# окупанти

20:16 - 24.06.2026

Рашисти масовано атакували об’єкти "Нафтогазу" в трьох областях: є поранена у важкому стані

У середу, 24 червня, російські загарбники атакували безпілотниками автозаправні комплекси "Укрнафти" та виробничі об'єкти "Нафтогазу України" в різних областях.Про це повідомив голова правління національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Сергій Корецький."Під ударом опинилися одразу декілька автозаправних комплексів "Укрнафти" в Запорізькій, Миколаївській і Дніпропетровській областях", — зазначив він.За його словами, під час однієї з атак "шахедом" серйозно поранено працівницю. Її госпіталізували у важкому стані."Внаслідок руйнувань роботу автозаправного комплексу зупинено", — констатував керівник енергетичної компанії.Він додав, що вночі та вранці росіяни дронами били по виробничих активах на Полтавщині. Є суттєві пошкодження об’єктів видобутку та зберігання газу. Роботу частини активів зупинено.Очільник "Нафтогазу України" акцентував, що завдяки оперативним діям рятувальників ДСНС і фахівців "Нафтогазу" на одному з об’єктів вдалося швидко ліквідувати пожежу. Ніхто з персоналу та рятувальників не постраждав."Триває оцінка масштабів руйнувань", — підсумував Сергій Корецький.Нагадаємо, що минулої ночі російські загарбники атакували Сумщину та Запорізьку області. У цих регіонах зафіксовано значні пошкодження..

1
18:57 - 24.06.2026

На Чернігівщині оголошено масову евакуацію з прикордонних населених пунктів

Рада оборони Чернігівської області ухвалила рішення про обов’язкову евакуацію з 1 липня з 12 прикордонних населених пунктів у чотирьох територіальних громадах. Таким був запит від військових.Про це повідомив начальник Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслав Чаус.Він уточнив, що йдеться про 12 прикордонних населених пунктів у чотирьох громадах.Корюківська територіальна громада:Прибинь;Шишківка;Рудня.Городнянська територіальна громада:Лемешівка;Мощенка.Новгород-Сіверська територіальна громада:Воробʼївка;Камінь;Камʼянська Слобода;Карабани;Чайкине.Семенівська територіальна громада:Газопровідне;Олександрівка."Також є рішення про продовження заходів обовʼязкової евакуації зі семи прикордонних сіл, де вона оголошувалася взимку. Охочі мешканці виїхали, решта — писали відмови", — зауважив Чаус.Очільник військової адміністрації Чернігівщини додав, що тут ідеться про такі населені пункти:Сновська територіальна громада:Гірськ.Городнянська територіальна громада:Берилівка.Новгород-Сіверська територіальна громада:Бучки;Грем’яч;Будо-Воробʼївська.Семенівська територіальна громада:Костобобрів;Залізний Міст.За даними громад і районних військових адміністрацій, у всіх цих населених пунктах досі залишається близько тисячі мешканців. Серед них — 120 дітей."Алгоритм дій уже напрацьований. Мешканців поінформують про місця збору. Всі необхідні служби залучені. Є затверджені евакуаційні маршрути та транспорт. Розселення людей — обовʼязкова умова. Місця для тимчасового проживання будуть забезпечені. Евакуацію маємо завершити за два місяці", — підсумував В’ячеслав Чаус.Нагадаємо, що на початку червня в Донецькій області розширили зону евакуації для сімей з дітьми. Рішення стосується декількох населених пунктів..

2
17:17 - 24.06.2026

Окупанти обстріляли пляж у Запоріжжі: поранені переважно діти (фото)

