Останні новини

21:49 - 27.06.2026

Кінець епохи Вучича: президент Сербії оголосив про відставку та дострокові вибори

Багаторічний лідер Сербії Александар Вучич оголосив про намір достроково піти у відставку та розпустити парламент задля проведення нових виборів. Рішення ухвалене після масштабних протестів, спровокованих смертельною трагедією на вокзалі в Нові-Сад.Про це повідомляє Reuters.Як зазначає видання, Александар Вучич, який перебуває при владі вже 13 років, зробив несподівану заяву під час виступу перед своїми прихильниками на проурядовому мітингу в Белграді."Я буду президентом лише кілька тижнів, а потім піду у відставку", — заявив він.Варто зазначити, що другий і фінальний мандат чинного лідера мав завершитися лише в середині 2027 року, так само як і повноваження парламенту. Попри рішення піти з посади, Вучич планує активно допомагати своїй Сербській прогресивній партії здобути перемогу на майбутніх виборах. Проте він поки не конкретизував точну дату складання повноважень та розпуску законодавчого органу країни.Опозиція сприйняла такий крок без особливого ентузіазму, назвавши це спробою політичного маневрування. Керівник студентського опозиційного руху "Рух за зміни" Саво Манойлович зазначив, що відставкою та призначенням позачергових президентських і парламентських виборів Вучич намагається запобігти своєму неминучому падінню. За словами активіста, це відбувається через тривалі протести та через студентський рух, який наразі має більшу підтримку суспільства, ніж сам президент.Хвиля народного обурення, що змусила владу піти на поступки, здійнялася після катастрофи у місті Нові-Сад, де у листопаді 2024 року внаслідок обвалу навісу на залізничному вокзалі загинуло 16 людей. Протестувальники, правозахисники та опозиційні партії переконані, що трагедія стала прямим наслідком корупції та неефективного управління будівельними проєктами з боку уряду. Владу також звинувачують у насильстві проти політичних опонентів, зв'язках з організованою злочинністю та придушенні свободи ЗМІ, хоча сам Вучич та його соратники ці закиди відкидають.Нинішня політична нестабільність може серйозно вплинути на європейську інтеграцію Белграда. Сербія залишається кандидатом на вступ до ЄС, проте Брюссель вимагає від країни суттєвого покращення верховенства права, забезпечення чесних виборів та рішучої боротьби зі злочинністю. Окрім цього, європейська спільнота наполягає на гармонізації зовнішньої політики Сербії із загальним курсом блоку, що включає запровадження санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну.Нагадаємо, французький президент Еммануель Макрон подякував прем'єр-міністру Великої Британії Кіру Стармеру за внесок у зміцнення французько-британських відносин і підтримку України..

