Фехтувальники та фехтувальниці збірної України повторили національний рекорд за кількістю нагород чемпіонату Європи. На континентальній першості 2026 року "синьо-жовті" здобули п'ять медалей різного ґатунку.Про це повідомило "Суспільне Спорт". Медійники зазначили, що на цьогорічному чемпіонаті Європи українські фехтувальники вибороли п'ять нагород: одне золото та чотири бронзи."Єдину золоту медаль збірній України принесла 23-річна Ольга Сопіт в особистих змаганнях у жіночій рапірі. Ця нагорода стала історичною — це перший в історії титул української рапіристки на рівні Євро", — йдеться в повідомленні.Ще одну нагороду до свого активу Сопіт додала у командних змаганнях в жіночій рапірі, де разом з Дарією Миронюк, Аліною Полозюк і Крістіною Петровою здобули бронзу, яка також стала першою в історії України у цій дисципліні.На подіум також підіймались українські шпажисти — у чоловічих і жіночих командних змаганнях. Українська жіноча команда оновленим складом не змогла захистити звання чемпіонок Європи, але все одно підійнялася на подіум, тоді як чоловіча команда вперше за дев'ять років виграла медаль на Євро. Єдину медаль у шаблі принесла Аліна Комащук, яка зазнала єдиної поразки у півфіналі."П'ять нагород — повторення найкращого результату в історії України за кількістю медалей на Євро з фехтування. Востаннє "синьо-жовті" здобували п'ять нагород на континентальній першості ще 21 рік тому, на Євро-2005: здобули по одному золоту та сріблу, а також чотири бронзи, посівши четверте місце у заліку", — зауважили журналісти.Чемпіонат Європи з фехтування: усі медалі УкраїниЗолото: Ольга Сопіт — рапіра (особисті змагання).Бронза: Аліна Комащук — шабля (особисті змагання); чоловіки, шпага: Євген Макієнко, Михайло Краснюк, Роман Свічкар, Микита Кошман (командні змагання); жінки, рапіра: Дарія Миронюк, Аліна Полозюк, Ольга Сопіт, Крістіна Петрова (командні змагання); жінки, шпага: Олена Кривицька, Яна Шемякіна, Анна Максименко, Інна Бровко (командні змагання).Цього року за результатами чемпіонату Європи-2026 з фехтування Україна посіла четверте місце у медальному заліку. Очолила рейтинг збірна Італії, в активі якої сім нагород: чотири золота, одне срібло та дві бронзи. На другому місці — Франція, на третьому — Угорщина.Нагадаємо, що українська рапіристка Ольга Сопіт стала чемпіонкою Європи з фехтування на рапірі. У фінальному поєдинку вона зустрілася з титулованою італійкою Аріанною Ерріго — олімпійською чемпіонкою, 10-разовою чемпіонкою світу та 15-разовою чемпіонкою Європи, та впевнено перемогла її з рахунком 15:8..

