У четвер, 25 червня, президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка. Зокрема, висловив вдячність за оперативну роботу з ліквідацією наслідків російського удару по Лаврі.Про це Володимир Зеленський написав у своєму Telegram-каналі."Уже завершені роботи щодо консервації Успенського собору, який найбільше пошкоджений російськими дронами", — зазначив він.За його словами, дах собору перекритий, щоби стан будівлі не погіршився через погодні умови. Готується відновлення собору, і це вже відповідальність, зокрема, Міністерства культури України та Міністерства закордонних справ."Нещодавно під час зустрічі з президентом Швейцарії ми домовилися, що партнери підтримають першочергові кроки з відновлення. Важливо, щоб і повний результат був належним чином забезпечений", — акцентував український президент.Міністр Ігор Клименко доповів і стосовно залучення ДСНС та інших складових системи МВС України до ліквідації наслідків російських ударів в інших.Президент і міністр окремо обговорили завдання підрозділів Національної гвардії України, Національної поліції та Державної прикордонної служби у захисті нашої держави на фронті."Відбулася доповідь і щодо організації охорони північних ділянок державного кордону України. Дякую!" — підсумував Володимир Зеленський.Нагадаємо, що з 19 червня Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" частково відновив роботу для відвідувачів після російської атаки, що сталася в ніч на 15 червня. На офіційній сторінці храму зазначили: попри те, що на території тривають аварійно-рятувальні та протиаварійні роботи, фахівці завершили обстеження частини об’єктів і визначили маршрути, безпечні для відвідування..

Київська міська рада профспілок закликала столичну владу на шість місяців відтермінувати підвищення вартості проїзду до 30 грн. За цей час у місті пропонують розробити механізм компенсацій для працівників із невисокими доходами.Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на Київську міську раду профспілок.Профспілки пропонують спочатку підвищити вартість разової поїздки з нинішніх вісьмох до 20 грн. На їхню думку, такий тариф більше відповідає зростанню мінімальної зарплати з часу останнього перегляду цін у 2018 році.Підвищення до 30 грн вони просять відкласти щонайменше на пів року. За цей період міська влада мала б запровадити компенсації або знижки для освітян, медиків, працівників культури та інших бюджетників із низькими доходами.Що пропонує КМДАУ травні КМДА оприлюднила проєкт, який передбачає тариф у 30 грн за разову поїздку в метро та наземному комунальному транспорті. За розрахунками транспортних підприємств, економічно обґрунтована вартість становить 64,60 грн у метро та 44,14 грн у наземному транспорті. Різницю між запропонованим тарифом і собівартістю планують покривати з міського бюджету.Для постійних пасажирів передбачена система знижок. Зокрема, місячний проїзний на 46 поїздок може коштувати 1 088 грн, а безлімітний — 4 875 грн.Остаточного рішення ще немаєКиївська міська рада профспілок направила свої пропозиції до КМДА 18 червня. За її даними, міська влада має впродовж 30 календарних днів ухвалити обґрунтоване рішення або надати вмотивовану відмову. У КМДА заявили, що аналізують можливість реалізації пропозиції та її вплив на бюджет і роботу транспортних підприємств.Запровадження нових тарифів попередньо планували з 15 липня 2026 року, однак проєкт поки не затверджений.Додамо, раніше стало відомо, що у разі підвищення вартості проїзду в Києві раніше придбані поїздки залишатимуться чинними до 14 вересня 2026 року..

