Одразу дві надзвичайні події сталися в середу, 24 червня, у Чернівецькій області. На водоймах зникли четверо людей, із них — один дорослий і троє дітей.Про це повідомили в Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС)."У селі Репужинці Чернівецького району під час купання зникли чоловік (1976 року народження) та двоє дітей (2018 року народження)", — йдеться в повідомленні.До пошуків залучено рятувальників ДСНС, поліцію з безпілотником і службовим собакою, медиків і місцевих мешканців із власними човнами."У селі Мошанець Дністровського району під час відпочинку на річці зник хлопець 2010 року народження", — додали надзвичайники.Окрім місцевих екстрених служб, для підсилення пошукової операції від ранку залучатиметься група водолазно-рятувальних робіт ДСНС із Хмельницької області."Укотре закликаємо дотримуватися правил безпеки на воді. Батьки, в жодному разі не залишайте дітей без нагляду дорослих навіть на мить!" — наголосили в Державній службі України з надзвичайних ситуацій.Також сьогодні пресслужба ДСНС інформувала, що на водоймі в Житомирській області ледь не сталася трагедія. Однак 14-річний хлопець урятував старшого на три роки друга, який через судоми розпочав тонути.Нагадаємо, в листопаді минулого року стало відомо, що в Харкові восьмирічний хлопчик Артем врятував себе та свою бабусю, коли в їхній квартирі зайнялася пожежа. Хлопчик зателефонував на "101" і назвав адресу проживання. Рятувальники наголосили, що, попри свій вік, хлопець зміг чітко пояснити, що сталося..

У середу, 24 червня, на водоймі в Житомирській області ледь не сталася трагедія. Однак 14-річний хлопець урятував старшого на три роки друга, який через судоми розпочав тонути.Про це повідомили в Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС)."Під час купання на ставку в селі Білилівка Бердичівського району у 17-річного хлопця звело ногу судомою. Він розпочав тонути за декілька десятків метрів від берега, проте його врятував друг Давид", — ідеться в повідомленні.Надзвичайники розповіли подробиці: не розгубившись, Давид підплив до товариша, підтримав його та допоміг дістатися мілини."Уже там до порятунку долучилися інші відпочивальники", — констатували рятувальники.. "Ця історія могла закінчитися трагедією. Але завдяки небайдужості підлітка вона стала історією щасливого порятунку. Про те, що справжні герої не завжди носять форму. Іноді їм лише 14 років", — підсумували в Державній службі України з надзвичайних ситуацій.Нагадаємо, в листопаді минулого року стало відомо, що в Харкові восьмирічний хлопчик Артем врятував себе та свою бабусю, коли в їхній квартирі зайнялася пожежа. Хлопчик зателефонував на "101" і назвав адресу проживання. Рятувальники наголосили, що, попри свій вік, хлопець зміг чітко пояснити, що сталося.У березні цього року в Сумах хлопець, який торік врятував маму із розтрощеного після атаки ворога автобуса, знову потрапив під обстріл російський обстріл. Підліток отримав важкі поранення..

Рада оборони Чернігівської області ухвалила рішення про обов’язкову евакуацію з 1 липня з 12 прикордонних населених пунктів у чотирьох територіальних громадах. Таким був запит від військових.Про це повідомив начальник Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслав Чаус.Він уточнив, що йдеться про 12 прикордонних населених пунктів у чотирьох громадах.Корюківська територіальна громада:Прибинь;Шишківка;Рудня.Городнянська територіальна громада:Лемешівка;Мощенка.Новгород-Сіверська територіальна громада:Воробʼївка;Камінь;Камʼянська Слобода;Карабани;Чайкине.Семенівська територіальна громада:Газопровідне;Олександрівка."Також є рішення про продовження заходів обовʼязкової евакуації зі семи прикордонних сіл, де вона оголошувалася взимку. Охочі мешканці виїхали, решта — писали відмови", — зауважив Чаус.Очільник військової адміністрації Чернігівщини додав, що тут ідеться про такі населені пункти:Сновська територіальна громада:Гірськ.Городнянська територіальна громада:Берилівка.Новгород-Сіверська територіальна громада:Бучки;Грем’яч;Будо-Воробʼївська.Семенівська територіальна громада:Костобобрів;Залізний Міст.За даними громад і районних військових адміністрацій, у всіх цих населених пунктах досі залишається близько тисячі мешканців. Серед них — 120 дітей."Алгоритм дій уже напрацьований. Мешканців поінформують про місця збору. Всі необхідні служби залучені. Є затверджені евакуаційні маршрути та транспорт. Розселення людей — обовʼязкова умова. Місця для тимчасового проживання будуть забезпечені. Евакуацію маємо завершити за два місяці", — підсумував В’ячеслав Чаус.Нагадаємо, що на початку червня в Донецькій області розширили зону евакуації для сімей з дітьми. Рішення стосується декількох населених пунктів..

