У вівторок, 18 березня, в народі відзначають Кирилів день, у світі — Всесвітній день сну. Привітання з іменинами сьогодні приймають Василь, Віктор, Володимир, Вольдемар, Кузьма, Лев, Павло.TrueUA розповідає про народні традиції, прикмети та заборони цього дня.Народні традиції 18 березняТрадиційно в цей день робили прибирання — вважалося, що, вимітаючи сміття, позбавляєшся навіть від серйозних хвороб.Сьогодні збирали за одним столом рідних і близьких, мирилися з тим, з ким були у сварці. Сни в цей день вважаються віщими.Що не можна робити 18 березняУ цей день заборонено їсти м'ясо, яйця і молочні продукти, адже розпочався Великий піст.Категорично заборонено лаятися з ким-небудь або бажати комусь зла.Не можна сьогодні готувати борщ і пиріжки з капустою - це поминальні страви, які можуть привернути в дім нещастя. У цей день не можна прати та міняти постільну білизну.У цей день заборонялося кидати в воду каміння та ходити на риболовлю.Прикмети погоди на 18 березняЯсна і тепла погода — літо буде теплим або помірно спекотним.Граки вже гніздяться — через 20 днів можна починати посівні роботи.З’явилися перші проліски в лісі — прикмета до того, що можна починати орати.У будинку і на полях миші завелися — буде неврожай.Нагадаємо, раніше TrueUA публікував календар іменин на березень, який підкаже, як назвати малюка, щоб його оберігав янгол-охоронець.
У Львівській області потяг на смерть збив 66-річного чоловіка. Загиблий переходив колії у невстановленому місці.Як повідомляє прес-служба Національної поліції України, трагедія сталася 16 березня на залізничній станції "Оброшин" у Львівському районі.Правоохоронці встановили, що потяг сполученням "Ужгород — Київ" здійснив наїзд на 66-річного жителя одного з сіл Львівського району, який переходив колії у невстановленому місці. Від отриманих травм чоловік загинув на місці події."За фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч.3 ст.276 (Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту) Кримінального кодексу України", — зазначили у поліції.Правоохоронці зауважили, що санкція статті передбачає покарання — позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років. У поліції встановлюють обставини інциденту. Раніше, а саме 13 березня, 12-річний хлопець, імовірно, заради розваги піднявся на вагон електропотяга та отримав важкі опіки внаслідок ураження електричним струмом. Відомо, що надзвичайна подія трапилася у столиці на станції "Київ — Волинський". Там, неповнолітній вивіз на вагоні електрички, де його вразило струмом."Хлопця з важкими опіками лікарні госпіталізували до медичного закладу", — зазначали у поліції.Нагадаємо, нещодавно в Одесі двоє неповнолітніх хлопців вилізли на дах нерухомого потяга. На жаль, внаслідок ураження струмом, один із них загинув.
В Україні традиційно з 1 квітня виплати перерахують усім працюючим пенсіонерам. Проте кошти надійдуть аж у червні 2025 року.Про це йдеться в законі України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".Так, українці, які після призначення пенсії офіційно працювали, тобто за них сплачено або вони сплатили єдиний соціальний внесок, кожні два роки набувають право на перерахунок пенсії.Такий перерахунок проводиться за зверненням пенсіонера або автоматично з 1 квітня. Право на автоматичний перерахунок визначається за страховим стажем, набутим по лютий поточного року.Коли працюючі пенсіонери отримають підвищені виплатиСтрахувальники подадуть звіти за перший квартал 2025 року до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування до 10 травня, тому перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам буде проведено аж у травні. Відповідно виплата перерахованих пенсій буде проводитись з червня 2025 року, ураховуючи доплати за квітень та травень.Варто зауважити, що працюючим пенсіонерам, які отримують пенсію за вислугу років, такий перерахунок буде проведено у разі, якщо вони досягли пенсійного віку.Нагадаємо, за даними ПФУ, в Україні проживає понад 10 мільйонів пенсіонерів, з яких 2,8 мільйона — продовжують працювати. Такі громадяни отримують більші виплати.