У середу, 17 червня, українська рапіристка Ольга Сопіт стала чемпіонкою Європи з фехтування на рапірі. У другий день континентальної першості з фехтування, яку приймає французьке Антоні, 23-річна киянка принесла нашій збірній другу медаль турніру.Про це повідомили на інформаційних ресурсах Національного олімпійського комітету України (НОК), де наголосили, що це перша в історії України золота нагорода чемпіонату Європи у жіночій рапірі.На груповому етапі Ольга виграла чотири зі шести боїв, після чого пройшла перші раунди плейоф, почергово здолавши Ліллі Марію Бругер з Австрії (14:7) і Марту Якубовську з Польщі (15:7)."Чвертьфінал відзначився напруженим українським дербі проти віцечемпіонки Європи-2024 Дарії Миронюк. Поступаючись за ходом бою 8:10, Ольга змогла зрівняти рахунок і здобула перемогу (12:11) на пріоритеті в додаткову хвилину", — йдеться в повідомленні.У півфіналі українка перемогла бронзову призерку попереднього чемпіонату Європи, іспанку Марію Маріно (15:8).У фінальному поєдинку Ольга зустрілася з титулованою італійкою Аріанною Ерріго — олімпійською чемпіонкою, 10-разовою чемпіонкою світу та 15-разовою чемпіонкою Європи, і впевнено перемогла її з рахунком 15:8."Для Ольги це дебютна медаль на дорослих чемпіонатах Європи. Раніше її найбільшими здобутками на дорослому рівні були срібні та бронзові нагороди Кубка світу. Також в активі українки серед інших медалей є бронза юніорського чемпіонату світу в командній рапірі та золото молодіжної континентальної першості в особистій першості", — зазначили в НОК України.Загалом це лише третя нагорода в історії української жіночої рапіри на чемпіонатах Європи: після бронзи нинішньої тренерки команди Ольги Лелейко (2007) та срібла Дарії Миронюк (2024). Відтепер до цього переліку додалося перше золото."Вітаємо Ольгу та всіх причетних до історичного успіху! Пишаємося", — наголосили в Національному олімпійському комітеті України.Нагадаємо, що наприкінці січня цього року шпажистка Анна Максименко вдруге у кар’єрі зійшла на п’єдестал пошани турніру серії Гран-прі. 18-річна українська фехтувальниця виборола бронзову медаль у столиці Катару..

Збірна України з веслування на байдарках і каное здобула рекордну кількість золота в історії виступів на Євро. "Синьо-жовті" чотири рази підіймалися на найвищу сходинку п'єдесталу. До всіх нагород доклалася лідерка команди Людмила Лузан.Про це повідомили інформаційні ресурси Національного олімпійського комітету України (НОК).Першу медаль українка Людмила Лузан здобула на дистанції 200 метрів у каное-одиночці. Також протягом першого дня турніру вона виборола ще одну золоту нагороду: у двійці з Анастасією Рибачок фінішувала першою на 200 метрів.Треттє золото до активу Лузан записала в одиночці на 500 метрів. Для української веслувальниці ця нагорода стала 15 за час виступів на Євро (сім із них — найвищого ґатунку).В останньому заїзді Людмила Лузан здобула четверту золоту нагороду, тріумфувавши на іншій олімпійській дистанції — 500 метрів каное-двійок в екіпажі з Анастасією Рибачок.Для Людмили і Анастасії це вже п'ята спільна нагорода на континентальних першостях і третя найвищого ґатунку саме у цій дисципліні. Загалом для Лузан це 16 медаль у межах чемпіонатів Європи (вісім золотих, шість срібних і дві бронзові), для Рибачок — п’ята (чотири золоті, одна бронзова).Український тандем Людмили Лузан і Анастасії Рибачок цього року повернувся до спільних виступів на міжнародній арені після декретної відпустки Анастасії."Вітаємо спортсменок і тренерський штаб із визначною перемогою!" — наголосили в Національному олімпійському комітеті.Нагадаємо, що в травні Україна здобула дві медалі на другому етапі Кубка світу з веслування на байдарках і каное. Людмила Лузан виборола перемогу в каное-одиночці на олімпійській дистанції 200 метрів, Іванна Дяченко стала бронзовою призеркою у байдарці-одиночці на тій же дистанції..

Українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх виграла свій перший старт у літньому сезоні. Вона здобула золото етапу Діамантової ліги в Рабаті (Марокко). Юлія Левченко завершила етап на четвертому місці.Про це повідомило "Суспільне Спорт". Журналісти зазначили, що на другому етапі Діамантової ліги поспіль Україну в секторі стрибків у висоту представляли дві атлетки.Левченко змагалася після золота в китайському Сямені, а Магучіх замінила Ірину Геращенко, яка виступала в Китаї.Левченко стартувала першою з українок. Обидві стартові планки Юлія перелетіла з першої спроби — 1,83 та 1,87 метра.Обидві українки перестрибували вже 1,91 метра — Магучіх це вдалося з першої ж спроби, тоді як Левченко потребувала двох стрибків. Загалом планку перелетіли шість атлеток: боротьбу за подіум також продовжували Елеанор Паттерсон, Ламара Дістін, Черіті Гафнагель і Ангеліна Топич.На 1,94 метра виступили завершила Левченко — вперше у сезоні не використала своїх три спроби на цій висоті, посівши підсумкове четверте місце на етапі.Медалі етапу мали розіграти Магучіх, Елеанор Паттерсон і Ангеліна Топич. Проте сербка після 1,94 метра вирішила достроково завершити етап із бронзою.У боротьбі за золото Магучіх подолала 1,97 метра з першої спроби. Паттерсон цього сезону підкорювала цю висоту лише одного разу та не зуміла повторили свій головний результат сезону — виграла срібло за спробами.Нагадаємо, що на пресконференції перед етапом Ярослава Магучіх оцінила свою готовність після періоду підготовки у Європі. Вона заявила, що провела чудову підготовку та тренування в Португалії, тож упевнена, що перебуває в чудовій формі..

Олімпійська чемпіонка зі стрибків у висоту Ярослава Магучіх стартує на третьому етапі Діамантової ліги. Його прийматиме марокканський Рабат у неділю, 31 травня.Про це повідомило "Суспільне Спорт". Журналісти зазначили, що для Магучіх змагання стануть першими за понад два місяці — востаннє українка змагалася ще в середині березня, коли довершила зимовий сезон золотом чемпіонату світу в приміщенні.На пресконференції перед етапом Ярослава оцінила свою готовність після періоду підготовки у Європі, а також відзначила виступи стрибунок збірної України на другому етапі в Сямені: Юлія Левченко тоді виграла золото, а Ірина Геращенко — срібло."Я дуже очікую на свій старт сезону, тим паче дівчата минулого тижня чудово відкрили сезон Діамантової ліги. Тож я впевнена, що в секторі буде дуже висока конкуренція, я цього очікую. Провела чудову підготовку та тренування в Португалії, тож упевнена, що перебуваю в чудовій формі. Сподіваюся, ви побачите круті та високі стрибки", — наголосила вона.У Рабаті серед українок також стартуватиме Левченко — спробує розвинути успіх Сяменя, де подолала 1,99 метра на першому літньому старті сезону.Відсутні у заявці Ірина Геращенко та багаторічна суперниця Магучіх, австралійка Нікола Оліслагерс. Натомість повертається у сектор нова віцечемпіонка світу в приміщенні сербка Ангеліна Топич — для неї це теж буде відкриття літнього сезону.Магучіх також прокоментувала перспективу побити світовий рекорд, що вже вдавалося українці зі стрибком на 2,10 метра — сталося це саме на Діамантовій лізі, на паризькому етапі 2024 року."Думаю, є можливість стрибнути вище за 2,10 метра. Я хочу стрибати до 2,15 метра, але стараюся не фокусуватися на світовому рекорді, а просто насолоджуватися атмосферою змагань. Я знаю, що одного дня це трапиться — коли, я не знаю. Можливо, завтра. Можливо, на наступних змаганнях чи наступного року. Але я хочу це зробити, щоб знову прожити ці емоції", — пояснила Ярослава.Жіночі стрибки у висоту за участю Магучіх і Левченко стартують на Діамантовій лізі в Рабаті о 20:25 за київським часом (неділя, 31 травня).Нагадаємо, що на початку березня олімпійська чемпіонка Ярослава Магучіх стала новою переможницею першості України зі стрибків у висоту в приміщенні. Вона показала результатом 1,96 метра, за спробами випередивши в секторі в Києві Юлію Левченко..