У середу, 24 червня, посеред дня російські загарбники вдарили по пляжу в Запоріжжі. Серед постраждалих — троє дітей. Їм надається відповідна медична допомога.Про це повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров."Поранено чотири людини, з них троє дітей. Кожному надається медична допомога", — написав він у своєму Telegram-каналі.Запорізький посадовець також уточнив, що пошкоджено автівки та заклад харчування, що нині не функціонує.Очільник військової адміністрації Запорізької області показав наслідки ворожої атаки на Запоріжжя.. Раніше він інформував, що російські окупанти атакували безпілотниками Запорізький район. Унаслідок обстрілу цивільного автомобіля одна людина загинула, ще дві поранені."Російський безпілотник ударив по цивільному автомобілю неподалік магазину в Таврійському", — зазначив він.За його словами, на жаль, водій загинув на місці. Дві пасажирки — 60-річна та 68-річна жінки — поранені. Їм надається необхідна медична допомога.Іван Федоров також попереджав про загрозу застосування керованих авіаційних бомб у Запорізькій області та в Запоріжжі. Також існує небезпека використання безпілотників у Запорізькій області. В регіоні оголошено повітряну тривогу.Нагадаємо, що вчора росіяни вкотре вдарили по Запоріжжі. Внаслідок дронової атаки на одному з об'єктів інфраструктури стався незначний витік речовини із запахом аміаку..

3
16:16 - 24.06.2026

Рашисти вбили дроном водія цивільної автівки біля магазину в Запорізькому районі (фото)

У середу, 24 червня, російські окупанти атакували безпілотниками Запорізький район. Унаслідок обстрілу цивільного автомобіля одна людина загинула, ще дві поранені.Про це повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, який опублікував низку дописів у своєму Telegram-каналі."Російський безпілотник ударив по цивільному автомобілю неподалік магазину в Таврійському", — зазначив він.За його словами, на жаль, водій загинув на місці. Дві пасажирки — 60-річна та 68-річна жінки — поранені. Їм надається необхідна медична допомога.. Раніше Іван Федоров інформував, що три людини поранені внаслідок ворожого удару по Запорізькому району."Російські керовані авіабомби зруйнували приватні будинки та господарські будівлі у Новомиколаївці. Поранення отримала родина — чоловіки 66 і 38 років, а також 60-річна жінка. Їм надається необхідна допомога", — констатував очільник військової адміністрації Запорізької області.Минулої доби одна людина загинула та 12 отримали поранення внаслідок російських атак по Запоріжжю, Запорізькому та Пологівському районах, при цьому протягом доби окупанти завдали 1 021 удар по 38 населених пунктах Запорізької області.Прямо зараз Іван Федоров попередив про загрозу застосування керованих авіаційних бомб у Запорізькій області та в Запоріжжі. Також існує небезпека використання безпілотників у Запорізькій області. В регіоні оголошено повітряну тривогу.Нагадаємо, що вчора росіяни вкотре вдарили по Запоріжжі. Внаслідок дронової атаки на одному з об'єктів інфраструктури стався незначний витік речовини із запахом аміаку..

4
23:53 - 23.06.2026

У Росії різко збільшилася кількість регіонів, де ввели нові ліміти на продаж бензину

Станом на вечір вівторка, 23 червня, ліміти на кількість бензину та дизельного палива ввели в Курській, Бєлгородській, Тюменській і Новосибірській областях Росії. Йдеться про пальне, яке можна придбати на заправках за один раз.Про це повідомили російські Telegram-канали та деякі медіа, які послалися на рішення місцевої влади.Зокрема, міністерство економічного розвитку та промисловості Бєлгородської області поінформувало, що тепер на заправках компанії "Лукойл" фізичним особам можна придбати не більше 30 літрів бензину або 60 літрів дизельного палива на одну особу.На АЗС компанії "Роснефть" за винятком тих, що розташовані поблизу кордону, обмежено продаж палива в каністри, а заправки "Газпромнефті" припинили продаж бензину марки АІ-95 "до поповнення оперативних запасів".Про обмеження на продаж бензину оголосив і губернатор Курської області Росії. Там з 24 червня продаж здійснюватимуть винятково в баки автомобілів, а не в каністри.У Тюменській області на заправках "Газпромнефті", як повідомив губернатор Олександр Моор, бензин продаватимуть не більше 40 літрів на автомобіль, дизельного палива — до 80 літрів у населених пунктах і до 200 — на трасах. Продаж пального в каністри теж заборонили.Як відомо, після ударів українських дронів по нафтопереробних заводах та інших об'єктах паливної інфраструктури Росії обмеження на продаж пального ввели в Пензенській і Новосибірській областях. 22 червня повідомляли про обмеження на продаж бензину у Воронезькій, Іркутській, Саратовській і Омській областях Росії.Влада всіх регіонів, де останніми днями вводили ліміти на продаж пального, практично одними й тими ж словами запевняє, що його в регіоні вдосталь, а обмеження вводяться через "ажіотажний попит" і для того, щоби запобігти "штучному" дефіциту.Нагадаємо, що, за оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни, Сили оборони України розгорнули масштабну та систематичну ударну кампанію, метою якої є повне руйнування логістичних маршрутів ворога. Успішні атаки далекобійними дронами покликані позбавити Росію можливості постачати паливо та підтримувати свої війська через Керченську протоку..

