# Одеська область

21:28 - 19.06.2026

На Одещині 11-річну дівчинку віднесло у відкрите море: тривають пошуки (фото)

На Одещині поблизу села Сичавка у відкрите море віднесло 11-річну дівчинку. Наразі пошуки тривають.Про це повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій. Зазначається, що дитина приїхала на відпочинок разом із прабабусею.Через порив вітру її разом із надувним кругом віднесло у відкрите море. До пошуків залучені водолази та фахівці аеророзвідки ДСНС, а також психологи, які надають допомогу рідним дівчинки."Нагадуємо: купання у заборонених і неперевірених місцях — це пряма загроза життю. Вкотре закликаємо громадян суворо дотримуватися правил безпеки!" — йдеться у повідомленні.. Нагадаємо, на Чернігівщині загинув 10-річний хлопчик. Трагедія сталася на одній із водойм. Також у селі Носківці Вінницької області ввечері 11 червня сталася трагедія. У ставку потонув неповнолітній хлопчик.Додамо, в Україні стрімко зростає кількість смертельних випадків під час відпочинку на водоймах, де лише за останню добу обірвалося життя кількох громадян. Днями у Житомирській та Хмельницькій областях водолази та місцеві мешканці дістали з води тіла трьох загиблих, серед яких — 12-річна дівчинка.Читайте також: Правила безпечного літа: рятувальники нагадали про безпеку купання у водоймах.

1
16:38 - 19.06.2026

На Одещині відкрили ще 14 пляжів: де можна купатися

На Одещині розширили перелік безпечних зон для оздоровления. Після проходження всіх необхідних обстежень погоджено відкриття ще 14 пляжних зон в Одесі.Про це повідомив голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер. За його словами, наразі для відвідування вже доступні 27 пляжних ділянок.Серед них: Великофонтанський, Дельфін, Калетон, Інклюзивний "Без меж", Ланжерон, Аркадія, Курортний, Муніципальний (10 станція Великого фонтану), Золотий Берег, "Для осіб з інвалідністю", Чайка."Нагадую: під час перебування на узбережжі обовʼязково дотримуйтесь правил безпеки та реагуйте на сигнали повітряної тривоги", — йдеться у повідомленні.Зауважимо, раніше Центр громадського здоров’я заявляв, що у чотирьох областях фахівці виявили пляжі, де вода не відповідає вимогам за мікробіологічними показниками. Натомість безпечною для населення визнали воду на низці пляжів у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях.Нагадаємо, з настанням спекотної погоди зростає попит на безалкогольні освіжаючі напої, тож споживачам варто уважно ставитися до їх якості, умов зберігання та безпечності. TrueUA розповідав, як обрати якісні напої та не наразити себе на небезпеку.Читайте також: Куди поїхати влітку 2026 року в Україні: популярні напрямки.

2
21:46 - 17.06.2026

Одеса взяла курс на енергетичну децентралізацію: як це відбувається

Начальник Одеської міської військової адміністрації Сергій Лисак, виконувач обов’язків міського голови Одеси Ігор Коваль і керівниця програми "Рішення для відновлюваної енергетики" (RES, GIZ) Еліз Віж’є підписали тристоронній меморандум.Про це повідомив Telegram-канал "Одеса. Офіційно". Там зазначили, що співпраця Одеси з міжнародними партнерами вже має історію успішних реалізацій.Одним із найважливіших проєктів є забезпечення критичної інфраструктури міста когенераційними установками.Зазначається, що нинішній меморандум — це новий етап інтеграції Одеси у великі енергетичні проєкти, що фінансуються німецьким урядом і Європейським інвестиційним банком."Для нас програма RES — це невід’ємна частина стратегії енергетичної стійкості. Одеса вже пройшла шлях від повної енергетичної залежності до формування власної генерації. Зараз ми працюємо над масштабуванням "зелених" технологій і вдячні нашим партнерам за співпрацю", — наголосив Сергій Лисак.Виконрувач обов’язків міського голови Одеси Ігор Коваль додав, що стале партнерство з Німеччиною та Європейським інвестиційним банком дає місту впевненість у реалізації довгострокових проєктів, які значно посилюють захищеність соціальних і медичних об’єктів.У межах візиту керівниця програми RES Еліз Віж’є разом із представниками міської влади відвідала ключові медичні й освітні заклади для окреслення технічних рішень щодо встановлення сонячних електростанцій і систем накопичення енергії."Поєднуючи досвід німецьких інженерів, фінансові інструменти Європейського інвестиційного банку та зусилля місцевої влади, Одеса створює нову модель енергобезпеки, яка робить соціальні установи стійкішими до викликів воєнного часу", – йдеться в повідомленні.Програма RES реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з програмою розвитку ООН (ПРООН). Програму фінансує Федеральне міністерство охорони довкілля, захисту клімату, збереження природи та ядерної безпеки Німеччини в межах Міжнародної кліматичної ініціативи та керується Європейським інвестиційним банком.Нагадаємо, раніше Денис Шмигаль розповідав, що українська енергосистема зіткнулася зі складнощами у зв'язку із масованими обстрілами Росії. Щоби повноцінно відновити енергосектор насамперед потрібно посилити протиповітряну оборону країни..

