червня, впровадження будь-яких заходів обмеження споживання електроенергії для населення чи промисловості не планується. Попри відсутність графіків відключень, енергетики закликають громадян підходити до використання ресурсу розумно. Енергосистема все ще потребує збалансування, тому побутових споживачів просять перенести роботу найбільш потужних електричних приладів на денний час — з 10:00 до 16:00.Особливу увагу варто приділити періоду максимального навантаження на мережу. Фахівці закликають ощадливо споживати електроенергію у вечірні години — з 18:00 до 22:00. Такий свідомий підхід допоможе уникнути перевантаження обладнання та забезпечить стабільну роботу всієї енергетичної інфраструктури країни.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

Знаменитий український боксер та колишній абсолютний чемпіон світу Олександр Усик вирішив детально пояснить свої мотиви відмови від чемпіонських титулів у надважкій вазі. Незважаючи на звільнення поясів, іменитий спортсмен не планує завершувати професійну кар'єру та налаштований на проведення ще одного масштабного поєдинку.Про це повідомив "24 Канал".Донедавна український боксер міцно утримував світові пояси за версіями WBC, WBA та IBF. За словами Олександра Усика, його нинішній крок є цілком усвідомленим і спрямований на те, щоб дати поштовх для розвитку всього дивізіону та надати іншим амбітним боксерам довгоочікувану можливість поборотися за вершину. Водночас у медіа з'явилася інформація, що українця цікавлять варіанти проведення реваншу з Ріко Верховеном або ж організація гучного бою проти Деонтея Вайлдера."Я поки що не завершую кар’єру. Попереду як мінімум ще один великий бій. З ким саме, зараз говорити зарано. Ми розглядаємо різні варіанти. Для мене важливо, щоб це був великий виклик, велика подія і гідні умови, які відповідають тому шляху, який ми пройшли. Коли рішення буде прийняте, я обов’язково про нього скажу", — зазначив боксер.Усик наголосив, що вже довів у ринзі все, що хотів довести. "Кожен чемпіонський пояс був для мене великою честю. Сьогодні мене цікавлять лише великі бої, великі події та гідні виклики. Саме тому я свідомо звільнив пояси, щоб надважкий дивізіон жив і розвивався, а інші боксери отримали свій шанс. Я щиро вдячний усім, хто був поруч зі мною на цьому шляху. Для мене завжди було важливо не лише перемагати, а й гідно представляти Україну у світі", — сказав Усик.Нагадаємо, раніше автор та ведучий ютуб-каналу "Тайк Майсон" Макс Діденко заявив, що український боксер Олександр Усик визначився з пріоритетними планами на майбутнє після того, як залишив свої чемпіонські пояси вакантними. Відомий спортсмен прагне провести масштабний поєдинок і розглядає дві зіркові кандидатури для наступного виходу на ринг..

В Оболонському районі Києва сталася дорожньо-транспортна пригода за участю двоколісного транспорту та пішохода. Внаслідок сильного удару чоловік, який перетинав проїжджу частину, отримав несумісні з життям травми.Про це повідомляє поліція Києва.За даними правоохоронців, автопригода сталася сьогодні вдень на перетині вулиці Сім'ї Кульженків та Великої кільцевої дороги. За попередніми даними правоохоронців, 18-річний керманич мотоцикла Benelli скоїв наїзд на чоловіка, який переходив дорогу у невстановленому для цього місці.Травми, які отримав перехожий, виявилися смертельними — він загинув безпосередньо на місці події. Наразі правоохоронні органи встановлюють анкетні дані загиблого. Водій двоколісного транспортного засобу також постраждав, але відбувся легкими тілесними ушкодженнями.На місці трагедії продовжують працювати патрульні поліціянти, а також слідчо-оперативна група столичного главку поліції. Вони з'ясовують усі обставини, деталі та механізм цієї автопригоди.Нагадаємо, вранці 24 червня на Львівщині затримали водія, який вчинив смертельну дорожньо-транспортну пригоду. Він також може бути причетним до вбивства своєї матері.Раніше повідомлялось, що на Львівщині 26 червня сталася потрійна дорожньо-транспортна пригода. Постраждала дитина..