5
23:30 - 23.06.2026

В Україні вдруге за вечір оголошували повітряну тривогу: була загроза пуску "Кинджалів"

У вівторок, 23 червня, вдруге за вечір на всій території України оголошували повітряну тривогу. Рашисти загрожували пуском ракет "Кинджал" та іншим озброєнням.Про небезпеку повідомляла пресслужба Повітряних сил Збройних сил України."Увага! Вся Україна — ракетна небезпека! Зафіксовано зліт МіГ-31К!" — наголошували українські військові.Раніше, о 22:04, вони вже попереджали про ракетну небезпеку. Тоді теж злетів російський винищувач, який може бути носієм крилатих ракет.Відбій загрози стосовно МіГ-31К тоді оголосили о 22:24.Окрім того Повітряні Сили ЗСУ попереджали про наліт ударних безпілотників на півночі Сумщини курсом на Чернігівщину.Моніторингові Telegram-канали інформували про раптову ціль на Вінниччині. Щоправда, згодом вони додали, що вона як раптово з’явилася, так раптово і зникла.Повітряна тривога станом на 23:29 на всій території України мала такий вигляд:Сигнали про відбій повітряної тривоги в деяких регіонах України розпочав звучати о 23:32. Спершу його дали в західних регіонах нашої країни.Нагадаємо, що минулої ночі російські окупаційні війська здійснили чергову масштабну повітряну атаку, випустивши по території України понад сотню ударних безпілотників різних модифікацій. Українські захисники неба продемонстрували високу ефективність, нейтралізувавши більшість ворожих повітряних цілей у кількох регіонах країни.

6
19:34 - 23.06.2026

Російський завод електроніки для ракет у Воронежі зазнав значних пошкоджень (супутникові знімки)

На фото Planet Labs за 23 червня можна побачити наслідки ракетних ударів Збройних сил України по "Воронезькому заводу напівпровідникових приладів" (російською — АО "Воронежский завод полупроводниковых приборов — Сборка").Про це повідомили медійники "Схем", які отримали в розпорядження супутникові знімки з цього об’єкта."Пошкоджені щонайменше дві будівлі цього російського підприємства", — констатували журналісти.Вони зауважили, що в день атаки губернатор Воронезької області Олександр Гусєв також повідомив про пошкодження "виробничих об’єктів одного з підприємств Воронежа".За даними ресурсу War&Sanctions, який підпорядковується Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України, цей завод у Воронежі виробляє напівпровідники для таких ракет, як "Іскандер-К" і Х-101, а також електроніку для російських систем протиповітряної оборони "Панцир-С1".Підрозділи Повітряних сил ЗСУ завдали ударів по підприємству 22 червня, про що повідомили у Генштабі. У відомстві уточнили, що для ураження використовували "високоточні крилаті ракети повітряного базування"."Цей об'єкт є критично важливим елементом російського військово-промислового комплексу, оскільки спеціалізується на виготовленні електронних компонентів для високої точності озброєння", — пояснили військові спеціалісти.Вони додали, що, зокрема, на заводі випускають транзисторні збірки та матриці для блоків крилатих ракет Х-101, напівпровідникові матриці для бортових цифрових обчислювальних машин БЦОМ "Заря-61М" у складі ракет 9М727 ОТРК "Іскандер-К", а також діоди для телевізійних каналів бойових машин ЗРГК "Панцир-С1"."Продукція заводу безпосередньо використовується ворогом для ударів по Україні, тому ліквідація цих потужностей суттєво погіршить здатність Росії виробляти нові ракети", — наголосили в Генштабі ЗСУ.Нагадаємо, 21 червня стало відомо, що Сили оборони України здійснили масштабну серію ударів по стратегічних військових і паливних об'єктах російських окупантів як у глибокому тилу Російської Федерації, так і на тимчасово захоплених територіях. Українські безпілотники та далекобійне озброєння паралізували ключові логістичні артерії та нафтову інфраструктуру, яка забезпечувала постачання ворожої армії..