1
21:36 - 27.06.2026

Надлишок білка може мати наслідки: кому варто бути обережним

Білок є важливою частиною збалансованого харчування, однак його надмірне споживання не завжди приносить користь. Експерти наголошують, що потреба в білку залежить від віку, ваги, рівня фізичної активності та стану здоров’я.Про це пише Live Science. У США нещодавно оновили дієтичні рекомендації та підвищили орієнтовну норму споживання білка. Якщо раніше дорослим радили близько 0,8 г білка на кг маси тіла на день, то тепер ідеться про 1,2-1,6 г на кг.Для людини вагою 70 кілограмів це означає приблизно 84-112 г білка на день замість попередніх 56 г.Водночас частина фахівців ставить під сумнів потребу такого різкого підвищення норми для всіх. За словами професорки дієтології з Університету Тафтса Еліс Ліхтенштейн, незрозуміло, чому рекомендації збільшили на 50-100%, адже середньостатистичні дорослі й раніше часто споживали більше білка, ніж мінімально радили.Навіщо організму білокБілок потрібен організму як будівельний матеріал. Він бере участь у формуванні м’язів, гормонів, травних ферментів і гемоглобіну, який переносить кисень у крові.Джерелами білка є м’ясо, риба, яйця, бобові, тофу, горіхи та інші продукти. Під час травлення білки розщеплюються на амінокислоти, які організм використовує для власних потреб. Частину амінокислот тіло може виробляти самостійно, однак дев’ять незамінних амінокислот людина має отримувати з їжею.Потреба в білку зростає у людей, які регулярно займаються спортом, особливо силовими або витривалими тренуваннями. Також більше білка може бути потрібно людям середнього й старшого віку, оскільки з віком організм гірше підтримує м’язову масу.Коли білка може бути забагатоЄдиного офіційного верхнього ліміту споживання білка не існує. Водночас експерти зазначають, що якщо людина не дуже активна, надмірне збільшення білка навряд чи дасть помітну користь.Дослідження пов’язували високобілкові дієти як із позитивними, так і з негативними наслідками. З одного боку, вони можуть допомагати у зниженні ваги та підтримці м’язів. З іншого — надмірне споживання білка пов’язували з ризиком каменів у нирках, втратою щільності кісткової тканини та іншими проблемами.Окреме дослідження на людях і лабораторних мишах припустило, що надлишок амінокислоти лейцину може заважати імунним клітинам очищати судини від бляшок. Це потенційно може підвищувати ризик серцевого нападу або інсульту, однак такі висновки потребують подальшого вивчення.Фахівці також нагадують, що білок не має витісняти інші важливі компоненти раціону — овочі, фрукти, цільнозернові продукти, корисні жири та джерела клітковини.Кому варто бути особливо обережнимДля здорових людей помірно високий рівень білка, приблизно до 2 г на кг маси тіла на день, зазвичай вважають допустимим, якщо раціон залишається збалансованим.Однак людям із захворюваннями нирок не варто самостійно переходити на високобілкові дієти. Нирки мають виводити продукти розпаду білка, і надмірне навантаження може бути небезпечним для тих, у кого вже є проблеми з їхньою роботою. Ознакою можливих проблем може бути піниста або дуже бульбашкова сеча, що іноді свідчить про підвищений рівень білка в сечі. У такому разі варто звернутися до лікаря."Важливо зазначити, що не існує єдиної офіційно встановленої верхньої межі. Кількість, яка вважається "надмірною", відрізнятиметься залежно від ваших індивідуальних потреб, що змінюються залежно від віку, маси тіла, рівня фізичної активності та стану здоров’я", — повідомила дипломована дієтологиня-нутриціологиня Бріджит Кессіді.Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.Додамо, нещодавно TrueUA зібрав поради тренера і дієтолога та склав добірку продуктів, у яких білка найбільше. Це стане у пригоді й спортсменам, і тим, хто просто хоче почуватися здоровішим та енергійнішим щодня.Читайте також: Які продукти і напої допомагають підтримувати метаболізм після 50 років.

2
21:25 - 27.06.2026

Лише чверть від норми: у Криму зафіксували катастрофічний брак палива для транспорту

Масштабний дефіцит бензину та дизеля паралізував транспортну систему в окупованому Севастополі. Пасажири годинами намагаються виїхати з зупинок, поки автобусні компанії заявляють про глибоку кризу та подвійне здорожчання палива.Про це повідомляє "Крим. Реалії".Як зазначає видання, криза призвела до суттєвих обмежень у пересуванні містом та за його межами. Через перебої з електропостачанням рух тролейбусів став нерегулярним, а значну частину автобусних напрямків окупанти взагалі змушені були закрити. Ті поодинокі автобуси, які ще виходять на лінії, курсують із величезними інтервалами. Перевезення між містами також скоротилися на 80%."У Севастополі вже кілька днів пасажири штурмують громадський транспорт, який залишився на маршрутах", — йдеться у повідомленні.Певні привілеї мають лише машини підприємства "Севелектроавтотранс", які використовують газ — їх заправляють позачергово. Водночас приватні ліцензіати, водії таксі та власники звичайних авто годинами простоюють у спільних чергах на АЗС.Голова російського Союзу транспортних компаній Севастополя Віктор Риков заявив, що транспортним підприємствам виділяють лише чверть від реально необхідного обсягу палива. Деякі з них працюють коштом власних запасів із частковою допомогою від російської міської влади, хоча вартість палива вже давно перевищила закладені в контракті розрахунки.Замість планованих 76 рублів за літр, які закладалися у кошторис, купувати пальне доводиться за спекулятивною ціною — по 145 рублів за літр. Російська адміністрація намагається частково підтримувати компанії, але виділених лімітів та фінансування абсолютно не вистачає для покриття збитків перевізників.Нагадаємо, окупаційна влада Криму оголосила режим надзвичайної ситуації регіонального характеру у Криму та Севастополі..

