Фахівці київського "Охматдиту" виходили глибоко недоношеного хлопчика, який народився на 29-му тижні вагітності з вагою 1060 грамів. Через незрілість кишківника дитина не могла нормально харчуватися, однак медикам вдалося стабілізувати її стан без хірургічного втручання.Про це повідомили в Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит".Перші три тижні життя Марк провів у перинатальному центрі. Організм хлопчика погано переносив навіть невеликі об’єми молока, у нього спостерігали здуття живота, зригування, знижену перистальтику кишківника та залишки їжі у шлунку. Згодом у немовляти також виникли судоми."Одразу після госпіталізації розпочали комплексне обстеження. Лікарі виявили ознаки гіпоксії на фоні анемії, тому для корекції показників червоної крові дитині провели трансфузію еритроцитарної маси. Далі лікування продовжили у відділенні інтенсивного та постінтенсивного лікування і виходжування передчасно народжених дітей. Через перенесену гіпоксію у хлопчика виникли труднощі з диханням, тож знадобилась підтримка ШВЛ, а також було порушення роботи кишківника — їжа просувалася повільно, живіт збільшувався", — зазначили в дописі медзакладу.Лікарі розглядали можливість операціїМедику провели ультразвукові й рентгенологічні дослідження та іригографію. До обстеження долучили дитячих хірургів, невролога, генетика, уролога, офтальмолога і фахівця з орфанних захворювань.У результаті команда виключила вроджені аномалії та хірургічну патологію. Причиною порушень виявилися виражена морфофункціональна незрілість організму та недостатньо сформована нервова регуляція роботи кишківника."Кишківник тривалий час не отримував достатніх сигналів і не запускався в роботу. Разом із хірургами розглядали навіть можливість оперативного лікування, але завдяки досвіду команди змогли пройти цей період консервативно. Ми встановили центральний венозний катетер, підібрали лікувальне харчування і майже місяць дитина отримувала повне парентеральне харчування. Згодом вдалося поступово перейти до ентерального", — розповіла завідувачка відділення Тетяна Орлова.Майже місяць Марк отримував поживні речовини внутрішньовенно через центральний венозний катетер. Згодом лікарям вдалося поступово перевести його на ентеральне харчування.Через два з половиною місяці хлопчика виписали додомуНа тлі лікування у немовляти відновилася робота кишківника, сформувався смоктальний рефлекс і зменшилася потреба в медикаментозній підтримці. До догляду активно долучалася родина. Батьки застосовували метод "кенгуру" — контакт "шкіра до шкіри", який сприяє розвитку та стабілізації стану передчасно народжених дітей."Ми виписуємося з великою радістю і хвилюванням водночас. Дуже довго чекали цього моменту. У лікарні ми завжди відчували підтримку команди й знали, що в будь-який момент можемо звернутися по допомогу. Але медики допомогли нам підготуватися до нового етапу — життя вдома. Тому зараз ми готові їхати. Дякуємо всім", — зазначила мама хлопчика.Через два з половиною місяці після народження Марк важить майже 2,8 кг, самостійно дихає, активно харчується та набирає вагу. Хлопчика виписали з лікарні додому."Бажаємо Марку міцного здоров’я, легкого відновлення та щасливого дитинства", — додали в лікарні.Нагадаємо, торік лікарі "Охматдиту" вперше провели трансплантацію органів чотирирічної дівчинки після фіксації смерті мозку. Операції відбулися, попри повітряну тривогу та звуки вибухів у столиці. Завдяки рішенню батьків вдалося врятувати життя трьох дітей..