3
13:57 - 17.06.2026

Винесено вирок нелюду, який зґвалтував і вбив семирічну дівчинку в Одесі (фото)

В Одеській області вирок винесли 32-річний чоловік, який зґвалтував і вбив семирічну Соломію Тарасюк у червні 2025 року. Його засудили до довічного ув'язнення.Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України. Там зазначили, що довели в суді вину 32-річного чоловіка, який зґвалтував і вбив семирічну дівчинку в Одесі. Суд призначив йому довічне позбавлення волі."Цей злочин стався у червні 2025 року. Дитина жила в одному дворі із засудженим і знала його як сусіда. Чоловік заздалегідь вибудовував довіру з місцевими дітьми, він заводив із ними розмови на вулиці, пригощав солодощами, катав на велосипеді та показував відео з котом у телефоні", — йдеться в повідомленні.Прокурори додали, що в день вбивства дівчинка каталася на самокаті біля дому. Побачивши знайомого дорослого, якому довіряла, вона погодилася зайти до нього у квартиру — "погратися з котиком". Звідти вона вже не вийшла. Чоловік зґвалтував і задушив дитину."Наступного дня загорнув тіло у харчову плівку, заховав у дорожню сумку та картонну коробку, викликав таксі та сховав у підвалі іншого будинку. Під час замовлення авто він вказав на необхідність вільного багажника для великогабаритної коробки, а тіло прикрив порожніми скляними пляшками, щоби шум під час транспортування не викликав підозр", — розповіли подробиці правоохоронці.. На судових засіданнях обвинувачений стверджував, що не пам'ятає факту зґвалтування. Встановлено, що в день злочину він вживав канабіс.Разом із тим комплексна психолого-психіатрична експертиза підтвердила, що дії підсудного повністю усвідомлені та чітко контрольовані."Справа про жорстоко та цинічно обірвану дитячу долю завершилася довічним позбавленням волі для винного. Лише максимальна міра покарання може гарантувати, що такі особи не вийдуть на свободу та не вчинять злочини повторно, забираючи найцінніше — дитячі життя", — прокоментував рішення суду старший групи прокурорів, керівник Одеської обласної прокуратури Андрій Сваток, який підтримував публічне обвинувачення.Нагадаємо, на початку червня стало відомо, що на Кіровоградщині 29-річного чоловіка підозрюють у злочині проти неповнолітніх. Він через Telegram знайомився з дітьми та ґвалтував їх..

4
19:59 - 11.06.2026

В Одесі офіційно відкрили 13 пляжів: перелік локацій для купання

У четвер, 11 червня, в Одесі офіційно відкрили 13 пляжів. Зони локацій для купання поступово доповнюватимуться.Як повідомив очільник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер, сьогодні він підписав спільний з командуванням оперативно-тактичного угруповання "Одеса" наказ про доступ громадян до оздоровчих зон на узбережжі. "За матеріалами Спеціальної комісії МВА, яка обстежила ділянки, перші 13 пляжних зон визнано такими, що відповідають встановленим вимогам безпеки", — зазначив посадовець.Серед відкритих локацій:пляж "Золотий берег";пляж "Курортний";комунальний пляж для осіб з інвалідністю;пляж "Чайка";пляж "Аркадія" (у районі нічних клубів Red Line та Ibiza);пляж "Дельфін";пляж "Калетон";інклюзивний пляж "Без меж".Очільник Одеської ОВА запевнив, що перед відкриттям усі ділянки були перевірені на доступність до укриттів, організації рятувальних постів та інших необхідних умов для перебування людей."Перелік безпечних зон для оздоровлення може розширюватися після проходження відповідних перевірок. Оздоровлюйтесь і будьте уважні до сигналів повітряної тривоги та рекомендацій рятувальних служб", — додав посадовець.Нагадаємо, в Україні стрімко зростає кількість смертельних випадків під час відпочинку на водоймах, де лише за останню добу обірвалося життя кількох громадян. Днями у Житомирській та Хмельницькій областях водолази та місцеві мешканці дістали з води тіла трьох загиблих, серед яких — 12-річна дівчинка.Читайте також: Правила безпечного літа: рятувальники нагадали про безпеку купання у водоймах.