Національний банк України продовжує знижувати офіційний курс долара. Єдина європейська валюта також падає у ціні.Про це свідчать оновлені дані на сайті регулятора.Станом на вівторок, 18 березня, НБУ встановив офіційний курс на рівні 41,43 гривні за один долар. Офіційний курс у понеділок становив 41,50 гривні за один долар. На готівковому ринку курс впав на п'ять копійок — 41,70 гривні за долар.У середу офіційний курс гривні до євро становить 45,16. У понеділок, 17 березня, офіційний курс гривні до євро був на рівні 45,22.Курс долара у 2025 роціУ державному бюджеті на 2025 рік прогнозований середньорічний курс долара закладено на рівні 45 гривень. Прогноз фінансування держбюджету на наступний рік передбачає зниження дефіциту бюджету до 19,4 % внутрішнього валового продукту (ВВП), що відповідає показникам узгоджених з міжнародними партнерами. Водночас очікуваний курс долара на 2024 рік був 40,8 гривні.За даними The Economist, "Біг Мак" коштує в Україні 120 гривень, тоді як у Сполучених Штатах Америки — 5,79 долара. Так курс української валюти недооцінений на 50,7% порівняно з фактичним обмінним курсом 42 гривні за долар, а курс за купівельною спроможністю має бути на рівні 20,73 гривні за долар.Нагадаємо, голова регулятора Андрій Пишний 6 березня під час прес-брифінгу щодо рішень з монетарної політики заявив, що НБУ розглядає можливість прив'язки гривні до євро замість долара. Проте, до ухвалення цього рішення ще досить далеко.
У Чернівецькій області ціла сім'я отруїлася грибами. Батько та син перебувають у лікарні, а мати — померла.Про це повідомив прес-центр Державної служби з надзвичайних ситуацій.Відомо, що трагедія трапилася в місті Новодністровськ. Родичі звернулися до поліції, оскільки сім’я перестала виходити на зв’язок. Було прийнято рішення відкрити двері квартири."Всередині рятувальники виявили трьох людей: 1968, 1972 і 2010 років народження. На жаль, жінка вже не подавала ознак життя, а чоловік і дитина перебували без свідомості", — зазначили в ДСНС.Попередньо встановлено, що напередодні усі члени сім'ї вживали гриби."Будьте обережні! Якщо ви не впевнені, що гриби їстівні, — не вживайте їх! Не купуйте гриби на стихійних ринках", — наголосили в прес-центрі.При перших симптомах отруєння потрібно негайно звернутися до лікаря. Також не варто займатися самолікуванням.Нагадаємо, раніше на Тернопільщині у місті Копичинці від отруєння грибами померла 13-річна дівчинка. Медики не змогли врятувати життя пацієнтки, яка поступила до них 30 жовтня 2024 року у важкому стані.
Під контролем країни-агресорки перебувають до 1,6 мільйона українських дітей. Неповнолітні громадяни змушені жити в окупації, або депортовані в Росію.Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Він нагадав, що два роки тому світ визнав, що депортація українських дітей — воєнний злочин. "17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової за незаконну депортацію українських дітей. Це стало першим кроком до справедливості, де світ визнав, що Росія веде сплановану політику викрадення та асиміляції українських дітей", — написав він на своїй сторінці у Telegram.Єрмак зауважив, що російські злочини проти дітей тривають. За оцінками українських правозахисників, до 1,6 мільйона українських дітей перебувають під контролем Росії — депортовані або змушені жити в окупації. Їхню українську ідентичність систематично знищують, змушують приймати громадянство РФ, змінюють особисті дані та залучають до військових організацій і пропагандистських програм. "Ордери МКС — це лише початок. Україна використовує всі національні та міжнародні інструменти для покарання організаторів та виконавців злочину. Нещодавно українські прокурори подали черговий обвинувальний акт щодо викрадачів 10-місячної Маргарити Прокопенко з Херсона, яку злочинно зробили "росіянкою", — наголосив він.Керівник ОП запевнив, що Україна не зупиниться, поки всі діти не повернуться додому. "Жоден мир не буде справедливим, якщо українські діти залишаться в руках Росії", — наголосив посадовець.Нагадаємо, радниця керівника Офісу президента України Дарія Зарівна розповідала, що 19 лютого вдалося повернути ще 15 дітей, які перебували в російській окупації. Їхні родини зазнали переслідувань і тиску. Це теж сталося в межах ініціативи Bring Kids Back UA.