У вівторок, 23 червня, чорногорський суд ухвалив рішення про екстрадиційний арешт колишньої директорки дитячого табору Olympic Village. Відпочинок там закінчився смертю дитини.Про це повідомив генеральний прокурор України Руслан Кравченко, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі."Смерть дитини — це не епізод у кримінальному провадженні. Це трагедія, за яку мають відповісти всі, чиї дії або бездіяльність могли до неї призвести", — наголосив він.Він додав, що сьогодні за матеріалами прокуратури суд у Чорногорії ухвалив рішення про екстрадиційний арешт колишньої директорки дитячого табору Olympic Village, де 2023 року загинув 10-річний хлопчик.Після повідомлення їй про підозру вона залишалася за межами України, тому її оголосили в міжнародний розшук. За запитом української сторони Інтерпол опублікував "червоне оповіщення". 21 червня цього року підозрювану затримали на території Чорногорії. Зараз прокуратура завершує необхідні процедури для її повернення в Україну."Ця справа для мене принципова. Коли я зустрічався з батьками потерпілого хлопця, то пообіцяв, що винні у його смерті будуть покарані", — пояснив генпрокурор.Він зауважив, що, коли дитина перебуває у таборі, відповідальність за її життя та безпеку несуть дорослі. Не формально, а реально щодня та щохвилини. Батьки довіряють таким закладам найдорожче. І якщо ця довіра зруйнована, то держава зобов’язана встановити роль кожного, хто мав забезпечити безпеку дитини."Втеча за кордон не скасовує відповідальності. Жодна країна та жоден кордон не повинні стати способом уникнути правосуддя", — наголосив посадовець.Він окремо нагадав, що обвинувальний акт стосовно тренера табору, якого обвинувачують у залишенні дитини в небезпеці, вже перебуває на розгляді суду."Ця справа перебуває на моєму особистому контролі. Для родини хлопчика справедливість запізнилася вже на роки. Наш обов’язок зробити все, щоби вона настала", — підсумував Руслан Кравченко.Нагадаємо, декілька днів тому стало відомо, що прокуратура домоглася довічного ув’язнення для 50-річного чоловіка, який упродовж двох років ґвалтував трьох малолітніх падчерок. Суд першої інстанції призначив йому 15 років позбавлення волі..

Із вересня 2026 року стартує пілотування реформи старшої профільної школи. Вона відкриє для учнів більше можливостей для індивідуального розвитку та реалізації власного потенціалу.Про це розповіла заступниця міністра освіти та науки Надія Кузьмичова.За її словами, реформа передбачає перехід від традиційної моделі навчання з обмеженим вибором до гнучкої освітньої траєкторії, у центрі якої — інтереси, здібності й освітній вибір кожного учня.Профіль більше не буде прив’язаний лише до класу. Учні зможуть обирати напрями, а ліцеї — формувати змінні групи, гнучкий розклад і реальні профільні траєкторії."Зміни впроваджуються поетапно: з 1 вересня 2026 року — у 150 пілотних ліцеях, а з 1 вересня 2027 року — в усіх академічних ліцеях країни. Ключовим інструментом стають змінні групи для профільних предметів", — наголосила Кузьмичова.Вона пояснила, що учень більше не буде прив'язаний до одного профілю лише тому, що навчається в певному класі. Під час вивчення профільних дисциплін ліцей може формувати групи учнів з усієї паралелі — відповідно до освітнього вибору дітей."Наприклад, у паралелі є 48 десятикласників, які формально навчаються у двох десятих класах. Під час профільних предметів система може працювати зовсім по-іншому. Скажімо, 10 учнів обирають математичний профіль, 12 — біолого-хімічний, 9 – ІТ-напрям, а решта — історико-правовий профіль", — зауважила заступниця міністра.У такому разі профільні групи формуються відповідно до освітніх запитів учнів, незалежно від того, у якому саме класі вони навчаються.Оновлене положення змінює насамперед логіку функціонування старшої школи. Якщо раніше ключовою одиницею планування був клас, то тепер дедалі більшого значення набуває освітній вибір учня та його індивідуалізована траєкторія навчання."Для адміністрації ліцею це означає необхідність по-новому планувати мережу профілів, педагогічне навантаження, використання навчальних кабінетів і формування розкладу. Та саме така модель дає змогу забезпечити реальну профільність навіть там, де кількість учнів не дозволяє відкривати окремі профільні класи", — підсумувала Надія Кузьмичова.Нагадаємо, начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов поінформував, що в Ізюмі Харківської області планують розпочати будівництво підземної школи. Її розраховують на навчання понад тисячі дітей на одній зміні. Будівництво обійдеться в понад 300 мільйонів гривень..