5
13:57 - 11.06.2026

Вербував неповнолітніх через Telegram: СБУ повідомила про підозру співробітнику ГРУ

Служба безпеки України заочно повідомила про підозру співробітнику російської воєнної розвідки Артему Шмулю, який, за даними слідства, залучав неповнолітніх до диверсій і терактів в Одесі. Його ймовірними агентами стали четверо місцевих жителів віком від 13 до 18 років.Про це повідомила Служба безпеки України. Правоохоронці задокументували діяльність Шмуля, який, за версією слідства, працює на Головне розвідувальне управління Генерального штабу Збройних сил Росії (ГРУ РФ).У травні 2024 року співробітники СБУ викрили чотирьох завербованих підлітків під час підготовки підпалу двох військових автомобілів в Одесі.За даними слідства, російський спецслужбіст знаходив потенційних виконавців серед користувачів Telegram-каналів, які шукали швидкий заробіток. За грошову винагороду неповнолітні погодилися підпалювати транспорт Сил оборони та об’єкти Укрзалізниці."Встановлено, що за інструкцією російського "грушника" юнаки знищили вантажівку Нацгвардії та релейну шафу на залізничній колії. Також вони фіксували загоряння на телефонні камери для "звіту" перед Шмулем, з яким контактували у месенджерах. Перед виконанням цих завдань російський спецслужбіст давав агентам "тестові" завдання. Зокрема, змусив їх до розповсюдження провокативних листівок вулицями Одеси", — зазначили у відомстві.Під час обшуків правоохоронці вилучили в затриманих антиукраїнські матеріали та смартфони, у яких виявили докази листування з представником російської розвідки. Дії виконавців кваліфікували як замах на диверсію, вчинену групою осіб під час воєнного стану, та закінчений замах на терористичний акт."Наразі Служба безпеки заочно повідомила про підозру Артему Шмулю. Його дії кваліфіковано за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 258-5 (фінансування тероризму); ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 258 (організація терористичного акту, вчиненого за попередньою змовою групою осіб). Тривають комплексні заходи, щоб знайти його і покарати", — додали правоохоронці.Нагадаємо, нещодавно Служба безпеки України та прокуратура заочно повідомили про підозру міжнародному найманцю Давору Савичичу — командиру диверсійно-розвідувального загону "Волки", який воював на боці РФ і, за даними слідства, брав участь у катуваннях цивільних під час окупації Київської області у 2022 році..

6
22:55 - 09.06.2026

На Одещині чоловіка привалило бетонною плитою: деталі інциденту (фото)

На Одещині поліцейські врятували чоловіка, якого привалило бетонною плитою в покинутій будівлі. Інцидент стався ввечері 8 червня.Про це повідомила пресслужба Національної поліції України. За даними слідства, до поліції зателефонувала жінка та повідомила, що під завалами опинився її 28-річний співмешканець. Як з'ясувалося його привалило бетонною плитою."Негайно на місце події прибули чергові наряди сектору реагування патрульної поліції, слідчо-оперативна група та керівництво відділення поліції № 2 Березівського районного відділу поліції, рятувальники й медики. Не гаючи часу, правоохоронці кинулися розбирати завали на другому поверсі будівлі, намагаючись визволити потерпілого", — йдеться у повідомленні.Чоловіка дістали з-під завалів завдяки допомозі місцевого фермера, який надав автокран. Операція з порятунку тривала майже дві години."Завдяки спільним злагодженим діям, небайдужості місцевих мешканців вдалося врятувати людське життя. Потерпілого з чисельними тілесними ушкодженнями, переламами кісток передали медикам екстреної допомоги та госпіталізували. Наразі він перебуває в лікарні", — зазначив начальник відділення поліції № 2 Березівського РВП підполковник поліції Федір Цуркан.. Нагадаємо, 6 червня в Чернівецькій області обвалився міст із дітьми. Під час перебування на екскурсії група неповнолітніх одночасно вийшла на дерев’яний міст через річку, який не витримав ваги. .