У четвер, 25 червня, у Києві ввели аварійні відключення світла через технологічне порушення на одному з енергооб’єктів. Наразі у частині районів столиці застосовані обмеження для всіх категорій споживачів.Про це повідомила пресслужба "Укренерго". Зазначається, що аварійно-відновлювальні роботи вже розпочаті."Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене обладнання в роботу", — йдеться у повідомленні.У компанії зауважили, що обмеження будуть скасовані одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

У четвер, 25 червня, частина столиці залишилася без електропостачання. Головна причина — аварійні відключення.Про це повідомила пресслужба ДТЕК. Зазначається, що обмеження введено на лівому березі столиці за командою "Укренерго"."Просимо ощадливо використовувати електроенергію. Це допоможе зберегти енергосистему", — додали у компанії.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

Посольство Ізраїлю в Україні висловило занепокоєння через дії учасників акції об’єднання "Братство", яка відбулася 21 червня на Майдані Незалежності в Києві. За твердженням дипломатів, під час заходу лунали нацистські гасла, а окремі присутні демонстрували нацистський салют.Про це йдеться у заяві посольства.У дипломатичній установі заявили, що такі дії паплюжать пам’ять мільйонів жертв нацизму, та висловили сподівання на оперативну реакцію українських правоохоронців відповідно до законодавства."Висловлюємо занепокоєння у зв’язку з цією акцією, яка паплюжить пам’ять мільйонів жертв нацизму. Сподіваємося на оперативну реакцію правоохоронних органів України відповідно до законодавства України", — зазначили в дописі.Інформації про офіційну правову оцінку дій учасників акції на момент публікації не було.Зазначимо, 21 червня в центрі Києва одночасно відбувалися десятий Марш рівності "КиївПрайд" та акції його противників. Учасники Маршу рівності виступали за ухвалення закону про цивільні партнерства та проти дискримінації ЛГБТК+ людей.Поліція Києва повідомляла, що забезпечувала правопорядок під час масових заходів і не зафіксувала грубих порушень громадського порядку.Нагадаємо, раніше перепоховання одного з лідерів Організації Українських Націоналістів (ОУН) Андрія Мельника в Україні викликало "серйозну стурбованість" в Ізраїлі. Його перепоховали на Національному військовому меморіальному кладовищі..

З неділі, 28 червня, київська міська електричка повертається до руху повним залізничним кільцем. Дотепер там тривав ремонт упродовж майже двох місяців.Про це повідомила пресслужба Kyiv City Express у своїх соціальних мережах."Kyiv City Express повертає повне кільце, ремонт тривалістю майже два місяці завершено", — йдеться в повідомленні.Столичні служби поінформували, що з 28 червня повне залізничне кільце навколо столиці відновлять, а міст між станціями Почайна та Райдужний відкритий для руху за своїм графіком.На мосту оновлено несучі конструкції, додано нові елементи колій і антикорозійний захист, що продовжить термін його служби та підвищить безпеку руху поїздів."Вдячні за розуміння під час ремонтів. До зустрічі на борту!" — підсумували в Kyiv City Express.Офіційний канал київської кільцевої електрички від "Укрзалізниці" уточнив, що в межах ремонту на мосту:оновили несучі конструкції;додали нові елементи колій;додали антикорозійний захист.Такі зміни, за словами фахівців, продовжать термін служби цього моста та підвищать безпеку руху поїздів.Традиційно розклад Київської кільцевої електрички можна знайти онлайн на офіційному сайті kyivcityexpress.uz.gov.ua. Квитки на Kyiv City Express також можна купити через застосунок національного перевізника "Укрзалізниця".Нагадаємо, що в період 18-20 березня Kyiv City Express тимчасово змінював платформи для посадки та висадки пасажирів на маршруті Дарниця — Вокзальна — Святошин..