На конференції з відновлення України у Гданську підписано важливі безпекові угоди, які залучать в український оборонно-промисловий комплекс понад 700 мільйонівінвестицій. Фінансування відбуватиметься за підтримки Єврокомісії, Франції, Фінляндії та програми Ukraine Facility.Про це повідомляє Міністерство оборони України.За даними відомства, підписання важливих документів відбулося в межах Конференції з відновлення України, яка проходила у Гданську. Завдяки укладеним угодам український оборонно-промисловий комплекс отримає 343 мільйонів євро у вигляді гарантій Європейського Союзу та грантів змішаного фінансування. Загалом же очікується, що нові фінансові інструменти допоможуть акумулювати понад 700 мільйонів інвестицій. Ці ресурси спрямують на виготовлення безпілотників, наземних роботизованих комплексів, передових навігаційних систем, а також розвиток інших стратегічних галузей."Нові угоди відкривають додаткові можливості для масштабування українських технологій подвійного призначення та оборонного виробництва. Це ще один крок до глибокої інтеграції вітчизняних компаній у європейську промислову й технологічну базу", — зазначив заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Сергій Боєв.Радниця Міністра оборони України Ганна Гвоздяр також акцентувала на важливості комплексного підходу до фінансування оборонного сектора."Важливо, що інвестиції охоплюють не окремі продукти, а цілісний технологічний контур сучасної оборони", — заявила вона.За її словами, такий крок дозволить паралельно вдосконалювати самі платформи, розробляти технології для їхнього ефективного використання та створювати надійні засоби захисту від ворожих БПЛА.Виділення коштів відбуватиметься в межах другого компонента масштабної програми Ukraine Facility. Він містить Інвестиційну рамкову програму для України, загальний бюджет якої складає €9,5 млрд. З цієї суми 7,8 мільярда євро передбачено на гарантії, а 1,7 мільярда євро — на гранти змішаного фінансування. Починаючи з осені 2025 року, ця ініціатива фокусується саме на стратегічних галузях та технологіях подвійного призначення.Окремим кроком у межах європейської інтеграції стало підписання меморандуму про взаєморозуміння між українським розробником безпілотних систем Skyfall та польським державним Bank Gospodarstwa Krajowego. Сторони домовилися про фінансування інвестицій для розширення потужностей компанії. Фінансова підтримка допоможе Skyfall задовольнити високий попит на продукцію та прискорить інтеграцію підприємства до промислової бази Європи.Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив уніфіковані правила співпраці з іноземними партнерами у сфері військових технологій. Нова ініціатива дозволить суттєво пришвидшити фінансування вітчизняних та закордонних розробок задля потреб фронту..

Науковці оприлюднили свіжі дані щодо геомагнітної ситуації на неділю, 28 червня 2026 року. На жителів планети чекає стабільний та абсолютно безпечний день без космічних потрясінь.Про це повідомляє Meteoagent.За даними фахівців, у неділю, 28 червня, очікується максимально стабільна геомагнітна ситуація. Рівень сонячної активності знизиться до мінімального К-індексу 2. Такий показник відповідає зеленому рівню, що означає практично повну відсутність магнітних бур та абсолютно спокійний стан магнітного поля Землі. Навіть метеозалежні люди у цей день можуть не хвилюватися через космічну погоду.Фахівці водночас нагадують, що сонячна активність може оновлюватися кожні кілька годин, адже процеси на Сонці змінюються надзвичайно швидко. Проте саме короткострокові розрахунки на одну добу наперед вважаються найточнішими.Чим небезпечні магнітні бурі Під час геомагнітних збурень деякі люди можуть скаржитися на:головний біль і запаморочення;втому та сонливість;дратівливість і перепади настрою;порушення сну;зниження концентрації уваги;коливання артеріального тиску;загострення хронічних захворювань.Найбільш чутливими до магнітних бур вважаються люди із серцево-судинними захворюваннями, літні люди та метеозалежні особи.Як зменшити вплив магнітних бурУ дні підвищеної сонячної активності фахівці рекомендують:дотримуватися режиму сну та відпочинку;пити достатню кількість води;більше часу проводити на свіжому повітрі;уникати надмірних фізичних та емоційних навантажень;обмежити вживання алкоголю та енергетичних напоїв;не зловживати кавою та міцним чаєм;збалансовано харчуватися;уважніше ставитися до свого самопочуття та за потреби консультуватися з лікарем.Дотримання цих простих рекомендацій допоможе легше перенести період геомагнітних коливань і зберегти гарне самопочуття.Нагадаємо, астероїд 99942 Апофіс, який раніше вважали одним із потенційно небезпечних для Землі, у квітні 2029 року пройде на рекордно близькій, але безпечній відстані від нашої планети.Читайте також: Яким буде світ у 2036 році: експерти дали тривожний прогноз.