У Закарпатській області стався небезпечний інцидент. Восьмирічну дитину на власному подвір’ї вкусила змія.Про це повідомила пресслужба 103 Закарпаття — ЗЦЕМД МК."В Ужгородському районі медики екстреної допомоги виїжджали на виклик до восьмирічної дитини, яку, за попередньою інформацією, вкусила змія", — йдеться у повідомленні.Відомо, що інцидент стався на городі біля місця проживання. У дитини була рана лівої стопи та скарги після укусу. Їй надали необхідну допомогу та доставили до медзакладу для подальшого обстеження і лікування.Укус змії: що робити до приїзду медиківОзнаки укусу змії:болісний набряк на місці укусу;дрібні крововиливи;слабкість, запаморочення;падіння тиску, головний біль;задишка, набряки тканин;запалення лімфовузлів.Як уникнути укусу:Не чіпайте змій, адже вони ніколи не нападають першими — лише захищаються.Побачили змію — не наближайтеся, не робіть різких рухів. Дайте їй спокійно відповзти.Одягайтеся правильно. Якщо йдете в місцевість, де можуть бути змії:одягайте штани зі щільної тканини;взувайте високі черевики;штани заправляйте в взуття.Перевіряйте місця для відпочинку. Перед тим як сісти на траву, колоду чи камінь — варто постукати палицею — це дасть змії шанс відповзти.Не лізьте в сховки — уникайте дотиків до старих пеньків, копиць сіна, каміння чи повалених дерев — це типові укриття для змій.Нагадаємо, на Київщині сталася моторошна трагедія. Двоє собак на смерть загризли літню жінку..

В Ізюмі Харківської області планують розпочати будівництво підземної школи. Її розраховують на навчання понад тисячі дітей на одній зміні. Будівництво обійдеться в понад 300 мільйонів гривень.Про це заявив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов під час брифінгу для журналістів 23 червня, його цитує "Суспільне"."Плануємо розпочати будівництво підземної школи в Ізюмі. Там велика кількість дітей, великий запит. Ми два роки подавали проєкт до Міністерства освіти та науки. Його наразі не ухвалили, бо він доволі коштовний, за тими характеристиками він не пройшов щодо вимог для конкурсу", — пояснив посадовець.За його словами, потреба є: влада постійно отримує відповідні звернення. В Ізюмі немає жодного сертифікованого укриття, де діти можуть отримувати освітні послуги."Тому розпочнемо цей проєкт за кошти обласного та місцевих бюджетів. Далі будемо звертатися вже, можливо, за результатом перегляду піврічного державного бюджету, щоби включити програму на фінансування", — зауважив очільник військової адміністрації Харківщини.У харківській обласній владі планують до кінця 2026 року мати в регіоні 30 підземних шкіл, де у змішаному форматі зможуть навчатися 100 тисяч дітей."Далі вже на місцях органи місцевого самоврядування вирішуватимуть: або це змішана форма, або це прямо офлайн-форма, або це просто підземні укриття, які використовуватимуться для якихось офлайн-заходів для учнів, бо важко забезпечити логістику там, де ворог б’є по шкільних автобусах і по закладах освіти", — пояснив керівник ОВА.Про будівництво підземної школи на базі Ізюмського ліцею №11 стало відомо на початку червня зі системи публічних закупівель ProZorro. Тоді йшлося, що на будівництво витратять понад 280 мільйонів гривень.Нагадаємо, що 20 січня цього року в Холодногірському районі Харкова відкрили першу чергу підземної школи. У перспективі в ній мали навчатися близько тисячі школярів..