Україна здобула дві медалі на другому етапі Кубка світу з веслування на байдарках і каное. Людмила Лузан виборола перемогу в каное-одиночці на олімпійській дистанції 200 метрів, Іванна Дяченко стала бронзовою призеркою у байдарці-одиночці на тій же дистанції.Про це повідомило "Суспільне Спорт". Медійники зазначили, що збірна України продовжила виступи на рівні Кубка світу з веслування на байдарках і каное на етапі в німецькому Бранденбурзі.Перед цим на етапі в Сегеді Людмила Лузан та Ірина Федорів здобули подвійний подіум у заїзді каное-одиночок; ще одну нагороду Лузан і Рибачок вибороли у каное-двійці, ставши переможницями змагань."Етап у Німеччині Україна теж закінчила з нагородами у двох видах веслування. Цього разу на олімпійській дистанції у каное-одиночці тріумфувала лише Лузан", — ідеться в повідомленні.Лузан і Федорів виграли як кваліфікаційні, так і півфінальні заїзди. Проте у фіналі нагороду виборола лише Лузан — з результатом 47,70 секунд вона випередила найближчу переслідувачку канадку Софію Єнсен на 0,75 секунди. Натомість Федорів завершила дистанцію на сьомому місці з часом 49,92 секунди.Натомість першу медаль у сезоні Кубка світу в байдарці виборола Іванна Дяченко. Заїзд у байдарці-одиночці на дистанції 200 метрів веслувальниця закінчила з бронзою. Час веслувальниці на фініші склав 43,21 секунди — переможниці заїзду Інь Менді українка поступилася з відставанням 0,24 секунди.Для Дяченко це друга медаль в кар'єрі на рівні Кубка світу. Також на рахунку веслувальниці "срібло" у цьому ж виді веслування на етапі в Познані 2025 року.Нагадаємо, що на Європейському кубку з художньої гімнастики в азербайджанському Баку перемогла українка Таїсія Онофрійчук. У вправах з обручем вона підійнялася на найвищу сходинку п’єдесталу..

У четвер, 7 травня, виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету ухвалив рішення допустити білоруських спортсменів до участі в офіційних міжнародних змаганнях під державним прапором, гімном та іншою національною символікою.Про це повідомив Національний олімпійський комітет України (НОК), де висловили категоричний протест і глибоке розчарування таким рішенням МОК."Це суперечить фундаментальним принципам справедливості, відповідальності й олімпійських цінностей", — ідеться в повідомленні.У НОК додали, що таке рішення ухвалене в той час, коли Білорусь продовжує підтримувати збройну агресію Російської Федерації проти України та залишається співучасником війни."Територія Білорусі використовується для запуску ракет та ударних дронів по українських містах, а також для військової логістики та підтримки російської армії. У військовому та гуманітарному контексті не відбулося жодних змін, які могли би стати підставою для повернення представників Білорусі до міжнародного спорту під національною символікою", — акцентували очільники українського спорту.Вони додали, що за понад чотири роки повномасштабної війни Росія за підтримки Білорусі знищила сотні спортивних об’єктів в Україні, а також забрала життя більш ніж 600 українських спортсменів і тренерів. Багато українських атлетів зараз захищають нашу державу зі зброєю в руках, віддаючи власне життя за свободу України та безпеку демократичного світу."Національний олімпійський комітет України продовжить консолідацію міжнародної спортивної спільноти, співпрацю з партнерами та національними олімпійськими комітетами демократичних держав задля захисту принципів чесного спорту, міжнародного права та пам’яті про жертв російської агресії", — запевнили в НОК.У комітеті наголосили, що Україна й надалі послідовно відстоюватиме позицію: доки триває війна та гинуть українці, представники держав, які підтримують російську агресію, не можуть бути повноцінно представлені у міжнародному спортивному русі під своїми державними символами.Нагадаємо, в грудні минуло року стало відомо, що Міжнародна федерація самбо (FIAS) допустила спортсменів із Російської Федерації та Республіки Білорусь до змагань під національними прапорами своїх країн. Це рішення поширилося на всі вікові категорії та набуло чинності з 1 січня 2026 року..