Мешканці Звягеля Житомирської області з 22 червня масово звертаються до лікарень, де їм ставлять діагноз "гостра кишкова інфекція". Серед пацієнтів — шестеро дітей. Усі вони харчувалися в одному з громадських закладів міста.Про це повідомило "Суспільне" з посиланням на Житомирську обласну прокуратуру, поліцію Житомирщини та Звягельську лікарню.За інформацією речниці Житомирської обласної прокуратури Анни Островської, у Звягелі зареєстроване кримінальне провадження за фактом отруєння фастфудом. Вона додала, що до лікарні з діагнозом "гостра кишкова інфекція" потрапили шестеро дітей віком від 1,5 до 17 років та двоє дорослих."Попередньо всі вони отруїлися через вживання фастфуду в одному із місцевих закладів громадського харчування", — зауважила Островська.Пресофіцерка головного управління Нацполіції в Житомирській області Іванна Сілецька розповіла, що правоохоронці зареєстрували кримінальне провадження за фактом порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєння України — частина 1 статті 325 Кримінального кодексу України."Зараз поліцейські встановлюють причини й обставини події, а також осіб, відповідальних за можливі порушення санітарно-епідеміологічних вимог", — констатувала вона.Про стан містян, які потрапили на стаціонарне лікування до інфекційного відділення Звягельської багатопрофільної лікарні, розповів генеральний директор медичного закладу Василь Борис."До інфекційного відділення після харчового отруєння в одному із закладів громадського харчування потрапили шестеро дітей і двоє дорослих. Одна дитина перебувала у стані середньої важкості. Решта п'ятеро дітей і двоє дорослих — у задовільному стані. Всіх ушпиталили та надали їм потрібний пакет медичної допомоги за медичним протоколом. Станом на ранок 23 червня всі пацієнти перебували у задовільному стані", — поінформував він.Нагадаємо, що в жовтні минулого року в Луцьку сталася трагедія. В лікарні помер 13-річний хлопець, який перед цим отруївся продуктами харчування..

У середу, 24 червня, посеред дня російські загарбники вдарили по пляжу в Запоріжжі. Серед постраждалих — троє дітей. Їм надається відповідна медична допомога.Про це повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров."Поранено чотири людини, з них троє дітей. Кожному надається медична допомога", — написав він у своєму Telegram-каналі.Запорізький посадовець також уточнив, що пошкоджено автівки та заклад харчування, що нині не функціонує.Очільник військової адміністрації Запорізької області показав наслідки ворожої атаки на Запоріжжя.. Раніше він інформував, що російські окупанти атакували безпілотниками Запорізький район. Унаслідок обстрілу цивільного автомобіля одна людина загинула, ще дві поранені."Російський безпілотник ударив по цивільному автомобілю неподалік магазину в Таврійському", — зазначив він.За його словами, на жаль, водій загинув на місці. Дві пасажирки — 60-річна та 68-річна жінки — поранені. Їм надається необхідна медична допомога.Іван Федоров також попереджав про загрозу застосування керованих авіаційних бомб у Запорізькій області та в Запоріжжі. Також існує небезпека використання безпілотників у Запорізькій області. В регіоні оголошено повітряну тривогу.Нагадаємо, що вчора росіяни вкотре вдарили по Запоріжжі. Внаслідок дронової атаки на одному з об'єктів інфраструктури стався незначний витік речовини із запахом аміаку..