У Берестинському районі Харківської області сталася дорожньо-транспортна пригода за участю мікроавтобуса та автомобіля, який обслуговував дорожні роботи. Внаслідок зіткнення травми отримав пішохід, якого з місця події госпіталізували до лікарні.Про це повідомляє поліція Харківської області.За даними правоохоронців, автопригода сталася 26 червня близько 15:00. За попередніми даними правоохоронців, 57-річний кермувальник автомобіля Ford Transit не впорався з керуванням, через що допустив зіткнення з припаркованим автомобілем Volkswagen. Зазначений транспортний засіб використовувався безпосередньо під час проведення ремонтних дорожніх робіт. Через потужний удар Volkswagen неконтрольовано змістився вперед і скоїв наїзд на 48-річного чоловіка, який у той момент перебував перед цим авто.Внаслідок аварії потерпілий отримав численні тілесні ушкодження різного ступеня важкості. Бригада швидкої допомоги доставила його до найближчого медичного закладу. За фактом дорожньо-транспортної пригоди слідчі Берестинського РВП відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) Кримінального кодексу України.Поліціянти вкотре закликають усіх водіїв бути максимально уважними та обережними на тих ділянках доріг, де тривають ремонтні роботи. Слід завчасно знижувати швидкість, суворо дотримуватися безпечної дистанції та ретельно стежити за встановленими дорожніми знаками.Нагадаємо, на Львівщині 26 червня сталася потрійна дорожньо-транспортна пригода. Постраждала дитина..

У Вінниці сталася надзвичайна ситуація, внаслідок якої серйозні травми отримали двоє неповнолітніх хлопчиків. Постраждалих дітей негайно госпіталізували до медичного закладу для надання невідкладної допомоги.Про це повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій України.За даними надзвичайників, надзвичайна подія відбулася через детонацію невідомого предмета, з яким контактували діти. Наразі на місці події працюють відповідні служби, а всі деталі та причини трагедії встановлюють правоохоронні органи. У зв'язку з інцидентом рятувальники вкотре закликають дорослих та дітей суворо дотримуватися базових правил мінної безпеки:не наближатися до підозрілих та невідомих предметів;у жодному разі не торкатися їх і не здійснювати будь-який механічний вплив;відходити від небезпечної зони тим самим шляхом, яким прийшли;негайно сповіщати про небезпечні знахідки за екстреними номерами "101" або "112".У відомстві зазначили, що більш детальну інформацію щодо поводження з вибухонебезпечними предметами можна знайти на спеціалізованій національній безпековій вебплатформі "101".Нагадаємо, 21 червня у Золочівській громаді Харківської області стався трагічний інцидент. Троє цивільних підірвалися на невідомому вибухонебезпечному предметі поблизу села Клинова-Новоселівка..

У Польщі співробітники правоохоронних органів провели оперативне затримання громадянина України, якого підозрюють у публікації погроз на адресу глави держави Кароля Навроцького. Чоловік поширював агресивні висловлювання на одному з віртуальних майданчиків, що й привернуло увагу спецслужб.Про це повідомляє Polsat News.Інцидент стався у місті Зелена Гура, де місцеві поліціянти зафіксували факт протиправної діяльності в цифровому просторі. Матеріали із записами мережевої розмови, під час якої лунали залякування польського лідера, оперативно передали до відповідних органів влади для проведення розслідування."Отримавши інформацію про опубліковані матеріали, слідчі негайно встановили місцеперебування цього чоловіка", — зазначила представниця поліції, додавши, що підозрюваним є 36-річний громадянин України."Вчора слідчі затримали 36-річного чоловіка, який через інтернет публічно висловлював погрози на адресу президента Польщі", — повідомила Баран.У суботу затриманого іноземця доставили до органів прокуратури для обрання запобіжного заходу та офіційного висунення звинувачень. Йому загрожує відповідальність за статтею про посягання на авторитет керівництва республіки."Ймовірно, 36-річному чоловікові буде висунуто звинувачення в образі конституційного органу Республіки Польща у зв’язку з погрозами на адресу президента Республіки Польща", — пояснила асистентка.Нагадаємо, віцепрем'єр-міністр і глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що реакція президента Кароля Навроцького на перейменування української військової частини на честь героїв УПА була непропорційною та особисто зачепила президента України Володимира Зеленського..