У Києві можуть ввести обмеження руху для вантажівок. Такі обмеження будуть діяти у разі сильної спеки.Про це повідомила Київська міська державна адміністрація. Зазначається, що коли температура повітря перевищуватиме +28ºС, на всіх в’їздах до столиці обмежуватимуть рух великовагового транспорту.Це стосуватиметься автомобілів загальною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь понад 7 тонн. Такі заходи запроваджуються, щоб захистити дорожнє покриття від пошкоджень. "Вони діють відповідно до розпорядження КМДА від 07.07.2012 № 1173 "Про обмеження руху великовагового автотранспорту на вулицях і дорогах м. Києва у зв’язку з підвищенням температури повітря". Контролюватиме дотримання водіями великовагових транспортних засобів цього рішення Управління патрульної поліції у м. Києві", — йдеться у повідомленні.Зауважимо, сьогодні Україну накриє хвиля літньої спеки. За прогнозами синоптиків, у середу, 24 червня, в окремих регіонах температура повітря підніметься до +32°C. На Півдні України місцями очікуються грози.Нагадаємо, ще у квітні у мережі активно почали поширювати "прогнози", буцімто літо 2026 року буде "аномально спекотним". В "Укргідрометцентрі" прокоментували цю інформацію та пояснили, чи варто насправді довіряти таким прогнозам.Читайте також: Якою буде погода у першій половині літа 2026: прогноз синоптика.

Вранці 24 червня у столиці стався вибух в одній із багатоповерхівок. На місці працюють екстрені служби.Про це повідомили місцеві пабліки. Зазначається, що інцидент трапився в квартирі за адресою бульвар Миколи Міхновського, 32.За словами очевидців, вибух стався в одній із квартир, яка є офісним приміщенням. Там вибило балкон і вікна, а також спалахнула пожежа.Причина вибуху поки невідома. Наразі на місці працюють усі екстрені служби.Нагадаємо, 20 червня у Києві сталася пожежа в одному із закладів харчування. Загоряння ліквідували. Вогонь поширився на площі 300 квадратних метрів. Жертв та постраждалих немає.Також 18 червня у Рівному сталася пожежа у багатоповерхівці. Загинула дитина. Ще трьох дітей госпіталізували до лікарні..

У столиці п'ятеро молодиків жорстоко вбили чоловіка. Його тіло виявили біля річки.Про це повідомила поліція Києва. За даними слідства, по вулиці 6-лінія Садова виявлено чоловіка без ознак життя.Правоохоронці попердньо встановили, що з 58-річним чоловіком розправилась компанія з п’яти чоловіків. Молодики відпочивали біля кав’ярні та невдовзі між одним із них та перехожим чоловіком виник словесний конфлікт.Нападники почали бити чоловіка руками, ногами та дерев’яною палицею. Згодом вони силоміць відтягнули потерпілого за будівлю кав’ярні, прив’язали мотузкою до дерева та продовжили побиття.Через деякий час чоловіку вдалося звільнитися та відійти до берегової лінії річки. Однак зловмисники наздогнали його, повалили на землю та знову жорстоко побили. Від отриманих травм чоловік помер на місці."До злочину причетні п’ятеро чоловіків віком від 18 до 34 років. Один із них переховувався в Одеській області, однак поліцейські його та усіх інших ділків та затримали у процесуальному порядку. Встановлено, що зловмисники намагалися знищити карти пам’яті з камер відеоспостереження встановлених на кав’ярні, аби приховати сліди злочину. За скоєне фігурантам загрожує довічне ув’язнення", — йдеться у повідомленні.. Нагадаємо, 17 червня у селі Велика Снітинка на Київщині у приватному будинку виявили тіло 17-річної дівчини. До вбивства, імовірно, причетний сусід неповнолітньої.Додамо, 10 червня у Вінниці сталася трагедія. На вулиці Привокзальній чоловік жорстоко вбив жінку, а потім вкоротив собі віку..