7
23:58 - 22.06.2026

"Софія Київська" фіксує вібрації від ракет: проєкт підтримали в ЮНЕСКО

За підтримки ЮНЕСКО в Національному заповіднику "Софія Київська" реалізовують унікальний проєкт в умовах воєнного стану. Там установили 28 сейсмодатчиків, які відстежують вплив ракетних ударів, вибухів та інших вібраційних навантажень на пам’ятки комплексу.Про це повідомило "Суспільне" з посилання на генеральну директорку заповідника "Софія Київська" Нелю Куковальську.За її словами, система моніторингу стану пам’яток у "Софії Київській" працює вже близько 20 років. Вона контролює стан будівель, ґрунтів, підземних вод, мікроклімату й екологічних показників.Вона розповіла, що ще до повномасштабної війни в заповіднику планували доповнити її датчиками для фіксації вібраційних навантажень. Однак реалізувати цей проєкт тоді не вдалося. Зокрема, відмовилися від безоплатної пропозиції американської компанії через високу вартість доставлення та митного оформлення. Зрештою систему вдалося встановити за підтримки ЮНЕСКО.Зараз 20 датчиків змонтували на Софійському соборі, ще вісім — на дзвіниці. ЮНЕСКО також профінансувало програмне забезпечення, спеціальний комп’ютер для обробки даних і роботу італійських фахівців, які монтували систему.За словами генеральної директорки заповідника Нелі Куковальської, датчики фіксуватимуть вібрації від вибухів, прольотів ракет і дронів, автомобільного руху, концертів та інших зовнішніх чинників.Отримані дані використовуватимуть для створення моделі напружено-деформованого стану пам’яток. Це дозволить визначити найуразливіші ділянки споруд і своєчасно планувати їхнє укріплення."Ми розумітимемо, де в нас ключові точки в пам’ятках, на які треба звернути увагу, які, можливо, треба підсилювати, щоби зберегти споруду", — пояснила Куковальська.Під час одного з останніх масованих обстрілів Києва поблизу території заповідника впала ракета "Іскандер". Працівники Софії Київської та профільні служби обстежили пам’ятки комплексу, однак пошкоджень не виявили. Однак на території довелося збирати уламки ракети та викликати вибухотехніків, але самі будівлі не постраждали."За пів дня ми обстежили всю територію, всі дахи, всі приміщення. Слава Богу, серйозних пошкоджень ніде не виявили", — сказала вона.Водночас директорка зазначила, що нові датчики вже зафіксували декілька потужних атак на Київ. Остаточні результати вимірювань фахівці зможуть проаналізувати після завершення налаштування всієї системи моніторингу.Крім того, система допоможе відстежувати вплив можливих землетрусів у зоні Вранча в Румунії, які періодично відчуваються й на території України. За словами директорки, черговий цикл сейсмічної активності в цьому регіоні очікують найближчими роками.Паралельно у Софійському соборі тривають реставраційні роботи з розкриття живопису XVIII–XIX століть, який десятиліттями залишався прихованим під нейтральним тонуванням.Нагадаємо, декілька днів тому міністр внутрішніх справ Ігор Клименко розповідав, що на території Києво-Печерської лаври тривають ремонтно-відновлювальні роботи після влучання російського дрона по Свято-Успенському соборі. Рятувальники намагаються захистити святиню від опадів і подальших руйнувань..