Фахівці київського "Охматдиту" виходили глибоко недоношеного хлопчика, який народився на 29-му тижні вагітності з вагою 1060 грамів. Через незрілість кишківника дитина не могла нормально харчуватися, однак медикам вдалося стабілізувати її стан без хірургічного втручання.Про це повідомили в Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит".Перші три тижні життя Марк провів у перинатальному центрі. Організм хлопчика погано переносив навіть невеликі об’єми молока, у нього спостерігали здуття живота, зригування, знижену перистальтику кишківника та залишки їжі у шлунку. Згодом у немовляти також виникли судоми."Одразу після госпіталізації розпочали комплексне обстеження. Лікарі виявили ознаки гіпоксії на фоні анемії, тому для корекції показників червоної крові дитині провели трансфузію еритроцитарної маси. Далі лікування продовжили у відділенні інтенсивного та постінтенсивного лікування і виходжування передчасно народжених дітей. Через перенесену гіпоксію у хлопчика виникли труднощі з диханням, тож знадобилась підтримка ШВЛ, а також було порушення роботи кишківника — їжа просувалася повільно, живіт збільшувався", — зазначили в дописі медзакладу.Лікарі розглядали можливість операціїМедику провели ультразвукові й рентгенологічні дослідження та іригографію. До обстеження долучили дитячих хірургів, невролога, генетика, уролога, офтальмолога і фахівця з орфанних захворювань.У результаті команда виключила вроджені аномалії та хірургічну патологію. Причиною порушень виявилися виражена морфофункціональна незрілість організму та недостатньо сформована нервова регуляція роботи кишківника."Кишківник тривалий час не отримував достатніх сигналів і не запускався в роботу. Разом із хірургами розглядали навіть можливість оперативного лікування, але завдяки досвіду команди змогли пройти цей період консервативно. Ми встановили центральний венозний катетер, підібрали лікувальне харчування і майже місяць дитина отримувала повне парентеральне харчування. Згодом вдалося поступово перейти до ентерального", — розповіла завідувачка відділення Тетяна Орлова.Майже місяць Марк отримував поживні речовини внутрішньовенно через центральний венозний катетер. Згодом лікарям вдалося поступово перевести його на ентеральне харчування.Через два з половиною місяці хлопчика виписали додомуНа тлі лікування у немовляти відновилася робота кишківника, сформувався смоктальний рефлекс і зменшилася потреба в медикаментозній підтримці. До догляду активно долучалася родина. Батьки застосовували метод "кенгуру" — контакт "шкіра до шкіри", який сприяє розвитку та стабілізації стану передчасно народжених дітей."Ми виписуємося з великою радістю і хвилюванням водночас. Дуже довго чекали цього моменту. У лікарні ми завжди відчували підтримку команди й знали, що в будь-який момент можемо звернутися по допомогу. Але медики допомогли нам підготуватися до нового етапу — життя вдома. Тому зараз ми готові їхати. Дякуємо всім", — зазначила мама хлопчика.Через два з половиною місяці після народження Марк важить майже 2,8 кг, самостійно дихає, активно харчується та набирає вагу. Хлопчика виписали з лікарні додому."Бажаємо Марку міцного здоров’я, легкого відновлення та щасливого дитинства", — додали в лікарні.Нагадаємо, торік лікарі "Охматдиту" вперше провели трансплантацію органів чотирирічної дівчинки після фіксації смерті мозку. Операції відбулися, попри повітряну тривогу та звуки вибухів у столиці. Завдяки рішенню батьків вдалося врятувати життя трьох дітей..