На Київщині звичайна прогулянка та купання в річці ледве не обернулися трагедією для малої дитини. Завдяки оперативному втручанню рятувальників постраждалого малюка вдалося успішно звільнити із небезпечної підводної пастки.Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій України.Деталі інциденту на річці УзинкаЗа даними ДСНС, на Київщині рятувальники визволили дитину 2020 року народження з металевої пастки у річці Узинка. Нещасний випадок стався безпосередньо під час купання. Нога п'ятирічної дитини міцно застрягла в металевій конструкції, що перебувала під водою. Через сильне затискання самостійно вивільнитися вона не могла, що викликало паніку та загрозу для життя.Процес порятунку та попередження ДСНСБатьки оперативно звернулися по допомогу до екстрених служб. За допомогою гідравлічного інструменту фахівці ДСНС деблокували ногу дитини та звільнили її з небезпечної пастки. Наразі життю та здоров'ю малюка нічого не загрожує.У зв'язку з цією подією ДСНС вкотре закликає громадян відповідально ставитися до відпочинку біля водойм. Рятувальники просять обирати лише облаштовані та перевірені місця для купання, адже під водою можуть приховуватися небезпечні предмети.Нагадаємо, відпочинок на узбережжі Одещини обернувся трагедією. Рятувальники та водолази вже кілька днів шукають 10-річну дівчинку, яку під час купання віднесло у відкрите море..

На Закарпатті триває масштабна пошукова операція з розшуку 10-річного хлопчика, якого напередодні віднесла стрімка течія річки Тиса. До рятувальних робіт залучили водолазів, поліцію, місцевих мешканців та дрони для аеророзвідки.Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій України.Залучення авіації та водолазних групЯк зазначають надзвичайники, подія трапилася у неділю в селі Гетиня, де течія річки Тиса віднесла 10-річного хлопчика. Наразі рятувальники продовжують безперервні пошуки дитини, намагаючись обстежити якомога більшу акваторію. До посилених пошукових заходів оперативно долучилися професійні водолази, працівники Національної поліції, а також десятки небайдужих місцевих жителів. Для ретельного обстеження прибережної зони та важкодоступних ділянок річки фахівці ДСНС використовують безпілотний літальний апарат.Критична статистика та заклики рятувальниківНа тлі інциденту представники екстрених служб вкотре звернулися до населення із проханням не нехтувати базовими правилами безпечної поведінки під час літнього відпочинку. Купання у заборонених і неперевірених місцях — це пряма загроза людському життю, тому громадян закликають суворо дотримуватися встановлених обмежень.Ситуація на водоймах країни залишається критичною. Лише за минулу добу на водних об’єктах країни загинуло 8 осіб, серед яких — двоє дітей 2011 та 2017 років народження з Рівненщини.Нагадаємо, у Яворівському районі Львівської області внаслідок дорожньо-транспортної пригоди постраждав шестирічний хлопчик. Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом інциденту..

У тимчасово окупованому Криму призупинили заїзди дітей до оздоровчих таборів, санаторіїв та інших закладів розміщення. Обмеження діятимуть із 22 червня до 1 вересня, однак офіційної причини окупаційна влада не назвала.Про це повідомляє "Крим.Реалії". Відповідний указ оприлюднив підконтрольний Росії очільник Криму Сергій Аксьонов. Документ передбачає зупинення бронювання місць, прийому та розміщення дітей і дитячих груп у закладах відпочинку й оздоровлення, а також для участі в туристичних та інших заходах.За даними видання, рішення ухвалили раптово, а частину батьків заздалегідь не попередили.Дітей не пустили до "Артеку"Про проблеми із заїздами стало відомо після повідомлень про скасування найближчої зміни в таборі "Артек". Батьки розповіли, що автобус із дітьми, який прямував до табору, розвернули в Керчі без пояснення причин. Частину дітей тимчасово розмістили в одному з місцевих коледжів.Інші родини повідомили про скасування заїздів до табору "Арт-квест". Водночас деякі діти встигли прибути раніше й уже перебувають на території закладів. На офіційному сайті підконтрольної Росії адміністрації "Артеку" інформації про скасування змін не оприлюднили."Крим.Реалії" припускає, що рішення може бути пов’язане з безпековою ситуацією на півострові. Офіційного підтвердження цієї причини наразі немає.Додамо, 22 червня поблизу кримського узбережжя сталася серія з чотирьох відчутних землетрусів магнітудою до 3,8. Підземні поштовхи зафіксували у ранкові години в акваторії Чорного моря, а їхній епіцентр залягав за 13 кілометрів від півострова..