День ангела — це один з тих днів, коли наші імена стають приводом для радості та зустрічей з близькими.TrueUA публікує імена, власників яких варто привітати 18 березня. Так, в цей весняний день вітання приймають Василь, Віктор, Володимир, Вольдемар, Кузьма, Лев, Павло.Значення імен людей, іменини яких припадають на 18 березняВасиль — ім'я має грецьке коріння. З'явилось із часів перських війн. Означає "перський цар, князь". Віктор — ім’я має давньоримське походження і має глибоке історичне коріння. Воно походить від латинського слова victor, що означає "переможець". У Стародавньому Римі це ім’я часто давали героям, воїнам і переможцям у битвах.Володимир — слов’янське ім’я. Означає "заспокійливий".Вольдемар — давнє німецьке ім’я. Означає "відомий володар". Кузьма — ім'я має грецьке коріння. Означає "коваль".Лев — має грецьке походження і перекладається, що зовсім не дивно, "лев" або "цар звірів".Павло — чоловіче ім'я, яке утворилось від латинського слова "paulus", що перекладають як "маленький", "молодший", "невеликий".Прикмети погоди на 18 березняЯсна і тепла погода — літо буде теплим або помірно спекотним.Граки вже гніздяться — через 20 днів можна починати посівні роботи.З’явилися перші проліски в лісі — прикмета до того, що можна починати орати.У будинку і на полях миші завелися — буде неврожай.Нагадаємо, раніше TrueUA публікував календар іменин на березень, який підкаже, як назвати малюка, щоб його оберігав янгол-охоронець.
Америка офіційно відновила військову допомогу Україні, а також повернула обмін розвідувальними даними з Києвом. Проте адміністрація лідера США Дональда Трампа прагне досягти завершення війни. Таку заяву зробив речник Пентагона Шон Парнелл."Військова допомога США для України була поновлена, як і обмін розвідданими з нашими українськими партнерами", — йдеться у його заяві.Парнелл наголосив, що чинна американська адміністрація зосереджена на досягненні миру, але водночас активно працює над підтримкою Києва."Президент дуже чітко заявив ще під час своєї передвиборчої кампанії, що його головна мета — зупинити кровопролиття. Водночас він разом із командою національної безпеки, включно з міністром оборони Пітом Гегсетом, намагається виступити посередником у складному переговорному процесі між Україною й Росією у спробах досягти миру", — зазначив речник оборонного відомства США.Посадовець також заявив, що у Білому домі одразу усвідомлювали, що будуть присутні "складні розмови" з двома країнами в питаннях звільнення заручників, потенційної угоди про припинення бойових дій в контексті територій.Раніше міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі запевнив, що пауза в обміні розвідувальними даними між Сполученими Штатами Америки та Україною не мала суттєвого впливу на перебіг бойових дій.Нагадаємо, 16 березня радник президента США з питань національної безпеки Майк Волц розповідав в інтерв’ю на телеканалі ABC News, що мирна угода між Україною та Росією може містити щось схоже на обмін територій на гарантії безпеки. Проте переговори між усіма сторонами ще тривають.Водночас кремлівський диктатор Володимир Путін готовий до розмови з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом у вівторок, 18 березня. У Кремлі тривають попередні узгодження питань, які підійматимуть на переговорах.Своєю чергою директор Національної американської розвідки Тулсі Габбард очікує, що президент США Дональд Трамп та глава Кремля Володимир Путін проведуть продуктивну розмову завдяки прихильності лідера США до мирного розв'язання питання миру в Україні. Нещодавно стало відомо, що у Кремлі готують окремі тези для діалогу між президентом США Дональдом Трампом і російським диктатором Володимиром Путіним щодо врегулювання війни проти України.Також повідомлялось, що американський президент Дональд Трамп може ввести додаткові санкції проти Російської Федерації, якщо його переговори з главою Кремля Володимиром Путіним будуть провальними.