На Європейському кубку з художньої гімнастики в азербайджанському Баку українка Таїсія Онофрійчук стартувала з перемоги. У вправах з обручем вона підійнялася на найвищу сходинку п’єдесталу.Про це повідомило "Суспільне Спорт". При цьому журналісти констатували, що у вправах з м'ячем українська спортсменка показала п’ятий результат.Європейський кубок із художньої гімнастики в азербайджанському Баку розділений на два етапи: спортсменки розпочинають із кваліфікації в окремих вправах з обручем, м'ячем, булавами та стрічкою, що є також медальними. Після цього топ-16 гімнасток відбору за сумою балів у чотирьох видах кваліфікуються у крос-батли.У перший день Європейського кубка серед дорослих відбулися змагання з обручем і м'ячем."У вправах з обручем найкращою стала лідерка збірної України Таїсія Онофрійчук: набрала за свій виступ 30,150. На подіумі українка випередила двох "нейтральних" гімнасток — росіянку Аріну Ковшову та білоруску Дар'ю Варенич — на 1,750 і 2,200 балів відповідно", — йдеться в повідомленні.У вправах з м'ячем Таїсія показала п’ятий результат. Інша українка Поліна Каріка не змогла підійнятися на подіум: показала сьомий результат з обручем і 12-й — з м'ячем.Таким чином Онофрійчук принесла Україні третю нагороду на рівні Єврокубка-2026. Ще дві медалі завоювали юніорки Софія Країнська та Софія Кулікова — бронзи у вправах з булавами й обручем відповідно.Також Таїсія Онофрійчук і Поліна Каріка посідають проміжні перше та дев'яте місця у багатоборстві, яке є кваліфікацією у крос-батли. Змагання продовжаться сьогодні — в суботу, 2 травня, — виступами з булавами та зі стрічкою.Нагадаємо, що наприкінці березня українська представниця художньої гімнастики Таїсія Онофрійчук виграла чотири медалі під час першого етапу Кубка світу в Болгарії. Вона встановила рекорд за кількістю золотих нагород..

Українські борчині стали переможницям командного заліку чемпіонату Європи, який відбувся в албанській Тирані. Спортсменки вибороли вісім медалей із 10 можливих: шість золотих, одну срібну й одну бронзову.Про це повідомив Національний олімпійський комітет України (НОК).Там перерахували українських тріумфаторок континентальної першості. Н а подіум підіймалися:золоті медалі: Оксана Лівач, Марія Винник, Анастасія Алпєєва, Марія Єфремова, Ірина Коляденко, Надія Соколовська;срібна медаль: Лілія Маланчук;бронзова медаль: Соломія Винник."Цей фантастичний виступ дозволив Україні вдесяте в історії очолити загальнокомандний залік жіночого чемпіонату Європи", — наголосили в НОК України.Там уточнили, що борчині утримують титул найсильніших на континенті вже чотири роки поспіль."З 2023 року "синьо-жовті" не залишають суперницям жодних шансів на перше місце!" — підсумували в Національному олімпійському комітеті.Завдяки медалям жінок Україна наразі очолює й медальний залік усього чемпіонату з 11 нагородами. Інші медалі здобули борці греко-римського стилю: бронзові нагороди вибороли Ярослав Фільчаков (87 кг), Владлен Козлюк (97 кг) і Михайло Вишнивецький (130 кг).Нагадаємо, що в п'ятий день чемпіонату Європи зі спортивної боротьби збірна України виграла три золоті й одну бронзову медалі. Тоді знову відзначилися українські борчині..