3
21:09 - 27.06.2026

"Укрзалізниця" впроваджує ексклюзивний штамп до Дня Конституції

Національний перевізник "Укрзалізниця" запускає унікальну святкову акцію, розраховану на поціновувачів залізничних подорожей та колекціонерів пам'ятних відзнак. Усі охочі пасажири матимуть обмежену в часі можливість прикрасити свої спеціальні документи ексклюзивним тематичним штампом.Про це повідомляє пресслужба компанії.За даними "Укрзалізниці", особлива ініціатива присвячена до визначного державного свята — 30-річчя Конституції України. Отримати унікальний тематичний відтиск у свій "Паспорт мандрівника" можна буде протягом обмеженого періоду, який триватиме з 28 червня до 5 липня включно. Локацією для проведення акції стане Центральний залізничний вокзал Києва.Організатори закликають батьків брати своїх дітей, їхні паспорти мандрівників та вирушати на пошуки залізничних янголів, які допоможуть поставити нові святкові відмітки. Цей штамп стане чудовим нагадуванням про важливу державну дату та залізничні пригоди літнього сезону.Рвніше стало відомо, що "Укрзалізниця" продовжує масштабне оновлення пасажирських поїздів шляхом новітніх вагонів вітчизняного виробництва. Сучасний рухомий склад із підвищеним рівнем комфорту вже курсує між Києвом, Ужгородом та Дніпром.Нагадаємо, на літній період "Укрзалізниця" призначила додатковий поїзд на один із курортних напрямків. Він курсуватиме за маршрутом Одеса — Кароліно-Бугаз..

4
20:38 - 27.06.2026

Таємні угоди в Анкоріджі: Трамп заявив лідерам G7 про невдоволення Кремлем

Під час засідання "Великої сімки" Дональд Трамп заінтригував союзників заявами про готовність посилити санкційний та політичний тиск на Росію. Зокрема, очільник США заговорив про можливу відмову від домовленостей на Алясці, які стосувалися російського контролю над Донбасом.Про це повідомляє видання Axios.За інформацією джерел у дипломатичних колах, під час засідання лідерів "Великої сімки" очільник Білого дому продемонстрував жорстку позицію щодо російського диктатора Володимира Путіна. Трамп дав зрозуміти колегам, що Вашингтон може дезавуювати так звані "анкоріджські домовленості", укладені на Алясці. За даними журналістів, ці закриті угоди передбачали згоду Сполучених Штатів із претензіями Росії щодо того, що в рамках підписаних документів РФ контролюватиме Донбас.Водночас кулуарні заяви американського президента викликали неоднозначну реакцію серед європейських союзників. Багато європейських посадовців скептично оцінюють реальність виконання таких погроз та сумніваються у готовності Вашингтона перейти до рішучих дій."Трамп скептично ставився до всього, що стосувалося Путіна, і говорив про тиск на Росію, але інші лідери не вірять, що він дійсно щось зробить", — повідомив один із високопоставлених чиновників.Варто зауважити, що на полях саміту G7 Дональд Трамп провів особисту зустріч із президентом України Володимиром Зеленським. Цим переговорам передував контакт лідера США з очільником Кремля, після чого глава Білого дому публічно відзначив, що Україна наразі "досить добре справляється" з веденням війни.Нагадаємо, що 17 червня президент України Володимир Зеленський провів термінову спільну розмову з Дональдом Трампом та Еммануелем Макроном за підсумками саміту G7. Лідери держав скоординували свої кроки, які спроможні кардинально змінити геополітичну ситуацію.Своєю чергою, президент Франції Еммануель Макрон під час брифінгу для журналістів заявив, що у Сполучених Штатах Америки вперше за президентства Дональда Трампа схвалили документ, у якому визнають себе не нейтральним посередником у війні, а партнером України..