У вівторок, 23 червня, чорногорський суд ухвалив рішення про екстрадиційний арешт колишньої директорки дитячого табору Olympic Village. Відпочинок там закінчився смертю дитини.Про це повідомив генеральний прокурор України Руслан Кравченко, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі."Смерть дитини — це не епізод у кримінальному провадженні. Це трагедія, за яку мають відповісти всі, чиї дії або бездіяльність могли до неї призвести", — наголосив він.Він додав, що сьогодні за матеріалами прокуратури суд у Чорногорії ухвалив рішення про екстрадиційний арешт колишньої директорки дитячого табору Olympic Village, де 2023 року загинув 10-річний хлопчик.Після повідомлення їй про підозру вона залишалася за межами України, тому її оголосили в міжнародний розшук. За запитом української сторони Інтерпол опублікував "червоне оповіщення". 21 червня цього року підозрювану затримали на території Чорногорії. Зараз прокуратура завершує необхідні процедури для її повернення в Україну."Ця справа для мене принципова. Коли я зустрічався з батьками потерпілого хлопця, то пообіцяв, що винні у його смерті будуть покарані", — пояснив генпрокурор.Він зауважив, що, коли дитина перебуває у таборі, відповідальність за її життя та безпеку несуть дорослі. Не формально, а реально щодня та щохвилини. Батьки довіряють таким закладам найдорожче. І якщо ця довіра зруйнована, то держава зобов’язана встановити роль кожного, хто мав забезпечити безпеку дитини."Втеча за кордон не скасовує відповідальності. Жодна країна та жоден кордон не повинні стати способом уникнути правосуддя", — наголосив посадовець.Він окремо нагадав, що обвинувальний акт стосовно тренера табору, якого обвинувачують у залишенні дитини в небезпеці, вже перебуває на розгляді суду."Ця справа перебуває на моєму особистому контролі. Для родини хлопчика справедливість запізнилася вже на роки. Наш обов’язок зробити все, щоби вона настала", — підсумував Руслан Кравченко.Нагадаємо, декілька днів тому стало відомо, що прокуратура домоглася довічного ув’язнення для 50-річного чоловіка, який упродовж двох років ґвалтував трьох малолітніх падчерок. Суд першої інстанції призначив йому 15 років позбавлення волі..

Із вересня 2026 року стартує пілотування реформи старшої профільної школи. Вона відкриє для учнів більше можливостей для індивідуального розвитку та реалізації власного потенціалу.Про це розповіла заступниця міністра освіти та науки Надія Кузьмичова.За її словами, реформа передбачає перехід від традиційної моделі навчання з обмеженим вибором до гнучкої освітньої траєкторії, у центрі якої — інтереси, здібності й освітній вибір кожного учня.Профіль більше не буде прив’язаний лише до класу. Учні зможуть обирати напрями, а ліцеї — формувати змінні групи, гнучкий розклад і реальні профільні траєкторії."Зміни впроваджуються поетапно: з 1 вересня 2026 року — у 150 пілотних ліцеях, а з 1 вересня 2027 року — в усіх академічних ліцеях країни. Ключовим інструментом стають змінні групи для профільних предметів", — наголосила Кузьмичова.Вона пояснила, що учень більше не буде прив'язаний до одного профілю лише тому, що навчається в певному класі. Під час вивчення профільних дисциплін ліцей може формувати групи учнів з усієї паралелі — відповідно до освітнього вибору дітей."Наприклад, у паралелі є 48 десятикласників, які формально навчаються у двох десятих класах. Під час профільних предметів система може працювати зовсім по-іншому. Скажімо, 10 учнів обирають математичний профіль, 12 — біолого-хімічний, 9 – ІТ-напрям, а решта — історико-правовий профіль", — зауважила заступниця міністра.У такому разі профільні групи формуються відповідно до освітніх запитів учнів, незалежно від того, у якому саме класі вони навчаються.Оновлене положення змінює насамперед логіку функціонування старшої школи. Якщо раніше ключовою одиницею планування був клас, то тепер дедалі більшого значення набуває освітній вибір учня та його індивідуалізована траєкторія навчання."Для адміністрації ліцею це означає необхідність по-новому планувати мережу профілів, педагогічне навантаження, використання навчальних кабінетів і формування розкладу. Та саме така модель дає змогу забезпечити реальну профільність навіть там, де кількість учнів не дозволяє відкривати окремі профільні класи", — підсумувала Надія Кузьмичова.Нагадаємо, начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов поінформував, що в Ізюмі Харківської області планують розпочати будівництво підземної школи. Її розраховують на навчання понад тисячі дітей на одній зміні. Будівництво обійдеться в понад 300 мільйонів гривень..