8
23:17 - 22.06.2026

Окупанти скинули шість КАБів на Суми: поранено водія тролейбуса (фото)

У понеділок, 22 червня, російські загарбники атакували керованими авіаційними бомбами Суми. Під ворожий удар потрапив тролейбус, постраждав водій.Про це повідомив начальники Сумської обласної військової адміністрації Олег Григоров."Ворог завдав удару керованими авіабомбами по околицях Сумської громади", — уточнив він.За попередньою інформацією, росіяни скинули шість КАБів. Під ударом опинилася цивільна інфраструктура. Епіцентр влучань — у промисловій зоні."Є поранена цивільна людина. Це водій громадського транспорту, який перебував поблизу місця влучання", — додав сумський посадовець.Очільник військової адміністрації Сумщини додав, що постраждалого госпіталізують до лікарні. Попередньо — ушкодження важкі."Інформація щодо всіх наслідків атаки уточнюється", — підсумував Олег Григоров.Нагадаємо, що 19 червня російські загарбники завдали ударів по Сумщині. Обстріл відбувся у Тростянці. Внаслідок удару російським БпЛА по підприємству двоє людей отримали поранення. На місці влучання виникнули пожежі..

9
22:39 - 22.06.2026

"Укрпошта" змінила формат роботи у прифронтових містах: у чому суть

Російські загарбники атакували інфраструктуру "Укрпошти" в декількох прифронтових містах. Через загрози від окупантів компанія вимушено змінила формат роботи.Про це заявив генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський, якого цитує пресслужба компанії."Протягом останніх двох днів інфраструктура "Укрпошти" вкотре зазнала ударів з боку ворога у Нікополі та Сумах. Попри намагання ворога знищувати логістику, компанія оперативно адаптує роботу для клієнтів", — ідеться в повідомленні.У Сумах внаслідок обстрілів пошкоджено сортувальний центр, адміністративну будівлю й одне з відділень."Завдяки оперативній і злагодженій роботі сумської команди, сортувальний центр і відділення вже відновили обслуговування клієнтів у штатному режимі. Роботи з ліквідації наслідків в адміністративній будівлі тривають", — зауважили поштовики.Вони додали, що вдночас ворог не припиняє завдавати ударів по прифронтових містах Сумської області, зокрема, по Білопіллю та Ворожбі."Сьогодні по Білопіллю завдано чергового ракетного удару. "Укрпошта" — єдина компанія, яка продовжує там працювати разом із комунальними службами, поліцією та ДСНС. Ми розуміємо свою відповідальність, зокрема, за безпеку людей, тому перевели ці населені пункти на обслуговування пересувними відділеннями, які працюють залежно від безпекової ситуації", — зазначив генеральний директор АТ "Укрпошта" Ігор Смілянський.У Нікополі зафіксовано цілеспрямоване «полювання» ворога на автотранспорт "Укрпошти". Компанія вже впроваджує резервні безпекові схеми роботи, аби ускладнити подальші атаки. З міркувань безпеки деталі нових маршрутів не розголошуються."Укрпошта" продовжує обслуговувати Нікополь та надавати мешканцям повний спектр послуг, проте можливі тимчасові зміни в розкладі. Тож компанія перепросила за тимчасові незручності.Нагадаємо, що внаслідок нічної комбінованої атаки на Київ 24 травня зазнала пошкоджень будівля головпоштамту. Вона розташована в центрі столиці на Майдані..

10
17:45 - 22.06.2026

У КМДА повідомили, чи є запити про відновлення Лук’янівського ринку від його власників