7
09:15 - 07.06.2026

Масований обстріл Одещини: руйнування зафіксовано в декількох районах (фото)

У ніч на неділю, 7 червня, російські загарбники масовано атакували цивільну інфраструктуру Одеської області. Ворог активно застосовував ударні безпілотники.Про це повідомив начальник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі."В Одесі унаслідок ворожої атаки сталося займання нежитлової будівлі. На жаль, постраждав 41-річний чоловік, у нього осколкові поранення, стан задовільний", — зазначив він.Окрім того, за його словами, в Чорноморську пошкоджено житлові будинки, газову трубу, а також будівлю на території храму. Пошкоджень зазнали два вантажні автомобілі.Зафіксовано пошкодження й житлових будинків на території Чорноморської громади. Минулося без травмованих."Наразі триває ліквідація наслідків атаки й уточнення інформації щодо постраждалих і завданих пошкоджень", — підсумував Олег Кіпер.. Раніше повідомлялося, що вночі та зранку російські окупанти провели серію ударів по Запоріжжю. У зв’язку з ворожими обстрілами в місті зафіксовано частковий блекаут.Нагадаємо, що впродовж минулої ночі російські окупанти атакували Україну 236 ударними безпілотниками типу Shahed, "Гербера", "Італмас" і дронами-імітаторами типу "Пародія". Сили оборони знешкодили 215 повітряних цілей..

8
21:27 - 05.06.2026

Російські дрони пошкодили великий зерновий термінал на Одещині: масштаби збитків

У ніч на п’ятницю, 5 червня, російські безпілортники атакували Одеську область. Унаслідок удару пошкоджено термінал агрохолдингу "Кернел" в порту Чорноморська.Про подробиці та наслідки повідомив сайт компанії "Кернел"."Постраждала частина інфраструктури для зберігання та перевалки зерна, що призвело до висипання продукції та порушення роботи терміналу. Також частково зруйновані допоміжні складські приміщення. Найголовніше, що ніхто з працівників не постраждав", — ідеться в повідомленні.В агрохолдингу також додали, що зараз компанія проводить роботи з ліквідації наслідків атаки й оцінює масштаби руйнувань і пов'язаних із ними збитків.Зазначається, що всі контрактні зобов'язання агрохолдингу перед партнерам будуть виконані своєчасно, оскільки "Кернел" має ефективну систему адаптації логістичних ланцюгів під сучасні виклики.Російські дрони часто атакують портову інфраструктуру Чорноморська. Раніше, 3 червня, пошкоджень зазнав термінал компанії "Кернел" з перевалки рослинної олії, а 18 травня російські безпілотники пошкодили елеватор "Кернел" на Хмельниччині.Агрохолдинг "Кернел" — найбільший світовий виробник і експортер соняшникової олії, найбільший експортер зерна з України, оператор розгалуженої мережі логістичних активів і провідний виробник зернових та олійних культур в Україні.Компанія є одним із найбільших виробників і продавців бутильованої олії в Україні. Займається вирощуванням агропромислової продукції та її реалізацією.Також відомо, що "Кернелу" належить найбільша в Україні приватна мережа зерносховищ на 2,2 мільйона тонн одноразового зберігання.Нагадаємо, що у квітні масована атака в Києві пошкодила виробничий майданчик ДТЕК. Тоді через рашистський обстріл постраждав працівник компанії. До того ж фіксували руйнування адміністративних будівель і виробничих цехів, а також 15 автомобілів..