5
20:15 - 27.06.2026

Космічні 2,33 метра: як Дорощук підкорив Меморіал Лонського у Бердичеві

У суботу, 27 червня, український легкоатлет Олег Дорощук продемонстрував феноменальний результат на престижних змаганнях зі стрибків у висоту, що завершилися у Житомирській області. Спортсмен зумів підкорити висоту, яка стала найкращим показником поточного сезону на планеті.Про це повідомляє Tribuna.com.Традиційний меморіал ім. Лонського зі стрибків у висоту, який приймав Бердичів 27 червня, зібрав найсильніших представників цієї дисципліни. Головною зіркою турніру став Олег Дорощук, який завоював золоту нагороду із разючим результатом 2,33 метра. Наш стрибун оновив світовий орієнтир року, перевершивши досягнення чеського атлета Яна Штефели (2,32 метра), встановлене ще наприкінці зими. Варто додати, що цей показник є вищим за той, з яким Дорощук тріумфував на зимовому чемпіонаті світу 2026 року в приміщенні — тоді для перемоги йому вистачило планки на позначці 2,30 метра. Після успішного стрибка на 2,33 метра лідер змагань спробував оновити персональний рекорд та штурмував висоту 2,35 метра, проте три наявні спроби виявилися невдалими.Окрім переможця, високий рівень майстерності продемонстрували й інші імениті українські атлети, серед яких Роман Петрук, Богдан Бондаренко, Андрій Проценко, Назар Боруцький, Матвій Чауш та Павло Мельник. Другу сходинку на бердичівському подіумі посів Дмитро Нікітін, чий фінальний результат склав 2,24 метра. Трійку найкращих замкнув Вадим Кравчук, який підкорив планку на висоті 2,21 метра.Нагадаємо, українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх здобула перемогу на етапі Континентального туру в хорватському Загребі. Змагання також мають назву як меморіал Бориса Ханцековича..

6
20:06 - 27.06.2026

Запах гару та смог у Києві: що відомо про причини забруднення повітря (фото)

У суботу, 27 червня, Київ затягнуло щільним смогом через імовірні лісові пожежі у передмісті чи в районі Чорнобильської зони. У соцмережах ширяться кадри сильного задимлення в Оболонському районі, хоча офіційні відомства ситуацію поки не коментують.У правобережній частині столиці місцеві мешканці скаржаться на різкий запах гару та густий смог, який стрімко погіршує видимість на дорогах. Погіршення якості повітря наразі найбільш відчутне для жителів кількох мікрорайонів, де дим буквально огортає житлові будинки.Про це повідомляє Telegram-канал "Реальний Київ".За даними джерела, гостра ситуація із задимленням зафіксована в Оболонському районі міста, зокрема неприємний запах та імлу спостерігають жителя Виноградаря та Мінського масиву. Користувачі у соціальних мережах припускають, що щільна хмара кіптяви могла прийти з боку Вишгородського району. Серед основних версій виникнення проблеми називають імовірне займання торфовищ або ж масштабні лісові пожежі.Зокрема, з'явилися припущення, що смог у столиці спровокований серйозними лісовими пожежами в районі Прип'яті. Супутникові моніторингові карти дійсно фіксують великі осередки вогню у цьому регіоні, а несприятливий вітер наразі дме саме в напрямку Києва, поширюючи продукти горіння. Втім, наразі ця інформація не є офіційною — представники профільних служб та органів влади поки не надали офіційного підтвердження чи коментарів щодо точних причин задимлення.Нагадаємо, в Україні оголошено найвищий рівень загрози виникнення масштабних загорянь на відкритих територіях через суттєве підвищення температури повітря. Рятувальники закликають громадян бути максимально обачними, оскільки погодні умови створюють серйозні ризики для екосистем..

7
19:43 - 27.06.2026

В "Укренерго" розповіли про ситуацію зі світлом 28 червня

В українській енергосистемі зберігається стабільна ситуація, яка дозволяє забезпечити потреби споживачів без залучення графіків обмежень. Найближчої доби українці будуть зі світлом, оскільки вимкнення електроенергії не передбачаються.Про це повідомляє НЕК "Укренерго".У неділю, 28 червня, впровадження будь-яких заходів обмеження споживання електроенергії для населення чи промисловості не планується. Попри відсутність графіків відключень, енергетики закликають громадян підходити до використання ресурсу розумно. Енергосистема все ще потребує збалансування, тому побутових споживачів просять перенести роботу найбільш потужних електричних приладів на денний час — з 10:00 до 16:00.Особливу увагу варто приділити періоду максимального навантаження на мережу. Фахівці закликають ощадливо споживати електроенергію у вечірні години — з 18:00 до 22:00. Такий свідомий підхід допоможе уникнути перевантаження обладнання та забезпечить стабільну роботу всієї енергетичної інфраструктури країни.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