Фахівці київського "Охматдиту" виходили глибоко недоношеного хлопчика, який народився на 29-му тижні вагітності з вагою 1060 грамів. Через незрілість кишківника дитина не могла нормально харчуватися, однак медикам вдалося стабілізувати її стан без хірургічного втручання.Про це повідомили в Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит".Перші три тижні життя Марк провів у перинатальному центрі. Організм хлопчика погано переносив навіть невеликі об’єми молока, у нього спостерігали здуття живота, зригування, знижену перистальтику кишківника та залишки їжі у шлунку. Згодом у немовляти також виникли судоми."Одразу після госпіталізації розпочали комплексне обстеження. Лікарі виявили ознаки гіпоксії на фоні анемії, тому для корекції показників червоної крові дитині провели трансфузію еритроцитарної маси. Далі лікування продовжили у відділенні інтенсивного та постінтенсивного лікування і виходжування передчасно народжених дітей. Через перенесену гіпоксію у хлопчика виникли труднощі з диханням, тож знадобилась підтримка ШВЛ, а також було порушення роботи кишківника — їжа просувалася повільно, живіт збільшувався", — зазначили в дописі медзакладу.Лікарі розглядали можливість операціїМедику провели ультразвукові й рентгенологічні дослідження та іригографію. До обстеження долучили дитячих хірургів, невролога, генетика, уролога, офтальмолога і фахівця з орфанних захворювань.У результаті команда виключила вроджені аномалії та хірургічну патологію. Причиною порушень виявилися виражена морфофункціональна незрілість організму та недостатньо сформована нервова регуляція роботи кишківника."Кишківник тривалий час не отримував достатніх сигналів і не запускався в роботу. Разом із хірургами розглядали навіть можливість оперативного лікування, але завдяки досвіду команди змогли пройти цей період консервативно. Ми встановили центральний венозний катетер, підібрали лікувальне харчування і майже місяць дитина отримувала повне парентеральне харчування. Згодом вдалося поступово перейти до ентерального", — розповіла завідувачка відділення Тетяна Орлова.Майже місяць Марк отримував поживні речовини внутрішньовенно через центральний венозний катетер. Згодом лікарям вдалося поступово перевести його на ентеральне харчування.Через два з половиною місяці хлопчика виписали додомуНа тлі лікування у немовляти відновилася робота кишківника, сформувався смоктальний рефлекс і зменшилася потреба в медикаментозній підтримці. До догляду активно долучалася родина. Батьки застосовували метод "кенгуру" — контакт "шкіра до шкіри", який сприяє розвитку та стабілізації стану передчасно народжених дітей."Ми виписуємося з великою радістю і хвилюванням водночас. Дуже довго чекали цього моменту. У лікарні ми завжди відчували підтримку команди й знали, що в будь-який момент можемо звернутися по допомогу. Але медики допомогли нам підготуватися до нового етапу — життя вдома. Тому зараз ми готові їхати. Дякуємо всім", — зазначила мама хлопчика.Через два з половиною місяці після народження Марк важить майже 2,8 кг, самостійно дихає, активно харчується та набирає вагу. Хлопчика виписали з лікарні додому."Бажаємо Марку міцного здоров’я, легкого відновлення та щасливого дитинства", — додали в лікарні.Нагадаємо, торік лікарі "Охматдиту" вперше провели трансплантацію органів чотирирічної дівчинки після фіксації смерті мозку. Операції відбулися, попри повітряну тривогу та звуки вибухів у столиці. Завдяки рішенню батьків вдалося врятувати життя трьох дітей..

Деякі кияни, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок російських атак, можуть отримати матеріальну допомогу від міста в межах програми "Турбота. Назустріч киянам".Про це повідомила заступниця голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда. За її словами, від початку 2026 року матеріальну допомогу від міста отримали 6 793 киянина, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок обстрілів РФ. Загальний обсяг виплат становить близько 190 мільйонів гривень. Допомога надається залежно від ступеня пошкодження житла. Зокрема передбачені одноразові виплати у розмірі 10 000 або 40 000 гривень.Окрім цього, місто здійснює щомісячні виплати в розмірі 20 тисяч гривень на оренду житла для громадян, чиї помешкання стали непридатними для проживання внаслідок бойових дій. Наразі таку підтримку отримують 111 осіб, ще 140 заяв перебувають на розгляді.За словами Хонди, значну частину звернень було опрацьовано після масованих атак навесні та влітку цього року. Місто продовжує оперативно реагувати на потреби постраждалих і здійснювати виплати.Після обстрілу в ніч на 24 травня за допомогою звернулися 1 365 мешканців. Станом на зараз виплати отримали 1 294 особи на загальну суму понад 19 млн грн.Після атаки 2 червня надійшло 1 080 звернень, з яких допомогу вже отримали 1 032 постраждалих на суму понад 10,6 мільйона гривень. Решта заяв перебуває в опрацюванні.Після обстрілу в ніч на 15 червня зафіксовано 514 звернень, виплати отримали 224 особи на суму 2,24 млн грн. Робота з рештою заяв триває.Найбільше звернень надходить від мешканців Голосіївського, Шевченківського, Святошинського та Солом’янського районів Києва."Виплата матеріальної допомоги постраждалим мешканцям триває", — додали в КМДА.Нагадаємо, нещодавно український уряд розширив програму доступної іпотеки. Ще 425 родин внутрішньо переміщених осіб зможуть придбати власне житло на пільгових умовах.Читайте також: Як оформити допомогу ВПО у 2026 році: покрокова інструкція.