У Закарпатській області стався небезпечний інцидент. Восьмирічну дитину на власному подвір’ї вкусила змія.Про це повідомила пресслужба 103 Закарпаття — ЗЦЕМД МК."В Ужгородському районі медики екстреної допомоги виїжджали на виклик до восьмирічної дитини, яку, за попередньою інформацією, вкусила змія", — йдеться у повідомленні.Відомо, що інцидент стався на городі біля місця проживання. У дитини була рана лівої стопи та скарги після укусу. Їй надали необхідну допомогу та доставили до медзакладу для подальшого обстеження і лікування.Укус змії: що робити до приїзду медиківОзнаки укусу змії:болісний набряк на місці укусу;дрібні крововиливи;слабкість, запаморочення;падіння тиску, головний біль;задишка, набряки тканин;запалення лімфовузлів.Як уникнути укусу:Не чіпайте змій, адже вони ніколи не нападають першими — лише захищаються.Побачили змію — не наближайтеся, не робіть різких рухів. Дайте їй спокійно відповзти.Одягайтеся правильно. Якщо йдете в місцевість, де можуть бути змії:одягайте штани зі щільної тканини;взувайте високі черевики;штани заправляйте в взуття.Перевіряйте місця для відпочинку. Перед тим як сісти на траву, колоду чи камінь — варто постукати палицею — це дасть змії шанс відповзти.Не лізьте в сховки — уникайте дотиків до старих пеньків, копиць сіна, каміння чи повалених дерев — це типові укриття для змій.Нагадаємо, на Київщині сталася моторошна трагедія. Двоє собак на смерть загризли літню жінку..

В Ізюмі Харківської області планують розпочати будівництво підземної школи. Її розраховують на навчання понад тисячі дітей на одній зміні. Будівництво обійдеться в понад 300 мільйонів гривень.Про це заявив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов під час брифінгу для журналістів 23 червня, його цитує "Суспільне"."Плануємо розпочати будівництво підземної школи в Ізюмі. Там велика кількість дітей, великий запит. Ми два роки подавали проєкт до Міністерства освіти та науки. Його наразі не ухвалили, бо він доволі коштовний, за тими характеристиками він не пройшов щодо вимог для конкурсу", — пояснив посадовець.За його словами, потреба є: влада постійно отримує відповідні звернення. В Ізюмі немає жодного сертифікованого укриття, де діти можуть отримувати освітні послуги."Тому розпочнемо цей проєкт за кошти обласного та місцевих бюджетів. Далі будемо звертатися вже, можливо, за результатом перегляду піврічного державного бюджету, щоби включити програму на фінансування", — зауважив очільник військової адміністрації Харківщини.У харківській обласній владі планують до кінця 2026 року мати в регіоні 30 підземних шкіл, де у змішаному форматі зможуть навчатися 100 тисяч дітей."Далі вже на місцях органи місцевого самоврядування вирішуватимуть: або це змішана форма, або це прямо офлайн-форма, або це просто підземні укриття, які використовуватимуться для якихось офлайн-заходів для учнів, бо важко забезпечити логістику там, де ворог б’є по шкільних автобусах і по закладах освіти", — пояснив керівник ОВА.Про будівництво підземної школи на базі Ізюмського ліцею №11 стало відомо на початку червня зі системи публічних закупівель ProZorro. Тоді йшлося, що на будівництво витратять понад 280 мільйонів гривень.Нагадаємо, що 20 січня цього року в Холодногірському районі Харкова відкрили першу чергу підземної школи. У перспективі в ній мали навчатися близько тисячі школярів..