Американський президент Дональд Трамп наголосив, що він проведе розмову з главою Кремля Володимиром Путіним уже у вівторок вранці, 18 березня. Важливі переговори варто очікувати близько 18:00 за київським часом.Про це Трамп заявив під час спілкування з журналістами. Як зазначив президент США, він проведе переговори з російським диктатором, щоб "врятувати українських солдатів", які нібито "потрапили в серйозну біду"."По суті, вони потрапили в полон. Вони оточені російськими солдатами. Тож у межах однієї прес-конференції я розповідаю вам багато різних речей, але це дуже важливо. Вони оточені російськими солдатами. І я вважаю, що якби не я, їх би тут більше не було. Я зміг змусити їх нічого не робити в цей момент", — сказав Трамп.Президент США заявив, що в Україні та Росії склалася "погана ситуація"."Те, що відбувається в Україні, не дуже добре, але ми подивимося, чи зможемо ми виробити мирну угоду, припинення вогню і мир. І я думаю, що ми зможемо це зробити. Я поговорю з президентом Путіним завтра вранці", — запевнив американський лідер.Нагадаємо, раніше Associated Press, посилаючись на слова двох неназваних високопоставлених українських чиновників, заявило, що під час перемовин у Саудівській Аравії з американськими чиновниками українська сторона висуне ініціативу щодо припинення вогню із країною-агресоркою Росією в небі та на морі.Варто зазначити, що інформацію щодо оточення українських військових на території Курської області неодноразово спростовувала українська влада. Відповідні заяви також оприлюднювались Генеральним штабом ЗСУ.Нещодавно державний секретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо заявив, що Україні доведеться піти на поступки щодо території, аби завершити війну із Росією.За даними видання Semafor, адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість визнання українського Криму територією Росії в рамках будь-якої майбутньої угоди про припинення війни Москви з Києвом.
Від початку понеділка, 17 березня, на лінії фронту відбулося 143 бойові зіткнення. Найважча ситуація на Покровському напрямку, де ворог провів 43 штурми позицій наших захисників.Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.За даними військових, російські загарбники завдали 68 авіаційних ударів, застосувавши 101 КАБ. Крім цього, залучили для ураження 940 дронів-камікадзе та здійснили близько 4500 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.Ситуація на фронтіСили оборони успішно відбили спробу ворога прорватися на Харківському напрямку в районі Вовчанська. Ворог завдав авіаційного удару керованими бомбами по населеному пункту Липці.На Куп’янському напрямку ворог проводив дев’ять наступальних дій у бік Петропавлівки, Загризового, Кам’янки, Западного, Кругляківки та Богуславки. Два боєзіткнення тривають до цього часу. Зазнали бомбардувань населені пункти Піщане, Шабельне, Дорошівка та Мала Шапківка.На Лиманському напрямку Сили оборони відбили десять штурмів позицій поблизу Балки Журавки, Ямполівки та у напрямках Новомихайлівки, Нового, Ольгівки, Зарічного та Зеленої Долини.На Сіверському напрямку ворог тричі атакував поблизу Білогорівки та в бік Верхньокам’янського, наразі одне боєзіткнення триває.З початку доби на Краматорському напрямку ворог атакував у районах Часового Яру, Оріхово-Василівки, Ступочок та Курдюмівки. П’ять спроб росіян потіснити наших оборонців із займаних позицій успіху не мали.На Торецькому напрямку сьогодні відбулося 23 боєзіткнення. Ворог штурмував позиції українських підрозділів у районах Торецька, Дачного, Дружби, Озарянівки, Диліївки та Леонідівки. Наразі триває шість боєзіткнень.На Покровському напрямку від початку цієї доби противник 43 рази атакував у районах населених пунктів Водяне Друге, Свиридонівка, Промінь, Новопавлівка, Котлине, Удачне, Новоолександрівка, Богданівка, Лисівка та Андріївка. Наші захисники відбили 36 штурмів, ще шість боєзіткнень продовжуються до цього часу. Авіація загарбників завдала ударів керованими авіаційними бомбами по Покровську, Новопавлівці, Леонтовичах, Звіровому, Новосергіївці, Горіховому та Надіївці.Сьогодні на цьому напрямку, за попередніми даними, знешкоджено 330 окупантів, з яких 175 — безповоротно. Крім того, українські воїни знищили бойову машину піхоти, гармату, два міномети, шість квадрокоптерів Mavic, портативну станцію радіоелектронної боротьби, два пункти управління БпЛА та вісім одиниць автомобільної техніки.На Новопавлівському напрямку українські оборонці відбили 13 атак загарбників у районах Привільного, Веселого та Костянтинополя. Наразі триває одне боєзіткнення. Авіаційних ударів керованими бомбами зазнали населені пункти Шевченко, Одрадне, Олексіївка та Розлив.На Гуляйпільському напрямку Сили оборони успішно відбили десять атак противника в районах населених пунктів Новосілка та Новопіль. Крім того, ворог здійснив бомбардування населеного пункту Новопіль.На Оріхівському напрямку українські захисники відбили дві атаки противника у напрямках населених пунктів Степове та Лобкове. Бої не вщухають у трьох локаціях.На Придніпровському напрямку наші захисники успішно відбили одну ворожу атаку.На Курщині Сили оборони зупинили 16 штурмових дій російських загарбників. Ворог завдав 21 авіаційного удару, скинув 27 керованих бомб, здійснив 289 артилерійських обстрілів, зокрема дев’ять — із реактивних систем залпового вогню.На інших напрямках суттєвих змін не зафіксовано. Нагадаємо, що, за інформацією аналітиків американського Інституту вивчення війни, гіпотетичне припинення вогню в Україні не змусить кремлівського диктатора Володимира Путіна відмовитися від своїх амбіцій щодо України. Росія продовжуватиме імперську політику та надалі просуватиме свої наративи.
Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість визнання українського Криму територією Росії в рамках будь-якої майбутньої угоди про припинення війни Москви з Києвом.Про це повідомляє видання Semafor з посиланням на слова двох джерел, знайомих із ситуацією. Як зазначають джерела, представники адміністрації також обговорювали можливість того, що США звернуться до ООН із проханням зробити те саме. Таке прохання поєднало б адміністрацію Трампа з позицією президента Росії Володимира Путіна, який давно вважає Крим територією своєї країни. Відкритість адміністрації до цих варіантів, що раніше не повідомлялася, з'явилася в той час, коли Трамп готується до телефонної розмови 18 березня з президентом Росії Володимиром Путіним, на якій обговорюватиметься потенційна 30-денна угода про припинення вогню. Трамп повідомив журналістам у неділю ввечері на борту Air Force One, що перемовники вже обговорили "розділ певних активів". Трамп офіційно не ухвалив жодних рішень, і можливі кроки щодо Криму — лише два з багатьох варіантів, які обговорюються в ході зусиль його адміністрації щодо припинення війни. Білий дім відмовився від коментарів. У заяві для Semafor після публікації цієї історії представник Ради національної безпеки Браян Г'юз сказав, що адміністрація "не брала на себе подібних зобов'язань, і ми не обговорюватимемо цю угоду через ЗМІ". "Всього два тижні тому Україна і Росія перебували на відстані багатьох миль від угоди про припинення вогню, і тепер ми ближче до угоди завдяки керівництву президента Трампа. Мета залишається незмінною: припинити вбивства та знайти мирне вирішення цього конфлікту", — додав Г'юз. Чиновники адміністрації Трампа відкрито говорили про необхідність для України піти на територіальні поступки Росії, щоб покласти край трирічній війні, і сам президент у минулому заявляв, що він готовий розглядати Крим як частину Росії. Але відколи Трамп вступив на посаду, його радники публічно не розголошували багато подробиць про те, що вони могли б запропонувати Путіну."Українці "сильно постраждали, і їхній народ сильно постраждав, і після чогось подібного важко навіть говорити про поступки", — заявив журналістам минулого тижня держсекретар Марко Рубіо. "Але це єдиний спосіб покласти цьому кінець, щоб запобігти ще більшим стражданням". Спроба США офіційно визнати Крим, в який Росія вдерлася і незаконно анексувала в України у 2014 році, ймовірно, викличе величезний опір з боку Європи, а також Києва, де президент України Володимир Зеленський рішуче чинить опір територіальним поступкам. США, Україна та більшість міжнародної спільноти визнали Крим українською територією, попри окупацію півострова Росією. Водночас експерти з безпеки серйозно сумніваються у здатності українських сил повернути Крим військовим шляхом. Навіть Зеленський визнав минулого року, що українську територію можна повернути лише дипломатичним шляхом, на що Росія навряд чи погодиться. Трамп вперше підняв перспективу визнання Криму російською територією за кілька років до того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Під час своїх президентських перегонів у 2016 році та згодом протягом свого першого терміну президент неодноразово заявляв, що "подивиться", чи США підуть на визнання цього. "Жителі Криму, наскільки я знаю, хотіли б бути з Росією, ніж там, де вони були", — сказав Трамп в інтерв'ю Джорджу Стефанопулосу з ABC News у 2018 році. "І на це теж потрібно звернути увагу".Нагадаємо, раніше Associated Press, посилаючись на слова двох неназваних високопоставлених українських чиновників, заявило, що під час перемовин у Саудівській Аравії з американськими чиновниками українська сторона висуне ініціативу щодо припинення вогню із країною-агресоркою Росією в небі та на морі.