Український громадський діяч і волонтер Сергій Притула охрестив молодшого сина Марка, який народився у серпні минулого року. Зворушливе родинне таїнство відбулося у стінах однієї з головних святинь України — Києво-Печерській лаврі.На своїй сторінці в Facebook він опублікував відповідний допис та фото."У православних поповнення! Нині Марко в прямому сенсі цього слова прийшов на свої хрестини", — заявив він.Притула наголосив, що Росія бʼє "шахедами" по нашій святині, але Лавра продовжує жити і приймати парафіян."Бачу великий символізм у тому, що таїнство хрещення відбулось саме тут. Світло переможе темряву", — наголосив громадський діяч.Підписники активно відреагували на публікацію, відзначаючи теплу атмосферу сімейних фото. Ось, що писали у коментарях:"Вітаю Притулів і Притулятко! Щастя!""Вітаємо з хрещенням! Миру і благодаті Божої вашій родині"."Вітаємо! Божого благословення бажаю вам і вашій родині"."Вітаємо Марка та всю вашу родину з Хрещенням! Божого покрову, щасливої, довгої та благословенної дороги Вашому синочку під мирним небом вільної України!"Сергій Притула — багатодітний батько, який виховує чотирьох дітей від двох шлюбів. У першому шлюбі з Юлією Андрійчук у нього народився син Дмитро, а в другому шлюбі з Катериною Сопельник — доньки Соломія та Стефанія, а також син Марко.Старший син Дмитро живе з матір’ю на заході України, торік закінчив школу та вступив до Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". Доньки Соломія та Стефанія навчаються, займаються творчістю й спортом і періодично долучаються до ініціатив батька, зокрема благодійних зборів.Наймолодший син Марко народився 1 серпня 2025 року. Притула зазначає, що приділяє багато уваги вихованню дітей і намагається поєднувати батьківство з громадською діяльністю.Як відомо, через нічний повітряний удар Російської Федерації по історичному центру столиці 15 червня постраждав головний храм Києво-Печерської Лаври. Єпископ Авраамій розповів, що вдалося вивезти з палаючої святині.Нагадаємо, українська телеведуча Соломія Вітвіцька поділилася радісною подією зі свого життя. Вона вийшла заміж за коханого, військового Олексія Ситайла. .

У неділю, 21 червня, росіяни понад 30 разів атакували Дніпропетровщину. Під ударами були різні райони області.Як повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Олександр Ганджа, внаслідок обстрілів п'ятеро людей травмовані, серед них — дитина. "Понад 30 разів ворог атакував два райони безпілотниками і артилерією", — написав він на своїй сторінці у Telegram.На Нікопольщині росіяни били по райцентру, Мирівській, Марганецькій, Червоногригорівській й Покровській громадах. Пошкоджені приватні будинки та автомобілі. "55-річний чоловік госпіталізований у важкому стані", — поінформував посадовець.Жінки 71 і 29 років, а також 39-річний чоловік та дворічний хлопчик лікуватимуться амбулаторно. На Криворіжжі під ударом були Кривий Ріг, Зеленодольська і Широківська громади. Внаслідок атак:горіло поле з ячменем;понівечені підприємство і приватні оселі.Як відомо, у ніч на 21 червня російські загарбники випустили по Україні понад сто безпілотників та чотири ракети, серед яких небезпечні аеробалістичні "Кинджали". Силам протиповітряної оборони та підрозділам РЕБ вдалося знешкодити 96 ворожих повітряних цілей у різних куточках країни.Нагадаємо, 21 червня російські окупанти атакували Запоріжжя. Ціллю ворога стала автозаправка.Додамо, 21 червня російські окупаційні війська здійснили чергову серію повітряних ударів по цивільній інфраструктурі Вінницької області.Читайте також: "Росіяни підготувались": Зеленський попередив про можливість нового масованого удару.