На Київщині звичайна прогулянка та купання в річці ледве не обернулися трагедією для малої дитини. Завдяки оперативному втручанню рятувальників постраждалого малюка вдалося успішно звільнити із небезпечної підводної пастки.Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій України.Деталі інциденту на річці УзинкаЗа даними ДСНС, на Київщині рятувальники визволили дитину 2020 року народження з металевої пастки у річці Узинка. Нещасний випадок стався безпосередньо під час купання. Нога п'ятирічної дитини міцно застрягла в металевій конструкції, що перебувала під водою. Через сильне затискання самостійно вивільнитися вона не могла, що викликало паніку та загрозу для життя.Процес порятунку та попередження ДСНСБатьки оперативно звернулися по допомогу до екстрених служб. За допомогою гідравлічного інструменту фахівці ДСНС деблокували ногу дитини та звільнили її з небезпечної пастки. Наразі життю та здоров'ю малюка нічого не загрожує.У зв'язку з цією подією ДСНС вкотре закликає громадян відповідально ставитися до відпочинку біля водойм. Рятувальники просять обирати лише облаштовані та перевірені місця для купання, адже під водою можуть приховуватися небезпечні предмети.Нагадаємо, відпочинок на узбережжі Одещини обернувся трагедією. Рятувальники та водолази вже кілька днів шукають 10-річну дівчинку, яку під час купання віднесло у відкрите море..

На Закарпатті триває масштабна пошукова операція з розшуку 10-річного хлопчика, якого напередодні віднесла стрімка течія річки Тиса. До рятувальних робіт залучили водолазів, поліцію, місцевих мешканців та дрони для аеророзвідки.Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій України.Залучення авіації та водолазних групЯк зазначають надзвичайники, подія трапилася у неділю в селі Гетиня, де течія річки Тиса віднесла 10-річного хлопчика. Наразі рятувальники продовжують безперервні пошуки дитини, намагаючись обстежити якомога більшу акваторію. До посилених пошукових заходів оперативно долучилися професійні водолази, працівники Національної поліції, а також десятки небайдужих місцевих жителів. Для ретельного обстеження прибережної зони та важкодоступних ділянок річки фахівці ДСНС використовують безпілотний літальний апарат.Критична статистика та заклики рятувальниківНа тлі інциденту представники екстрених служб вкотре звернулися до населення із проханням не нехтувати базовими правилами безпечної поведінки під час літнього відпочинку. Купання у заборонених і неперевірених місцях — це пряма загроза людському життю, тому громадян закликають суворо дотримуватися встановлених обмежень.Ситуація на водоймах країни залишається критичною. Лише за минулу добу на водних об’єктах країни загинуло 8 осіб, серед яких — двоє дітей 2011 та 2017 років народження з Рівненщини.Нагадаємо, у Яворівському районі Львівської області внаслідок дорожньо-транспортної пригоди постраждав шестирічний хлопчик. Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом інциденту..

У тимчасово окупованому Криму призупинили заїзди дітей до оздоровчих таборів, санаторіїв та інших закладів розміщення. Обмеження діятимуть із 22 червня до 1 вересня, однак офіційної причини окупаційна влада не назвала.Про це повідомляє "Крим.Реалії". Відповідний указ оприлюднив підконтрольний Росії очільник Криму Сергій Аксьонов. Документ передбачає зупинення бронювання місць, прийому та розміщення дітей і дитячих груп у закладах відпочинку й оздоровлення, а також для участі в туристичних та інших заходах.За даними видання, рішення ухвалили раптово, а частину батьків заздалегідь не попередили.Дітей не пустили до "Артеку"Про проблеми із заїздами стало відомо після повідомлень про скасування найближчої зміни в таборі "Артек". Батьки розповіли, що автобус із дітьми, який прямував до табору, розвернули в Керчі без пояснення причин. Частину дітей тимчасово розмістили в одному з місцевих коледжів.Інші родини повідомили про скасування заїздів до табору "Арт-квест". Водночас деякі діти встигли прибути раніше й уже перебувають на території закладів. На офіційному сайті підконтрольної Росії адміністрації "Артеку" інформації про скасування змін не оприлюднили."Крим.Реалії" припускає, що рішення може бути пов’язане з безпековою ситуацією на півострові. Офіційного підтвердження цієї причини наразі немає.Додамо, 22 червня поблизу кримського узбережжя сталася серія з чотирьох відчутних землетрусів магнітудою до 3,8. Підземні поштовхи зафіксували у ранкові години в акваторії Чорного моря, а їхній епіцентр залягав за 13 кілометрів від півострова..