Нещодавно державний секретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо заявив, що Україні доведеться піти на поступки щодо території, аби завершити війну із Росією.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив 17 березня, що Ірану не вдалось уникнути відповідальності за збиття рейсу PS752 Міжнародних авіаліній України. Інцидент стався ще 8 січня 2020 року.Про це дипломат написав у соцмережі Х. Сибіга наголосив, що сьогодні в ICAO (Міжнародна організація цивільної авіації, — ред.) Україна завадила Ірану уникнути відповідальності за збиття літака."Іран намагався заперечити проти юрисдикції Ради ICAO. Але Рада винесла рішення на користь України, Канади, Швеції та Британії, передавши справу до розгляду по суті", — йдеться у заяві Сибіги.Очільник українського МЗС додав, що продовжить роботу, щоб притягнути Тегеран до відповідальності.Катастрофа з літаком МАУ8 січня 2020 року іранські військові збили літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" над Тегераном. Жертвами катастрофи стали 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу, зокрема громадяни України.16 квітня 2023 року військовослужбовців засудили до тюремного терміну від одного до 13 років. Вироки було винесено після 20 судових слухань протягом трьох років. Головний обвинувачений у цій справі, названий "командиром системи оборони Тор М-1", був засуджений до трьох років тюремного ув'язнення за ненавмисне вбивство 176 пасажирів і членів екіпажу, які перебували на борту рейсу PS752 літака МАУ. Йому дали ще 10 років за ігнорування протоколу та "масштаб наслідків своїх дій".Нагадаємо, 8 листопада 2024 року Кабінет міністрів України ухвалив рішення про припинення авіасполучення з Іраном. Однак, варто зауважити, що Україна призупинила авіаційні рейси до Ірану ще у 2020 році після того, як пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії МАУ, був збитий в районі міжнародного аеропорту ім. Імама Хомейні в Тегерані. .
У понеділок, 17 березня, суд відпустив єдиного підозрюваного у жорстокому побитті дівчинки в Білій Церкві під особисте зобов’язання. Тепер він має з’являтися до слідчого та не порушувати визначених судом обмежень.Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook засновник юридичної компанії "Міллер" Масі Найєм. Він зазначив, що ще нещодавно апеляційний суд вирішив, що підозрюваний має залишатися під вартою, бо це єдиний спосіб гарантувати його присутність на суді та безпеку потерпілої. Проте сьогодні позиція суду кардинально змінилася. "Чи достатній тепер контроль за підозрюваним? Чи немає ризику, що він спробує уникнути суду або вплинути на потерпілу? Адже після пережитого насильства навіть знати, що кривдник на свободі — вже травматично. Цілодобовий домашній арешт був би логічнішим рішенням, адже він обмежує пересування, але не порушує надмірно право на свободу. Але суд вирішив інакше", — написав Найєм.Водночас Найєм сподівається, що прокуратура подасть апеляцію, щоб це рішення переглянули."Запобіжний захід має захищати не лише процес, а й безпеку всіх учасників. Правосуддя має бути справедливим", — додав Масі Найєм.Раніше начальник управління ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Василь Богдан повідомив, що правоохоронці встановили 10 учасників нападу на 12-річну дівчинку у Білій Церкві. Всім фігурантам від 10 до 16 років.Нагадаємо, торік у серпні у Києві посеред футбольного поля дівчата-підлітки побили 12-річну школярку. Бійку вчинили четверо знайомих їй дівчат віком від 13 до 15 років.