9
14:17 - 05.06.2026

На Одещині висохло найбільше в Україні лавандове поле

Через несприятливі погодні умови у селі Василівка Болградського району Одеської області загинуло найбільше в Україні лавандове поле. На жаль, коріння рослини не витримало морозу, лавандові кущі висохли.Про це повідомило видання "Бессарабія Inform" із посиланням на проєкт Laviana estate.Варто зазначити, що лавандове поле в самому серці Бессарабії висадили ще 2019 року. Воно було улюбленою локацією для фотозйомок. Зазвичай у сезон цвітіння лаванди, у період з червня по липень, поле відвідували тисячі людей.Уже у квітні 2026 року організатори повідомили про перейменування проєкту з Lavender у Laviana estate. Крім того, на оновленій сторінці також зазначили, що довелося викорчувати велику кількість лавандових кущів і залишити лише чотири гектари поля, засіяних рослиною."Ми вже не найбільше лавандове поле в Україні. Але для ваших красивих фото ми залишили чотири гектари лаванди, цього достатньо для розміщення фотолокацій", — інформували організатори.Однак 1 червня напередодні відкриття сезону організатори повідомили про загибель рослин."Чи буде цього року існувати фотопроєкт Laviana estate — ми не знаємо, але намагаємося зробити все можливе, щоби реанімувати лавандове поле", — зазначили на сторінці проєкту.Разом з тим координатори закликали підтримати проєкт, купивши екологічну крафтову продукцію, яку готували на сезон 2026 року. Серед асортименту — ефірні олії, гідролати, лавандовий мед, догляд за тілом і аромадекор."Просимо вас підтримати нас, купивши продукцію, яку виготовили на сезон 2026 року. Ми розпродаємо все за приємними цінами. Пишіть у дірект або телефонуйте за номером 096-233-42-01. Віримо, що ми можемо пройти це разом", — підсумували організатори.Нагадаємо, що в Україні є чимало чудових місць, де можна гармонійно поєднати відпочинок, красиві краєвиди та нові яскраві враження..

10
22:54 - 01.06.2026

Рашисти атакували дронами сонячні панелі на Одещині (фото)

Російські окупанти продовжують цілеспрямовано та цинічно бити по цивільній інфраструктурі. Зокрема, в понеділок, 1 червня, вони обстріляли дронами сонячні панелі на Півдні Одеської області.Про це повідомив начальник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер."Попри активну роботу протиповітряної оборони, ударні безпілотники пошкодили сонячні панелі альтернативної генерації на території приватного підприємства", — констатував він.За словами очільника військової адміністрації Одещини, на щастя, обійшлося без постраждалих.Раніше сьогодні в Одеській області під прицілом ворога опинилося пологове відділення однієї з лікарень. У медичному закладі пошкоджено фасад, двері та понад 30 вікон. У відділенні перебували шість породіль із немовлятами, одна жінка — при пологах.Нагадаємо, що минулої ночі рашисти атакували дронами Одесу. Станом на обідню пору кількість постраждалих із п'ятьох людей зросла до шести. У місті пошкоджено дев'ятиповерховий житловий будинок.Там зруйновані фасад і балкони, вибиті вікна. Постраждали дві людини, одну вдалося врятувати. Крім того, сталися руйнування та пожежі у приватному секторі. Знищено три автомобілі та пошкоджено лінію теплотраси..

11
20:54 - 29.05.2026

В уряді визначили перший регіон, де протестують "єЧергу" для легкових автомобілів

Одещина стане одним із перших регіонів, де протестують "єЧергу" для легкових автомобілів. Таким чином триває цифровізація транспортної сфери та розвиток сервісів, які роблять перетин кордону прогнозованішим і зручнішим для людей.Про це повідомив віцепрем’єр-міністр із відновлення України, міністр розвитку громад і територій України Олексій Кулеба, який виступив на Транспортному форумі в Одесі за участі представників бізнесу, логістичної галузі, перевізників і міжнародних партнерів."Система "єЧерга" довела свою ефективність для вантажного транспорту і автобусних перевезень. Наступний крок — запуск сервісу для легкових автомобілів. І саме Одещина стане майданчиком для тестування цього рішення", — зазначив він.За його словами, паралельно триватиме робота над оновленням системи "єЧерга" для впорядкування пріоритетів руху, зокрема, для компаній зі статусом авторизованого економічного оператора.Він додав, що інший напрям — розвиток електронної товарно-транспортної накладної. Основна форма вже доступна для використання, а спільно з бізнесом триває робота над її подальшим масштабуванням.Український міністр окремо запросив бізнес, інвесторів і міжнародних партнерів долучатися до розвитку транспортної та логістичної інфраструктури України."Ми формуємо нове бачення розвитку Одещини як одного з ключових логістичних центрів країни та Чорноморського регіону. Попри війну, Україна підтримує роботу логістики та продовжує її модернізацію, а транспортна система залишається одним із ключових елементів економічної стійкості держави. Дякую бізнесу, перевізникам, логістичним компаніям і міжнародним партнерам, які продовжують працювати разом з Україною", — підсумував Олексій Кулеба.Нагадаємо, що влітку минулого року планували запуск електронної системи "єЧерга" для легкових авто. Нововведення мали запрацювати в червні..

