Підтримати проект
У Середземному морі за один день загинуло ще 90 мігрантів
Світ, 03.02.2018 08:32

Ще 10 тіл мігрантів, які потонули в Середземному морі, прибило сьогодні до лівійського берега. Це два лівійці і вісім пакистанців. У Міжнародній організації з міграції (МОМ) припускають, що всього загинуло 90 осіб. Двоє мігрантів допливли до берега, ще одного врятували рибалки. Про це повідомляє TrueUA з посиланням на UN.

В Організації зазначають, число громадян Пакистану, що добираються до Італії через Лівію, зросла. Якщо в минулому році вони займали 13-е місце серед всіх, хто прибуває туди мігрантів, то в цьому році пересунулися на третє місце. Причому в 2017 році серед потонулих в море пакистанців не було.

Експерти Організації повідомляють, що, починаючи з 2014 року, в море щорічно гине близько 3 000 чоловік. У січні цього року потонуло 246 осіб - більше людей загинуло тільки в червні. У той же час грудневий показник став найнижчим за три роки. А в липні, серпні та вересні минулого року були реєстрували менш 200 загиблих щомісяця.

«Передбачити число загиблих неможливо: в більшості випадків не простежується жодної закономірності, - пояснила Джулія Блек, яка в МОМ координує пошук зниклих мігрантів. - Але люди гинуть щодня - часом сотнями, і це жахливо. Так, їх загибель непередбачувана, але ясно, що в Середземномор'ї відбувається страшна трагедія».

Тільки з 1 по 28 січня в Європу прибутку 6 624 людини. У минулому році за цей же період до європейських берегів дісталися 5 983 мігранта. Співробітники МОМ надають допомогу тим, кому вдалося врятуватися, і відстежують їх подальшу долю.

 

Світ, 03.02.2018 08:32