Лук’янівський ринок суттєво постраждав унаслідок російської атаки на Київ уночі 24 травня. Однак наразі власники цього об’єкта не зверталися до міської влади стосовно намірів відновлювати його.Про це йдеться у відповіді міського голови Віталія Кличка на петицію щодо відновлення ринку.Ринок "Лук’янівський" на вулиці Юрія Іллєнка, 1, перебуває у приватній власності. Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіткова галявина" оформлює документи для визначення обсягу пошкоджень і проводить інші необхідні процедури. Водночас адміністрація ринку розчищає територію для подальшої організації торгівлі."Інформація про наміри власника відновити зазначений об’єкт до Київської міської ради та її органів не надходила", — зазначається у відповіді.Для підтримки підприємців, які працювали на ринку та втратили робочі місця через обстріл, КМДА провели перемовини з представниками 23 торговельних центрів столиці щодо надання пільгових умов для розміщення торгових точок.Окрім того, постраждалі підприємці можуть отримати місця для торгівлі на території комунальних підприємств "Житній ринок", "Володимирський ринок" і на міських ярмарках."Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України створило й оприлюднило чіткий алгоритм дій підприємств, що постраждали внаслідок ворожих обстрілів, відповідно до якого координація дій відбувається за підтримки департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА", — наголосили в київській владі.Масований обстріл Києва 24 травняРосійські війська застосували ударні безпілотники, крилаті та балістичні ракети. Найбільших руйнувань зазнав Шевченківський район, де ракетний удар зруйнував під'їзд п'ятиповерхового житлового будинку. Рятувальники деблокували з-під завалів тіла двох загиблих жінок.Наступного дня, 25 травня, рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи у п'ятиповерхівці Шевченківського району, де росіяни знищили під'їзд з першого по п’ятий поверхи.На той час, за офіційною інформацією, внаслідок обстрілу загинули дві людини, ще понад 90 дістали поранення, серед них — троє неповнолітніх.Нагадаємо, що 24 травня російські окупанти провели масовану атаку Києва. Внаслідок цього пошкоджень зазнали багато об’єктів, які стосуються різних сфер життя..

11
07:22 - 22.06.2026

Паливний колапс для РФ: у ISW розкрили деталі розгрому логістики біля Кримського мосту

Сили оборони України розгорнули масштабну та систематичну ударну кампанію, метою якої є повне руйнування логістичних маршрутів ворога. Успішні атаки далекобійними дронами покликані позбавити Росію можливості постачати паливо та підтримувати свої війська через Керченську протоку.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).Руйнування нафтової інфраструктури та порти у вогніВ ISW зазначили, що спільна операція Служби безпеки України, Військ безпілотних систем, Головного управління розвідки та Сил спеціальних операцій призвела до потужних ударів по об'єктах у Краснодарському краї та окупованому Криму. Зокрема, під прицілом опинився порт Кавказ на косі Чушка, де спалахнув резервуарний парк комплексу з перевантаження нафти та територія нафтобази. Окупанти активно покладалися на цей об'єкт для паливного забезпечення своїх угруповань на півдні України та в Криму.Паралельно було уражено цистерни з нафтопродуктами на терміналі в окупованій Керчі, який розташований менш ніж за кілометр від Кримського мосту та використовувався для заправки поромів. Геолокаційні знімки чітко підтвердили масштабні пожежі на обох об'єктах, а також загоряння щонайменше трьох поромів. Як зазначили військові аналітики, аналізуючи масштаби руйнувань, "успішне виведення з ладу цієї інфраструктури суттєво підриває спроможність Росії маневрувати резервами та забезпечувати угруповання військ".Розгром російської протиповітряної оборониЩоб розчистити шлях для далекобійних засобів, українські сили здійснили високоточний розгром систем протиповітряної оборони ворога, які прикривали стратегічний район. Внаслідок ударів було повністю виведено з ладу чотири радіолокаційні станції модернізованого комплексу ППО С-400, а також два комплекси ППО "Панцир", розгорнуті безпосередньо біля мосту через Керченську протоку.Окрім цього, підрозділи Сил оборони успішно ліквідували рідкісні радіолокаційні системи "Каста-2Е2" в окупованому Курортному та "Небо-У" поблизу Керчі. Успішність цих атак змушений був частково визнати навіть ватажок окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов, заявивши про масовані нальоти безпілотників. Попри намагання замовчувати конкретні втрати, знищення радарів ППО відкриває нові можливості для подальшої демілітаризації півострова.Нагадаємо, на території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур..