Національний залізничний перевізник підготував для українців унікальну туристичну програму до Дня Конституції України. Усі охочі зможуть здійснити незабутню мандрівку на найстаріших робочих локомотивах країни мальовничими куточками Поділля.Про це повідомляє "Укрзалізниця".Програма святкових заходівУ компанії зазначили, що до Дня Конституції України — 27–28 червня відбудеться перший літній паровозний вікенд 2026 на Гайворонській вузькоколійці. У програмі: можливість "доторкнутися" до живої історії, що гудить та парує, мальовничі краєвиди українського Поділля, традиційні гастрономічні страви української кухні, культурно-мистецька програма, екскурсії старовинним містом залізничників, благодійні ярмарки на підтримку наших відважних ЗСУ з великим асортиментом місцевих смаколиків, сувенірів та різноманітних hand-made виробів.Головними героями свята будуть гості з минулого — два справжніх історичних паротяга вузької та широкої колії: найстаріший робочий паротяг в Україні — 159 №4-95 (1938 р.) та його старший брат — Ер 798-71 (1954 р.). Квитки на ретро-поїзди вже доступні у мобільному застосунку Укрзалізниці, на сайті (https://booking.uz.gov.ua) та в касах вокзалів.Додаткові рейси та трансфер для пасажирівВ "Укрзалізниці" заявили, що для зручного доїзду до Гайворона та повернення додому, призначено додаткові вагони сполученням Київ — Гайворон, Львів — Гайворон та Одеса — Гайворон. Відправлення з Києва, Львова та Одеси ввечері в добу 26 та 27 червня (прибуття в Гайворон о 08:00).Відправлення з Гайворона назад — 27 та 28 червня о 20:40 (прибуття зранку наступного дня). Квитки на трансфер вже доступні у продажу на офіційних вебресурсах "Укрзалізниці".Нагадаємо, міжнародні пасажирські поїзди із польських міст Холм та Перемишль вирушатимуть до України із затримкою. Вона становитиме орієнтовно до 2,5–3 годин..

Заступнику директора комунального об’єднання "Київзеленбуд" повідомили про підозру у внесенні недостовірних відомостей до щорічної декларації. За даними слідства, посадовець не вказав майно, дохід і фінансові зобов’язання на загальну суму понад 9,6 мільйона гривень.Про це повідомила поліція Києва. Правоохоронці встановили, що у 2020 році чоловік придбав земельну ділянку в Києві та звів на ній будинок площею понад 277 кв. м. Станом на кінець 2023 року споруда мала статус об’єкта незавершеного будівництва."Вартість незадекларованого об’єкта становить понад 8,6 мільйона гривень. Крім того, правоохоронці встановили, що службовець не вказав у декларації інформацію про дохід від продажу автомобіля преміумкласу вартістю 700 000 гривень, а також не згадав у вказаному звіті й про власні фінансові зобов’язання за банківським кредитом у сумі понад 280 тисяч гривень", — зазначили у відомстві.Розслідування проводили слідчі поліції Києва спільно з працівниками Управління стратегічних розслідувань за матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції. Посадовцю повідомили про підозру за ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України — умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей."Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років", — додали в поліції.Нагадаємо, нещодавно колишньому директору підприємства тютюнової галузі повідомили про підозру в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. За даними слідства, через незаконне виробництво та продаж сигарет бюджет недоотримав понад 2,3 мільярда гривень акцизного податку..