12
16:43 - 27.05.2026

Серед постраждалих — дитина: з'явилися нові деталі та фото наслідків російського удару по Одещині

У середу, 27 травня, внаслідок російської атаки дронів по Одеському районі постраждали восьмеро людей, серед них — дитина. Рятувальники вже ліквідували займання.Про це повідомив пресцентр Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Також рятувальники показали фото наслідків атаки. Внаслідок обстрілу пошкоджені:зоомагазин;відділення "Нової пошти";магазин з алкогольними напоями;легкові автомобілі. На місці "прильоту" спалахнула масштабна пожежа, площею 1700 квадратних метрів. "На жаль, в зоомагазині загинула собачка", — зазначили в ДСНС.. Станом на 16:13 рятувальники ліквідували займання. На місці також працювали психологи ДСНС.Як відомо, російські окупаційні війська уночі 27 травня здійснили черговий масований повітряний наліт на українські міста, застосувавши понад півтори сотні ударних безпілотників різних модифікацій. Завдяки злагодженій роботі захисників неба більшість ворожих цілей вдалося успішно знешкодити.Нагадаємо, вранці 27 травня рашисти підступно атакували Чернігівську область. Ворог поцілив по аграрних підприємствах, забравши життя мирної жінки та важко поранивши чоловіка..

13
14:31 - 27.05.2026

Рашисти вдарили по Одещині: пошкоджено відділення "Нової пошти" та будинки, є постраждалі (фото)

У середу, 27 травня, російські війська атакували Одещину ударними дронами. Внаслідок обстрілу пошкоджено цивільну інфраструктуру, житлові будинки та автомобілі, є постраждалі. Про це повідомив голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер. "Ворог цілеспрямовано атакував ударними безпілотниками цивільну інфраструктуру нашого регіону", — написав він на своїй сторінці у Telegram.В Одеському районі внаслідок влучання ворожого БпЛА пошкоджено:житлові будинки;відділення "Нової пошти";продовольчий магазин. Загорілися кілька приватних автомобілів. Згодом посадовець уточнив, що внаслідок атаки ворожого БпЛА по Одеському району постраждали четверо людей: двоє чоловіків та дві жінки віком від 38 до 65 років. "Двоє постраждалих перебувають у важкому стані, інші — у стані середнього ступеня тяжкості. Медики надають їм всю необхідну допомогу", — поінформував він.Станом на 14:14 екстрені та комунальні служби ліквідовують наслідки атаки. Правоохоронці документують черговий воєнний злочин РФ проти цивільного населення.Як відомо, російські окупаційні війська уночі 27 травня здійснили черговий масований повітряний наліт на українські міста, застосувавши понад півтори сотні ударних безпілотників різних модифікацій. Завдяки злагодженій роботі захисників неба більшість ворожих цілей вдалося успішно знешкодити.Нагадаємо, вранці 27 травня рашисти підступно атакували Чернігівську область. Ворог поцілив по аграрних підприємствах, забравши життя мирної жінки та важко поранивши чоловіка..

14
14:14 - 26.05.2026

Мер одного з міст Одещини вимагав хабарі під час будівництва електростанції (фото)

Служба безпеки України (СБУ) затримала міського голову одного з міст Одеської області. Він вимагав хабарі під час модернізації енергетичної інфраструктури південного регіону, намагаючись "заробити" на будівництві нової електростанції.Про це повідомила пресслужба СБУ. Вона не вказала прзвище зловмисника. Але місцеві медіа стверджують, що йдеться про міського голову міста Кілія Ізмаїльського району В’ячеслава Чернявського.Як встановило розслідування, посадовець намагався отримати неправомірну вигоду в розмірі 35 тисяч доларів від представника компанії з іноземними інвестиціями."За цю суму мер обіцяв міжнародним підрядникам безперешкодне погодження дозвільної документації на будівництво вітроелектростанції в портовому місті", — пояснили силовики.Вони додали, що цей проєкт мав стати альтернативним джерелом енергопостачання для житлової забудови та соціальних об’єктів місцевої громади. Серед них: лікарні, школи та дитячі садки.Працівники СБУ задокументували злочинну діяльність фігуранта та затримали його на передачі хабаря.Посадовцю повідомлено про підозру за частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище).Також розв’язують питання про обрання міри запобіжного заходу та усунення його від займаної посади. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину."Зловмиснику загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна", — підсумували в Службі безпеки України.Нагадаємо, що на Львівщині ДБР спільно з СБУ викрили військовослужбовця, якого підозрюють в організації схеми незаконного оформлення відстрочок від мобілізації за гроші..

15
16
15 14
...
1