Новозеландський важковаговик Джозеф Паркер хоче, щоб наступним кроком у його кар'єрі у важкій вазі став бій із єдиним чемпіоном у важкій вазі Олександром Усиком, а не бій за вакантний пояс.Про це повідомляє Ring Magazine. Такої думки дотримується його тренер Енді Лі, який допоміг новозеландцю опинитися на порозі поєдинку за той самий пояс WBO, який він втратив сім років тому в бою з Ентоні Джошуа. 33-річний боєць здобув шість перемог з моменту своєї поразки нокаутом від Джо Джойса в Манчестері у 2022 році, а в трьох останніх боях здобув перемоги над Деонтеєм Вайлдером, Чжаном Чжилеєм і Мартіном Баколе — така серія підкориться не багатьом бійцям. "У WBO відреагували, зобов'язавши Паркера битися за їх титул у важкій вазі, який належить чемпіону журналу Ring Олександру Усику, який також володіє поясами WBA і WBC. Але є ймовірність, що Усик може вирішити не битися з Паркером і натомість провести реванш із чемпіоном IBF Даніелем Дюбуа, якого він зупинив у серпні 2023 року, тим самим звільнивши свій пояс WBO", — пише видання. Однак Лі сподівається, що Усик вирішить не битися з Дюбуа в наступному бою і натомість виконає свої обов'язкові зобов'язання перед WBO. "Я думаю, що він заслужив свій титульний бій зараз", — сказав Лі The Ring. "Я думаю, що всі з цим згодні. Принаймні WBO активізувалась і тепер дає йому мандат. Люди хочуть, щоб Джо бився з Усиком. Люди вже бачили, як Дюбуа б'ється з Усиком. Це було недавно. Люди вже бачили бій Усика з Дюбуа, і Усик переміг зупинкою бою", — додав Лі. Тренер також наголосив, що для його команди першим пріоритетом є бій з Усиком. "Якщо ні, ми боротимемося за вакантний титул, але ми хочемо битися з Усіком, це наша мета", — резюмував Енді Лі.Нагадаємо, раніше промоутер Усика Олександр Красюк заявив, що бій між Олександром Усиком та колишнім чемпіоном світу Володимиром Кличком не відбудеться. Водночас Красюк ніколи не згадував навіть про теоретичну можливість бою двох українських легенд.Раніше український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO, WBC та IBO у хевівейті Олександр Усик заявив, що перед завершенням своєї спортивної кар'єри має намір провести ще два поєдинки.Ще 27 лютого авторитетний журнал The Ring оприлюднив оновлений рейтинг найкращих боксерів світу незалежно від вагової категорії. Українець Олександр Усик продовжує зберігати у ньому лідерство.Своєю чергою президент Світової боксерської ради (WBC) Маурісіо Сулейман запевнив, що його організація не змушуватиме чемпіона WBC, WBA, WBO та IBO у надважкій вазі Олександра Усика проводити обов’язковий захист. Відтак для українця відкриваються двері для бою за абсолютного чемпіона світу.
У понеділок, 17 березня, президент України Володимир Зеленський та лідер Франції Емманюель Макрон скоординували спільні позиції напередодні розмови американського президента Дональда Трампа з главою Кремля Володимиром Путіним.Про це Зеленський повідомив у вечірньому відеозверненні. Український лідер зауважив, що 18 березня спливає тиждень від того часу, як була оголошена пропозиція США щодо тиші в небі, на морі та на фронті."Цю пропозицію вже давно можна було почати реалізовувати. Кожен день в умовах війни — це життя людей. Зараз уже майже тиждень, як абсолютно всім у світі — навіть тим, хто вже три роки не хотів визнавати правди, — очевидно, що саме Путін продовжує й затягує цю війну", — йдеться у заяві Зеленського.Президент наголосив, що саме Путін уже тиждень не здатний вичавити із себе "так" у відповідь на пропозицію тиші. "Він там розповідає що завгодно, але не те, що хоче почути зараз увесь світ. Безумовна пропозиція тиші — фактично збереження життів, — щоб дипломати могли працювати для гарантування безпеки й надійного миру, — саме цю пропозицію Росія ігнорує. Тиск потрібен, щоб нарешті у Москві сприйняли, що їхню війну треба завершувати", — резюмував Володимир Зеленський.Нагадаємо, 16 березня радник президента США з питань національної безпеки Майк Волц розповідав в інтерв’ю на телеканалі ABC News, що мирна угода між Україною та Росією може містити щось схоже на обмін територій на гарантії безпеки. Проте переговори між усіма сторонами ще тривають.Водночас кремлівський диктатор Володимир Путін готовий до розмови з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом у вівторок, 18 березня. У Кремлі тривають попередні узгодження питань, які підійматимуть на переговорах.Своєю чергою директор Національної американської розвідки Тулсі Габбард очікує, що президент США Дональд Трамп та глава Кремля Володимир Путін проведуть продуктивну розмову завдяки прихильності лідера США до мирного розв'язання питання миру в Україні. Нещодавно стало відомо, що у Кремлі готують окремі тези для діалогу між президентом США Дональдом Трампом і російським диктатором Володимиром Путіним щодо врегулювання війни проти України.Також повідомлялось, що американський президент Дональд Трамп може ввести додаткові санкції проти Російської Федерації, якщо його переговори з главою Кремля Володимиром Путіним будуть провальними.