8
19:17 - 27.06.2026

Свідомий крок для дивізіону: Усик заінтригував заявою про наступний великий бій

Знаменитий український боксер та колишній абсолютний чемпіон світу Олександр Усик вирішив детально пояснить свої мотиви відмови від чемпіонських титулів у надважкій вазі. Незважаючи на звільнення поясів, іменитий спортсмен не планує завершувати професійну кар'єру та налаштований на проведення ще одного масштабного поєдинку.Про це повідомив "24 Канал".Донедавна український боксер міцно утримував світові пояси за версіями WBC, WBA та IBF. За словами Олександра Усика, його нинішній крок є цілком усвідомленим і спрямований на те, щоб дати поштовх для розвитку всього дивізіону та надати іншим амбітним боксерам довгоочікувану можливість поборотися за вершину. Водночас у медіа з'явилася інформація, що українця цікавлять варіанти проведення реваншу з Ріко Верховеном або ж організація гучного бою проти Деонтея Вайлдера."Я поки що не завершую кар’єру. Попереду як мінімум ще один великий бій. З ким саме, зараз говорити зарано. Ми розглядаємо різні варіанти. Для мене важливо, щоб це був великий виклик, велика подія і гідні умови, які відповідають тому шляху, який ми пройшли. Коли рішення буде прийняте, я обов’язково про нього скажу", — зазначив боксер.Усик наголосив, що вже довів у ринзі все, що хотів довести. "Кожен чемпіонський пояс був для мене великою честю. Сьогодні мене цікавлять лише великі бої, великі події та гідні виклики. Саме тому я свідомо звільнив пояси, щоб надважкий дивізіон жив і розвивався, а інші боксери отримали свій шанс. Я щиро вдячний усім, хто був поруч зі мною на цьому шляху. Для мене завжди було важливо не лише перемагати, а й гідно представляти Україну у світі", — сказав Усик.Нагадаємо, раніше автор та ведучий ютуб-каналу "Тайк Майсон" Макс Діденко заявив, що український боксер Олександр Усик визначився з пріоритетними планами на майбутнє після того, як залишив свої чемпіонські пояси вакантними. Відомий спортсмен прагне провести масштабний поєдинок і розглядає дві зіркові кандидатури для наступного виходу на ринг..

9
19:06 - 27.06.2026

Смертельна ДТП в Києві: мотоцикліст збив пішохода на Кільцевій

В Оболонському районі Києва сталася дорожньо-транспортна пригода за участю двоколісного транспорту та пішохода. Внаслідок сильного удару чоловік, який перетинав проїжджу частину, отримав несумісні з життям травми.Про це повідомляє поліція Києва.За даними правоохоронців, автопригода сталася сьогодні вдень на перетині вулиці Сім'ї Кульженків та Великої кільцевої дороги. За попередніми даними правоохоронців, 18-річний керманич мотоцикла Benelli скоїв наїзд на чоловіка, який переходив дорогу у невстановленому для цього місці.Травми, які отримав перехожий, виявилися смертельними — він загинув безпосередньо на місці події. Наразі правоохоронні органи встановлюють анкетні дані загиблого. Водій двоколісного транспортного засобу також постраждав, але відбувся легкими тілесними ушкодженнями.На місці трагедії продовжують працювати патрульні поліціянти, а також слідчо-оперативна група столичного главку поліції. Вони з'ясовують усі обставини, деталі та механізм цієї автопригоди.Нагадаємо, вранці 24 червня на Львівщині затримали водія, який вчинив смертельну дорожньо-транспортну пригоду. Він також може бути причетним до вбивства своєї матері.Раніше повідомлялось, що на Львівщині 26 червня сталася потрійна дорожньо-транспортна пригода. Постраждала дитина..