Український громадський діяч і волонтер Сергій Притула охрестив молодшого сина Марка, який народився у серпні минулого року. Зворушливе родинне таїнство відбулося у стінах однієї з головних святинь України — Києво-Печерській лаврі.На своїй сторінці в Facebook він опублікував відповідний допис та фото."У православних поповнення! Нині Марко в прямому сенсі цього слова прийшов на свої хрестини", — заявив він.Притула наголосив, що Росія бʼє "шахедами" по нашій святині, але Лавра продовжує жити і приймати парафіян."Бачу великий символізм у тому, що таїнство хрещення відбулось саме тут. Світло переможе темряву", — наголосив громадський діяч.Підписники активно відреагували на публікацію, відзначаючи теплу атмосферу сімейних фото. Ось, що писали у коментарях:"Вітаю Притулів і Притулятко! Щастя!""Вітаємо з хрещенням! Миру і благодаті Божої вашій родині"."Вітаємо! Божого благословення бажаю вам і вашій родині"."Вітаємо Марка та всю вашу родину з Хрещенням! Божого покрову, щасливої, довгої та благословенної дороги Вашому синочку під мирним небом вільної України!"Сергій Притула — багатодітний батько, який виховує чотирьох дітей від двох шлюбів. У першому шлюбі з Юлією Андрійчук у нього народився син Дмитро, а в другому шлюбі з Катериною Сопельник — доньки Соломія та Стефанія, а також син Марко.Старший син Дмитро живе з матір’ю на заході України, торік закінчив школу та вступив до Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". Доньки Соломія та Стефанія навчаються, займаються творчістю й спортом і періодично долучаються до ініціатив батька, зокрема благодійних зборів.Наймолодший син Марко народився 1 серпня 2025 року. Притула зазначає, що приділяє багато уваги вихованню дітей і намагається поєднувати батьківство з громадською діяльністю.Як відомо, через нічний повітряний удар Російської Федерації по історичному центру столиці 15 червня постраждав головний храм Києво-Печерської Лаври. Єпископ Авраамій розповів, що вдалося вивезти з палаючої святині.Нагадаємо, українська телеведуча Соломія Вітвіцька поділилася радісною подією зі свого життя. Вона вийшла заміж за коханого, військового Олексія Ситайла. .

У неділю, 21 червня, росіяни понад 30 разів атакували Дніпропетровщину. Під ударами були різні райони області.Як повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Олександр Ганджа, внаслідок обстрілів п'ятеро людей травмовані, серед них — дитина. "Понад 30 разів ворог атакував два райони безпілотниками і артилерією", — написав він на своїй сторінці у Telegram.На Нікопольщині росіяни били по райцентру, Мирівській, Марганецькій, Червоногригорівській й Покровській громадах. Пошкоджені приватні будинки та автомобілі. "55-річний чоловік госпіталізований у важкому стані", — поінформував посадовець.Жінки 71 і 29 років, а також 39-річний чоловік та дворічний хлопчик лікуватимуться амбулаторно. На Криворіжжі під ударом були Кривий Ріг, Зеленодольська і Широківська громади. Внаслідок атак:горіло поле з ячменем;понівечені підприємство і приватні оселі.Як відомо, у ніч на 21 червня російські загарбники випустили по Україні понад сто безпілотників та чотири ракети, серед яких небезпечні аеробалістичні "Кинджали". Силам протиповітряної оборони та підрозділам РЕБ вдалося знешкодити 96 ворожих повітряних цілей у різних куточках країни.Нагадаємо, 21 червня російські окупанти атакували Запоріжжя. Ціллю ворога стала автозаправка.Додамо, 21 червня російські окупаційні війська здійснили чергову серію повітряних ударів по цивільній інфраструктурі Вінницької області.Читайте також: "Росіяни підготувались": Зеленський попередив про можливість нового масованого удару.