У Києві правоохоронці викрили 26-річного чоловіка, якого підозрюють в організації збуту наркотичних засобів і психотропних речовин через поштомати. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури. Чоловіка затримали біля поштомата, де він мав при собі пакет із психотропною речовиною "Альфа-PVP" загальною вагою близько 250 грамів, розфасованою для подальшого збуту, а також зіп-пакети з канабісом вагою ще близько 250 грамів.Під час обшуку в його квартирі правоохоронці виявили та вилучили:канабіс;психотропні речовини "мефедрон" та МДМА;пакети з псилоцибіновими грибами;стероїдні препарати та медичні засоби, що підлягають відпуску лише за рецептом лікаря. Загалом вилучено близько шести кілограмів заборонених речовин орієнтовною вартістю шість мільйонів гривень. Усе направлено на експертизу.. Крім того, правоохоронці вилучили автомобіль Range Rover, яким користувався підозрюваний.Яке покарання загрожує "бізнесмену"Суд обрав киянину запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Йому інкримінують ч. 3 ст. 307 КК України — це кримінальна стаття про незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів з метою збуту, вчинений за обтяжуючих обставин. Чоловікові "світить" від дев'яти до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.Відповідно до Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в суді.Нагадаємо, нещодавно Національна поліція заблокувала наркотрафік до Київського СІЗО та Старобабанівської виправної колонії. Наркотики постачалися ув'язненим у продуктах..

Команда нового інтерактивного проєкту "Тіло людини", який відкриється у серпні на Львівській площі, запустила благодійну соціальну ініціативу, спрямовану на підтримку сонячних дітей та людей з різними формами інвалідності.У межах ініціативи організатори провели фотосесію за участі дітей та дорослих віком від 5 до 30 років, серед яких люди з аутизмом, синдромом Дауна, порушеннями слуху, а також іншими видимими й невидимими особливостями розвитку. Спеціально для проєкту була створена благодійна серія футболок із соціальними меседжами, яку можна буде придбати онлайн та на локації проєкту після його відкриття. Усі кошти від продажу колекції будуть передані Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю.Кожен охочий може придбати футболки з написами: "Обійми не мають діагнозу", "Я відчуваю світ по-своєму", "Ми різні - і це прекрасно", "Місце є для кожного", "Світ стає кращим, коли включає всіх".За словами організаторів, ця ініціатива є продовженням головної ідеї "Тіла людини" — показати, наскільки унікальною є кожна людина."Наш проєкт розповідає про можливості та особливості людського організму. Незалежно від того, як ми виглядаємо та сприймаємо світ, кожен із нас є унікальним. Саме тому для нас важливо підтримувати людей, які щодня доводять: справжня сила людини вимірюється не діагнозами, а здатністю мріяти та надихати інших", — зазначає організатор проєкту та засновник компанії Unipark Денис Погорєлко.Одними з героїнь фотосесії стали Єва, дівчинка з невидимою інвалідністю, та 30-річна Софія, яка живе з аутизмом. Попри різні життєві історії, вони нагадують про важливу річ: кожна людина заслуговує не на співчуття, а на повагу, розуміння та рівні можливості.Проєкт "Тіло людини" — це масштабний інтерактивний простір площею понад 5 000 квадратних метрів, який поєднує сучасні технології, гігантські 3D-моделі органів людини, VR-рішення та освітні експозиції. Однією з його ключових цінностей є популяризація культури турботи про здоров’я, інклюзивності та поваги до людської унікальності..