10
18:49 - 27.06.2026

Понад €700 млн на ОПК: Україна підписала масштабні оборонні угоди з Євросоюзом

На конференції з відновлення України у Гданську підписано важливі безпекові угоди, які залучать в український оборонно-промисловий комплекс понад 700 мільйонівінвестицій. Фінансування відбуватиметься за підтримки Єврокомісії, Франції, Фінляндії та програми Ukraine Facility.Про це повідомляє Міністерство оборони України.За даними відомства, підписання важливих документів відбулося в межах Конференції з відновлення України, яка проходила у Гданську. Завдяки укладеним угодам український оборонно-промисловий комплекс отримає 343 мільйонів євро у вигляді гарантій Європейського Союзу та грантів змішаного фінансування. Загалом же очікується, що нові фінансові інструменти допоможуть акумулювати понад 700 мільйонів інвестицій. Ці ресурси спрямують на виготовлення безпілотників, наземних роботизованих комплексів, передових навігаційних систем, а також розвиток інших стратегічних галузей."Нові угоди відкривають додаткові можливості для масштабування українських технологій подвійного призначення та оборонного виробництва. Це ще один крок до глибокої інтеграції вітчизняних компаній у європейську промислову й технологічну базу", — зазначив заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Сергій Боєв.Радниця Міністра оборони України Ганна Гвоздяр також акцентувала на важливості комплексного підходу до фінансування оборонного сектора."Важливо, що інвестиції охоплюють не окремі продукти, а цілісний технологічний контур сучасної оборони", — заявила вона.За її словами, такий крок дозволить паралельно вдосконалювати самі платформи, розробляти технології для їхнього ефективного використання та створювати надійні засоби захисту від ворожих БПЛА.Виділення коштів відбуватиметься в межах другого компонента масштабної програми Ukraine Facility. Він містить Інвестиційну рамкову програму для України, загальний бюджет якої складає €9,5 млрд. З цієї суми 7,8 мільярда євро передбачено на гарантії, а 1,7 мільярда євро — на гранти змішаного фінансування. Починаючи з осені 2025 року, ця ініціатива фокусується саме на стратегічних галузях та технологіях подвійного призначення.Окремим кроком у межах європейської інтеграції стало підписання меморандуму про взаєморозуміння між українським розробником безпілотних систем Skyfall та польським державним Bank Gospodarstwa Krajowego. Сторони домовилися про фінансування інвестицій для розширення потужностей компанії. Фінансова підтримка допоможе Skyfall задовольнити високий попит на продукцію та прискорить інтеграцію підприємства до промислової бази Європи.Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив уніфіковані правила співпраці з іноземними партнерами у сфері військових технологій. Нова ініціатива дозволить суттєво пришвидшити фінансування вітчизняних та закордонних розробок задля потреб фронту..

11
18:29 - 27.06.2026

Магнітні бурі 28 червня: що зафіксували науковці

Науковці оприлюднили свіжі дані щодо геомагнітної ситуації на неділю, 28 червня 2026 року. На жителів планети чекає стабільний та абсолютно безпечний день без космічних потрясінь.Про це повідомляє Meteoagent.За даними фахівців, у неділю, 28 червня, очікується максимально стабільна геомагнітна ситуація. Рівень сонячної активності знизиться до мінімального К-індексу 2. Такий показник відповідає зеленому рівню, що означає практично повну відсутність магнітних бур та абсолютно спокійний стан магнітного поля Землі. Навіть метеозалежні люди у цей день можуть не хвилюватися через космічну погоду.Фахівці водночас нагадують, що сонячна активність може оновлюватися кожні кілька годин, адже процеси на Сонці змінюються надзвичайно швидко. Проте саме короткострокові розрахунки на одну добу наперед вважаються найточнішими.Чим небезпечні магнітні бурі Під час геомагнітних збурень деякі люди можуть скаржитися на:головний біль і запаморочення;втому та сонливість;дратівливість і перепади настрою;порушення сну;зниження концентрації уваги;коливання артеріального тиску;загострення хронічних захворювань.Найбільш чутливими до магнітних бур вважаються люди із серцево-судинними захворюваннями, літні люди та метеозалежні особи.Як зменшити вплив магнітних бурУ дні підвищеної сонячної активності фахівці рекомендують:дотримуватися режиму сну та відпочинку;пити достатню кількість води;більше часу проводити на свіжому повітрі;уникати надмірних фізичних та емоційних навантажень;обмежити вживання алкоголю та енергетичних напоїв;не зловживати кавою та міцним чаєм;збалансовано харчуватися;уважніше ставитися до свого самопочуття та за потреби консультуватися з лікарем.Дотримання цих простих рекомендацій допоможе легше перенести період геомагнітних коливань і зберегти гарне самопочуття.Нагадаємо, астероїд 99942 Апофіс, який раніше вважали одним із потенційно небезпечних для Землі, у квітні 2029 року пройде на рекордно близькій, але безпечній відстані від нашої планети.Читайте також: Яким буде світ у 2036 році: експерти дали тривожний прогноз.