У Яворівському районі Львівської області внаслідок дорожньо-транспортної пригоди постраждав шестирічний хлопчик. Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом інциденту.Про це повідомила пресслужба поліції Львівської області.Відомо, що ДТП сталася 20 червня близько 17:05 у лісовому масиві поблизу озера в селі Терновиця Яворівського району. Як попередньо встановили правоохоронці, водій автомобіля Volkswagen Touran, 66-річний житель Яворова, здійснив наїзд на пішохода, шестирічного мешканця міста Новояворівськ Яворівського району."Внаслідок ДТП хлопчик отримав тілесні ушкодження та був госпіталізований", — уточнили правоохоронці.За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження — "Порушення правил безпеки дорожнього руху" (за ч. 1 ст. 286) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті, — до трьох років обмеження волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.Правоохоронці встановлюють обставини події.Нагадаємо, 20 червня у Києві сталася дорожньо-транспортна пригода. Винуватець перебував за кермом у нетверезому стані.Додамо, 16 червня у селі Гребенів Стрийського району сталася смертельна дорожньо-транспортна пригода. Водій Opel Ampera з’їхав у кювет, після чого автомобіль перекинувся в річку..

Відпочинок на узбережжі Одещини обернувся трагедією. Уже третю добу рятувальники та водолази шукають 10-річну дівчинку, яку під час купання віднесло у відкрите море.Як повідомили у пресцентрі Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області, попри безперервні пошуки, дитину досі не вдалося знайти."Третю добу тривають пошуки дівчинки, яку віднесло на кругу в море", — йдеться у повідомленні.У ДСНС нагадали, що біля села Сичавка, під час купання в морі, зникла 10-річна дівчинка, яка відпочивала з прабабусею.Загалом від початку пошукових робіт обстежено шість кілометрів узбережжя, 210 гектарів надводної поверхні та 4,5 гектари морського дна. Від ДСНС залучені водолази, рятувальники, психологи та фахівці безпілотних систем. . Небезпечний відпочинок: рятувальники застерігають від купання на стихійних пляжах"Відпочинок на стихійних пляжах становить серйозну загрозу для життя та здоров’я", — наголошують рятувальники.Попри застереження, люди продовжують обирати неперевірені місця для купання, наражаючи себе та своїх близьких на небезпеку.Стихійні пляжі не обладнані рятувальними постами, а стан дна, узбережжя та води там не перевіряється. Особливо ризикованим є використання надувних плавзасобів, які можуть стати причиною нещасних випадків. Фахівці закликають відпочивати лише у спеціально визначених та безпечних місцях, дотримуючись правил поведінки на воді.Як відомо, 10 червня у Миколаєві сталася трагедія на воді. Після стрибка з пірса в акваторію Бузького лиману загинув 17-річний юнак.Нагадайте, за даними ДСНС, в Україні стрімко зростає кількість трагічних випадків під час відпочинку на водних об'єктах у літній період. Рятувальники застерігають, що легковажність та ігнорування базових правил безпеки призводять до непоправних наслідків у багатьох регіонах країни.Читайте також: На Одещині відкрили ще 14 пляжів: де можна купатися.