Український метальник молота Михайло Кохан виграв срібну медаль на "золотому етапі" Континентального туру. Він відбувся в кенійському Найробі. Українець став другим атлетом 2026 року, хто метнув за 81 метр.Про це повідомило "Суспільне Спорт". Журналісти зазначили, що Кохан підходив до змагань у Кенії після перемоги на Кубку імені Нурулли Івака в турецькому Ізмірі з результатом 78,07 метра.Загалом українець провів два старти в сезоні — перед цим на Кубку Європи з метальних дисциплін посів четверте місце.Наступним стартом для Кохана став "золотий етап" Континентального туру — Kip Keino Classic-2026, де він стартував разом з іншою українкою Іриною Климець.Кохан розпочав змагання метанням на 77,14 метра, ставши другим після цієї спроби, оскільки його основний суперник з Канади Ітан Кацберг метнув на 79,45 метра. У другій спробі українець вперше в сезоні метнув за 80 метрів (80,01 метра).Натомість Кацберг у другій спробі встановив найкращий результат сезону у світі — 82,43 метра. Канадець зробив це на першому турнірі в сезоні та цього вистачило для перемоги.Завдяки спробі за 80 метрів Кохан став п'ятим атлетом у сезоні, кому це вдалося. Перед цим такого результату 2026 року досягали чех Володимир Мисливчук, угорець Бенце Галаш і американець Руді Вінклер.Однак упродовж наступних спроб Кохан зміг покращити свій результат і в п'ятій метнув на 81,26 метра та виборов срібло. Цим метанням українець встановив третій найкращий результат кар'єри. Кохан став другим атлетом у рейтингу за найкращими результатами в сезоні після Кацберга. До цього змагання українець перебував у ньому на сьомому місці з метанням на 78,07 метра на турнірі в Туреччині.Далі Михайло Кохан метав лише на чемпіонаті світу 2025 року в Токіо (82,02 метра — вересень, четверте місце) та на командному чемпіонаті Європи 2025 року в Мадриді (81,66 метра — червень, перше місце).Нагадаємо, що Михайло Кохан є одним із найкращих українських спортсменів. Він ставав бронзовим призером Олімпійських ігор 2024 року, чемпіоном світу та Європи серед юнаків, володарем найвищого світового досягнення з метання молота серед юнаків (у віковій групі до 18 років)..

У п'ятий день чемпіонату Європи зі спортивної боротьби, що триває в албанській Тирані, збірна України виграла три золоті й одну бронзову медалі. Знову відзначилися українські борчині.Про це повідомило "Суспільне Спорт". Журналісти зазначили, що за підсумками попереднього змагального дня до "золотих фіналів" пробилися три українські спортсменки: Марія Єфремова, Ірина Коляденко та Надія Соколовська. Також у втішні сутички відібралася Соломія Винник, яка претендувала на бронзу.Марія Єфремова у фіналі вагової категорії до 53 кг перемогла чинну чемпіонку континенту грекиню Марію Преволаракі. Володарку золота визначила мінімальна різниця в один бал — 2:1 на користь українки.19-річна Єфремова здобула золото вже на своєму першому дорослому чемпіонаті Європи. На континентальному рівні вона також тріумфувала на рівні вікових категорій U-17 і U-20.Ірина Коляденко повернулася на вершину чемпіонатів Європи з перемогою над "нейтральною" віцечемпіонкою світу Аліною Касабієвою у фіналі вагової категорії до 65 кг — впевнені 9:0 на користь українки.Для олімпійської віцечемпіонки Парижа Коляденко європейський титул став уже четвертим за кар'єру. Вдруге вона здобуває золото саме у дивізіоні 65 кг, в якому також тріумфувала у сезоні-2024 (2025 року виборола бронзу).Третє золото за день Україні принесла 20-річна Надія Соколовська, яка стала чемпіонкою вагової категорії до 72 кг на дебютному дорослому Євро. Вона здобула вольову перемогу в фіналі над полячкою Вікторією Холуй: програючи 0:2, у другому періоді перехопила ініціативу та виграла 5:3.Протягом року українка об'єднала золоті медалі одразу двох чемпіонатів Європи — молодіжного та дорослого, у категоріях до 76 кг і 72 кг відповідно.Бронзову нагороду також здобула Соломія Винник, яка через втішні раунди потрапила до "малого фіналу" вагової категорії до 57 кг і перемогла шведку Евеліну Гультен.Змагальний день п'ятниці, 24 квітня, Україна завершила вже з доробком у 11 медалей різних ґатунків: шість із них — золоті, одна — срібна, ще три — бронза.Нагадаємо, що вчора збірна України з боротьби виборола теж три золоті медалі чемпіонату Європи. З найкращого боку відзначилися Марія Винник, Оксана Лівач і Анастасія Алпєєва..