У суботу, 27 червня, Повітряні сили попередили про масштабну загрозу з повітря через нальоти кількох хвиль російських безпілотників та бомбардування КАБами. Українцям наполегливо рекомендують перебувати в укриттях через високу активність ворожої авіації.Про це йдеться в офіційному повідомленні військових.Ворожа повітряна активність розпочалася вдень, коли ударні безпілотники з'явилися на Харківщині, рухаючись у напрямку Харкова та Шарівки. Згодом чергова група ворожих дронів змінила траєкторію та взяла курс на Запоріжжя. Окупанти не припиняють використовувати і важке озброєння — військові зафіксували пуски КАБів, під ударом яких опинилися прикордонні райони Сумщини та Харківщини.Паралельно Росія атакує південні та північні напрямки. Зокрема, зафіксовано рух безпілотних літальних апаратів курсом на Миколаївщину. Трохи пізніше загроза ударних БпЛА виникла безпосередньо для Сум. Наразі небезпека залишається високою, оскільки до Миколаївської області продовжують підлітати нові групи ворожих дронів, а сили протиповітряної оборони ведуть бойову роботу. Мапа повітряних тривог станом на 17:15 має такий вигляд:Нагадаємо, за словами президента Володимира Зеленського, протягом цього тижня російські окупанти не припиняли масовані удари по Україні. Ворог бив різними видами зброї..

Друга ракетка України Марта Костюк розповіла про чергову хвилю агресії та інформаційних атак, спрямованих проти неї у цифровому просторі. Хейт на адресу спортсменки спалахнув після її відвертих публічних заяв про війну Російської Федерації проти України під час престижного турніру "Ролан Гаррос".Про це повідомляє Reuters.Українська тенісистка, яка наразі посідає 13-ту сходинку у світовому рейтингу WTA, зазначила, що підвищена активність ворожих ботів більше не викликає у неї негативних емоцій. Навпаки, така реакція є свідченням того, що її слова помітні та б'ють точно в ціль. Костюк наголосила, що питання російської агресії залишається ключовим у її житті, тому вона не збирається мовчати, попри намагання заблокувати чи дискредитувати її позицію в медіапросторі."Я думаю, що, на цей момент, це лише зміцнило моє відчуття мети, адже мене вражає те, скільки ботів постійно атакують мої сторінки в соцмережах. Немає нічого кращого за це, бо це означає, що я порушую важливі теми, які люди не хочуть чути. Раніше це мене розчарувало, і було важко це терпіти, хоча я й знала, що здебільшого це боти, а не справжні люди. Але тепер це мене справді надихає, бо я знаю, що це ті речі, про які маю говорити", — заявила тенісистка.Костюк сподівається, що війна не триватиме протягом усієї її кар’єри, і вона буде порушувати й інші питання. "На цьому етапі мого життя війна — одна з найважливіших подій, які трапляються зі мною щодня, тому я мушу про це говорити. Ми говоримо про гравців, які виступають без прапора, але все одно представляють свої країни. Усім відомо, що це росіяни та білоруси. Я ні в якому разі не кажу, що ці гравці своїми словами зупинять війну або що вони розпочали війну своїми словами. Але суть у тому, що ти відстоюєш у своєму житті і які твої людські цінності?" — підсумувала Костюк.Нагадаємо, Жіноча тенісна асоціація оприлюднила свіжий рейтинг спортсменок, у якому перша ракетка України Еліна Світоліна зберегла своє місце у першій десятці. Водночас Даяна Ястремська продемонструвала стрімке падіння, втративши одразу 16 позицій..

Українська та російська сторони провели важливі переговори щодо долі військовополонених та зниклих безвісти осіб під час чергового етапу репатріації. Сторонам вдалося досягти низки конкретних домовленостей та обмінятися новими масштабними реєстрами для подальшої верифікації громадян.Про це у Telegram-каналі повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.Переговори відбулися безпосередньо під час нещодавнього процесу повернення захисників додому. Український омбудсман провів офіційну зустріч із російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою. Ключовими темами діалогу стали гуманітарні питання, верифікація осіб та покращення умов утримання бранців.За результатами зустрічі сторони зафіксували спільне рішення продовжити практику взаємних візитів до місць утримання військовополонених. Також триватиме робота над офіційним підтвердженням перебування українських громадян у полоні на території Росії.Окремим вагомим кроком став обмін великими списками військовослужбовців з обох сторін, які наразі вважаються зниклими безвісти за особливих обставин. Ці дані необхідні для остаточного підтвердження їхнього точного статусу. Крім того, посадовці обмінялися запитами на отримання копій документів для врегулювання питань у межах цивільно-правових відносин."Окремо домовилися продовжити цю роботу й надалі. Акцентую: для мене головне результат, який допоможе нашим громадянам — тим, хто у полоні, зниклим безвісти, їхнім рідним", — наголосив Лубінець.Нагадаємо, Україні 26 червня вдалося здійснити чергове масштабне визволення своїх громадян із ворожого полону. Додому повернулися 160 військовослужбовців, які перебували у неволі країни-агресорки ще з 2022 року..