У суботу, 20 червня, російські окупанти завдали ударів по Полтаві. Постраждалі місцеві мешканці.Про це повідомила секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова. За її словами, внаслідок обстрілу поранення отримали троє дітей."Всі госпіталізовані! Лікарі надають всю необхідну допомогу! Інформація уточнюється", — додала вона.Інших деталей російського удару посадовиця не розкрила.ОНОВЛЕНО Як повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Віталій Дяківнич, кількісь постраждалих зросла до 11 людей. Серед них — пʼятеро дітей.Зауважимо, президент Володимир Зеленський попередив, що війська країни-агресорки підготувалися до нової масованої атаки на Україну. Вона може відбутися вже найближчим часом. Гарант попередив, що сьогодні вночі та найближчим часом треба особливо уважно ставитись до повітряних тривог.Нагадаємо, російські окупаційні війська посеред ночі 17 червня завдали масованого удару безпілотниками по житлових кварталах та інфраструктурі Запоріжжя. Внаслідок ворожої атаки зафіксовано руйнування, спалахнули масштабні пожежі, а серед мирного населення є жертви.До того ж 15 червня російські загарбники також атакували Запоріжжя. Ворог поцілив по пожежній частині..

У суботу, 18 червня, у Рівному сталася пожежа у багатоповерхівці. Загинула дитина.Про це повідомило Головне управління ДСНС України у Рівненській області. Зазначається, що загоряння сталося в однокімнатній квартирі на сьомому поверсі дев’ятиповерхового багатоквартирного житлового будинку на вулиці Кулика і Гудачека."До місця виклику оперативно прибули підрозділи ДСНС. На момент прибуття рятувальників спостерігалося інтенсивне горіння квартири, а також трьох балконів. Паралельно з гасінням пожежі здійснювалась евакуація мешканів будинку. На місці події працювали дві ланки газодимозахисної служби. Через сильне задимлення рятувальники за допомогою автодрабини провели рятування двох жінок із сусідньої квартири. Загалом на пожежі врятовано п'ять осіб та евакуйовано 20 мешканців будинку", — йдеться у повідомленні.Під час проведення розвідки в квартирі на сьомому поверсі вогнеборці виявили тіло 11-річного хлопчика. Загалом в стані середньої важкості з діагнозом токсична дія оксиду вуглицю госпіталізовано трьох дітей (2018 р.н., 2013р.н., 2026 р.н.). Причина виникнення пожежі встановлюється."Вдалося не допустити подальшого поширення вогню на інші квартири та поверхи будинку. На місці події також працювали психологи ДСНС, які надавали необхідну допомогу та підтримку постраждалим. До ліквідації пожежі залучалися дві автоцистерни, автодрабина, автомобіль газодимозахисної служби, пожежно-рятувальні підрозділи 1-ї та 2-ї державних пожежно-рятувальних частин м. Рівне, та психологи ДСНС", — додали рятувальники.Нагадаємо, на Чернігівщині загинув 10-річний хлопчик. Трагедія сталася на одній із водойм. Також у селі Носківці Вінницької області ввечері 11 червня сталася трагедія. У ставку потонув неповнолітній хлопчик.19 червня на Одещині поблизу села Сичавка у відкрите море віднесло 11-річну дівчинку. Дитина приїхала на відпочинок разом із прабабусею..

На Черкащині правоохоронці розслідують катування підлітка однолітками. Особи всіх порушників встановлено.Про це повідомила поліція Черкаської області. За даними слідства, інцидент стався 19 червня у Черкаському районі.Зокрема, до правоохоронці звернулася мама 17-річного хлопця, яка повідомила, що про те, що над її сином познущалися знайомі. Як з'ясували правоохоронці, троє неповнолітніх віком від 15 до 17 років запросили товариша до гаражного приміщення. Там вони його побили, принижували та піддавали різноманітним формам знущання.Наразі причини жорстокого знущання над дитиною та всі обставини події встановлюються. Розслідування триває."Особи всіх трьох правопорушників встановлено. Правоохоронці доставили їх до відділу поліції, де опитали в присутності батьків. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 127 (Катування) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років", — додали у поліції.Нагадаємо, у Харкові мати-одиначка жорстоко била свою новонароджену доньку, внаслідок чого та отримала численні тілесні ушкодження. Горе-матері висунуто підозру з трьома статтями Кримінального кодексу України.Додамо, на території Хмельниччини водій-далекобійник намагався зґвалтувати 13-річну дівчину. Потерпілій вдалося втекти від нападника у ліс, а самого зловмисника правоохоронці наздогнали у Львівській області..