Збірна України з боротьби виборола одразу три золоті медалі чемпіонату Європи 2026 року. Українки змагалися в чотирьох "золотих" фіналах турніру.Про це повідомило "Суспільне Спорт". Журналісти зазначили, що за підсумками першого змагального дня серед жінок на континентальної першості одразу чотири українки вийшли до "золотих" фіналів турніру.За нагороди світової першості боролися: Марія Винник (59 кг), Оксана Лівач (50 кг), Лілія Маланчук (55 кг) і Анастасія Алпєєва (76 кг).Перше золото для збірної України виборола Оксана Лівач. У фінальній сутичці українка здолала бронзову призерку чемпіонату світу 2025 року туркеню Евін Демірхан. Сутичка між борчинями завершилася розгромною перемогою українки з рахунком 11:0."Завдяки цьому Лівач стала триразовою чемпіонкою Європи з боротьби. А для збірної України це перше золото на цьогорічному Євро", — йдеться в повідомленні.Другою свій поєдинок провела Лілія Маланчук. У фіналі українка за "технічною перевагою" програла румунській борчині Андреа Ані з рахунком 0:10. Для Маланчук це перша в кар'єрі медаль на дорослому чемпіонаті Європи з боротьби.Другу золоту нагороду змагального дня виборола Марія Винник. У ваговій категорії 59 кг українці протистояла Йовіта Вжесєнь з Польщі. У підсумку сутичка завершилася перемогою українки за очками з рахунком 8:4.В останньому фіналі за участі представниці України, Анастасія Алпєєва виборола третє золото для збірної на цьогорічному чемпіонаті Європи. У вирішальному поєдинку українка здолала румунку Александру Ангхель.Таким чином збірна України завершила четвертий змагальний день чемпіонату Європи з боротьби, маючи в своєму активі сім медалей. Представники збірної виграли три золота, одне срібло та три бронзи.У п'ятницю, 24 квітня, відбудуться ще три "золоті" фінали за участі українських борчинь. Початок фінальних сутичок — о 19:00 за київським часом.Нагадаємо, що головного тренера збірної України з жіночої боротьби Володимира Яременка визнавали найкращим тренером Європи за 2024 рік. Тод івідомого спортивного фахівця відзначили за здобутки українських спортсменок..

Українська гімнастка Таїсія Онофрійчук, продемонструвавши найкращий сумарний результат за підсумками чотирьох вправ, виграла золоту медаль у багатоборстві на етапі Кубка світу в азербайджанському Баку.Про це повідомило "Суспільне Спорт". Журналісти зазначили, що до третього етапу Кубка світу Онофрійчук підходила на тлі пропуску змагань в узбекистанському Ташкенті.А до цього українська грація виборола рекордну кількість медалей на першому 2026 року етапі в Софії, де, зокрема, тріумфувала в багатоборстві."На третьому етапі Кубка світу в Баку Онофрійчук вдруге в сезоні змогла здобути золото в багатоборстві. Свій найкращий результат Онофрійчук продемонструвала у вправах із булавами — з першим результатом у кваліфікації отримала оцінку 29,700", — ідеться в повідомленні.У вправах з обручем українка набрала 29,550 бала, а зі стрічкою — 29,100. В обидвох вправах результат Таїсії — другий на змаганнях. Водночас у вправах із м'ячем Онофрійчук набрала 27,300 бала, що стало шостим результатом серед усіх гімнасток і найгіршим для самої українки.Для Онофрійчук це друга перемога в особистому багатоборстві на етапах Кубка світу в сезоні-2026. Загалом же в активі українки три перемоги, вперше золото особистого багатоборства Онофрійчук виборола 2025 року в Софії.Також Онофрійчук відібралася в усі чотири окремі фінали. Тоді як інша українка Поліна Каріка залишилася поза фіналами в усіх дисциплінах. Фінали в окремих видах вправ відбудуться в неділю, 19 квітня.Нагадаємо, що наприкінці березня українська представниця художньої гімнастики Таїсія Онофрійчук виграла чотири медалі під час першого етапу Кубка світу в Болгарії. Вона встановила рекорд за кількістю золотих нагород..