12
18:14 - 27.06.2026

Мікроавтобус протаранив спецтранспорт: на Харківщині у ДТП постраждав чоловік (фото)

У Берестинському районі Харківської області сталася дорожньо-транспортна пригода за участю мікроавтобуса та автомобіля, який обслуговував дорожні роботи. Внаслідок зіткнення травми отримав пішохід, якого з місця події госпіталізували до лікарні.Про це повідомляє поліція Харківської області.За даними правоохоронців, автопригода сталася 26 червня близько 15:00. За попередніми даними правоохоронців, 57-річний кермувальник автомобіля Ford Transit не впорався з керуванням, через що допустив зіткнення з припаркованим автомобілем Volkswagen. Зазначений транспортний засіб використовувався безпосередньо під час проведення ремонтних дорожніх робіт. Через потужний удар Volkswagen неконтрольовано змістився вперед і скоїв наїзд на 48-річного чоловіка, який у той момент перебував перед цим авто.Внаслідок аварії потерпілий отримав численні тілесні ушкодження різного ступеня важкості. Бригада швидкої допомоги доставила його до найближчого медичного закладу. За фактом дорожньо-транспортної пригоди слідчі Берестинського РВП відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) Кримінального кодексу України.Поліціянти вкотре закликають усіх водіїв бути максимально уважними та обережними на тих ділянках доріг, де тривають ремонтні роботи. Слід завчасно знижувати швидкість, суворо дотримуватися безпечної дистанції та ретельно стежити за встановленими дорожніми знаками.Нагадаємо, на Львівщині 26 червня сталася потрійна дорожньо-транспортна пригода. Постраждала дитина..

13
17:49 - 27.06.2026

Діти у лікарні через вибух: у Вінниці госпіталізували двох хлопчиків

У Вінниці сталася надзвичайна ситуація, внаслідок якої серйозні травми отримали двоє неповнолітніх хлопчиків. Постраждалих дітей негайно госпіталізували до медичного закладу для надання невідкладної допомоги.Про це повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій України.За даними надзвичайників, надзвичайна подія відбулася через детонацію невідомого предмета, з яким контактували діти. Наразі на місці події працюють відповідні служби, а всі деталі та причини трагедії встановлюють правоохоронні органи. У зв'язку з інцидентом рятувальники вкотре закликають дорослих та дітей суворо дотримуватися базових правил мінної безпеки:не наближатися до підозрілих та невідомих предметів;у жодному разі не торкатися їх і не здійснювати будь-який механічний вплив;відходити від небезпечної зони тим самим шляхом, яким прийшли;негайно сповіщати про небезпечні знахідки за екстреними номерами "101" або "112".У відомстві зазначили, що більш детальну інформацію щодо поводження з вибухонебезпечними предметами можна знайти на спеціалізованій національній безпековій вебплатформі "101".Нагадаємо, 21 червня у Золочівській громаді Харківської області стався трагічний інцидент. Троє цивільних підірвалися на невідомому вибухонебезпечному предметі поблизу села Клинова-Новоселівка..

14
17:36 - 27.06.2026

Скандал у Польщі: українця затримали за публічні погрози Навроцькому

У Польщі співробітники правоохоронних органів провели оперативне затримання громадянина України, якого підозрюють у публікації погроз на адресу глави держави Кароля Навроцького. Чоловік поширював агресивні висловлювання на одному з віртуальних майданчиків, що й привернуло увагу спецслужб.Про це повідомляє Polsat News.Інцидент стався у місті Зелена Гура, де місцеві поліціянти зафіксували факт протиправної діяльності в цифровому просторі. Матеріали із записами мережевої розмови, під час якої лунали залякування польського лідера, оперативно передали до відповідних органів влади для проведення розслідування."Отримавши інформацію про опубліковані матеріали, слідчі негайно встановили місцеперебування цього чоловіка", — зазначила представниця поліції, додавши, що підозрюваним є 36-річний громадянин України."Вчора слідчі затримали 36-річного чоловіка, який через інтернет публічно висловлював погрози на адресу президента Польщі", — повідомила Баран.У суботу затриманого іноземця доставили до органів прокуратури для обрання запобіжного заходу та офіційного висунення звинувачень. Йому загрожує відповідальність за статтею про посягання на авторитет керівництва республіки."Ймовірно, 36-річному чоловікові буде висунуто звинувачення в образі конституційного органу Республіки Польща у зв’язку з погрозами на адресу президента Республіки Польща", — пояснила асистентка.Нагадаємо, віцепрем'єр-міністр і глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що реакція президента Кароля Навроцького на перейменування української військової частини на честь героїв УПА була непропорційною та особисто зачепила президента України Володимира Зеленського..

15
10837
10836 10835
...
1