Український гімнаст Назар Чепурний став переможцем загального заліку Кубка світу в опорному стрибку. Наш земляк виборов три нагороди Кубка світу в сезоні — дві золоті й одну бронзову.Про це повідомило "Суспільне Спорт". Журналісти зазначили, що до останнього етапу Кубка світу в сезоні Чепурний підходив, маючи в своєму активі дві золоті медалі стартових етапів в німецькому Котбусі та азербайджанському Баку.Зараз же за свій стрибок Чепурний отримав оцінку 14,583 бала — з таким результатом українець посів третє місце.При цьому Назар набрав однакову кількість балів зі срібним призером Артуром Давтяном, якому поступився за додатковим показником. А перемогу в змаганнях здобув бронзовий призер Олімпійських ігор-2024 Гаррі Гепворт з Великої Британії.Завдяки своїм результатам в опорному стрибку на етапі Кубка світу Чепурний став переможцем загального заліку у цій дисципліні."Чепурний другий рік поспіль виграє загальний залік Кубка світу, торік українець тріумфував у паралельних брусах", — ідеться в повідомленні.Раніше Національний олімпійський комітет України визнав Назара Чепурного найкращим спортсменом лютого.Нагадаємо, що наприкінці жовтня минулого року збірна України зі спортивної гімнастики виступила на чемпіонаті світу в індонезійській Джакарті. За підсумками змагань "синьо-жовті" здобули лише одну нагороду, вона в активі Назара Чепурного..

Національний антидопінговий центр України оприлюднив оновлений перелік спортсменів, яких відсторонено від змагань через порушення антидопінгових правил. До списку потрапили відомі представниці зимових та літніх видів спорту — учасниця Олімпійських ігор Вікторія Олех та призерка чемпіонату Європи Оксана Голуб.Про це йдеться у звіті Центру.Позитивна проба лижниці Вікторії ОлехЗгідно з даними НАЦУ, під санкції потрапила 32-річна лижниця Вікторія Олех. Спортсменка, яка представляла Україну на Олімпіаді у Пекіні (2022 рік) та брала участь у п'яти чемпіонатах світу, не пройшла перевірку на заборонені речовини. У її аналізах виявили канренон.За рішенням антидопінгового комітету, дискваліфікація Олех розпочалася 18 березня 2026 року. Відсторонення триватиме майже десять місяців — до 17 січня 2027 року. Нагадаємо, що найкращим олімпійським результатом лижниці є 58-ме місце в особистих перегонах.Відсторонення веслувальниці Оксани ГолубАналогічна доля спіткала й досвідчену українську веслувальницю Оксану Голуб. 38-річна спортсменка, яка у 2011 році виборола "бронзу" на чемпіонаті Європи у змаганнях вісімок, також здала позитивну допінг-пробу. У її організмі зафіксували наявність ацетазоламіду.Термін дискваліфікації Голуб довший, ніж у її колеги: вона почала діяти 6 березня 2026 року і завершиться лише 5 липня 2027 року. Таким чином, веслувальниця змушена буде пропустити понад рік спортивного сезону.Нагадаємо, 6 березня українська біатлоністка Олександра Меркушина продемонструвала блискучий результат на юніорській світовій першості 2026 року в Німеччині, здобувши перемогу в масстарті-60. Це перша золота нагорода для збірної України на цьому чемпіонаті та вже друга особиста медаль спортсменки на поточному турнірі..