12
14:57 - 19.06.2026

У Кремлі "висловили готовність" до переговорів з Україною та висунули умови для участі в них Європи

Країна-агресорка Росія нібито готова до мирних переговорів з Україною. А Європейський Союз помиляється, вважаючи, що будувати діалог із Москвою можна з позиції сили.Про це заявив речник Кремля Дмитро Пєсков, якого цитують російські пропагандистсько-інформаційні ресурси."Це найбільша помилка — чи випливає вона з некомпетентності, з їхньої дезінформованості чи їхньої дурості - точно ми не знаємо, але це факт", — сказав він.Пєсков зазначив, що Європі для участі в переговорах необхідно "ознайомитися з реальним станом справ, зокрема, в українському конфлікті", та додав, що це нібито не Москва була ініціатором припинення контактів з ЄС.Він також вигадав, що Київ "перебуває у дуже скрутному становищі", проте "продовжує дотримуватися лінії, яка не спрямована на переговори".При цьому речник Кремля заявив, що переговори з країною-агресоркою з позиції сили ні до чого не приведуть. Він також анонсував нові удари по об’єктах в Україні.Водночас Дмитро Пєсков наголосив, що російський диктатор Володимир Путін неодноразово заявляв про готовність Москви до діалогу.Також, коментуючи останні обстріли Москви, "рупор" Кремля заявив, що російська влада високо оцінює роботу протиповітряної оборони, яка відбивала українські удари.Нагадаємо, сьогодні видання The Economist оприлюднило інформацію, що Росія та Захід відновили неофіційні переговори, які тримають у великій таємниці. Зокрема, обговорюють поетапне "замороження" бойових дій вздовж лінії фронту в Україні..

13
12:34 - 19.06.2026

В "Енергоатомі" повідомили терміни відновлення пошкодженого росіянами сховища ядерного палива (відео)

"Енергоатом" продовжує оцінювати наслідки атаки російського безпілотника на Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). У товаристві готуються до відновлення пошкоджених приміщень.Про це повідомила пресслужба "Енергоатома" з посиланням на її очільника Павла Ковтонюка."Енергоатом" відновить пошкоджені приміщення ЦСВЯП за півтора місяця", — йдеться в повідомленніПопередній огляд фахівцями комісії з проведення обстеження пошкодженого обладнання, конструкцій та будівель на майданчику ЦСВЯП підтвердив відсутність пошкодження несучих конструкцій. Точну суму завданих збитків підраховують.За словами керівника "Енергоатома", впродовж півтора місяця акціонерне товариство власними силами відновить пошкоджені приміщення. Зараз триває процедура закупівлі будівельних матеріалів для ремонтних робіт.Як відомо, в ніч зі 6 на 7 червня внаслідок удару ворожого безпілотника частково зруйновано приміщення будівлі приймання контейнерів ЦСВЯП (відпрацьоване ядерне паливо в ній не зберігалося).ЦСВЯП — це стратегічний об’єкт "Енергоатома", призначений для довгострокового зберігання відпрацьованого ядерного палива з українських атомних електростанцій.Його введення в експлуатацію дозволило Україні відмовитися від вивезення відпрацьованого палива до Росії та зміцнити власну енергетичну незалежність.Нагадаємо, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга тоді заявляв, що дії Російської Федерації та її військ ставлять під загрозу українські ядерні об’єкти. Такі провокації є систематичними та неприйнятними. Світ має сказати своє слово щодо агресивних дій Москви..

14
11:14 - 19.06.2026

Ще одна жертва російського удару по Харкову: в лікарні помер рятувальник (фото)

У п’ятницю, 19 червня, зранку в лікарні помер рятувальник Микола Деркач, який отримав важкі поранення під час повторного ворожого обстрілу Харкова в ніч на 15 червня.Про це повідомили в Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС)."Микола Деркач — начальник караулу Шостої державної пожежно-рятувальної частини, майор служби цивільного захисту. Йому було 48 років. У Миколи залишилися донька та мати", — йдеться в повідомленні.Надзвичайники розповіли, що в ту страшну ніч він виконував свою роботу — рятував людей. Саме тоді російський удар обірвав життя тих, хто першим приходить на допомогу іншим."Лікарі декілька днів боролися за життя рятувальника, але сьогодні його серце зупинилося. Він був справжнім офіцером, мужнім рятувальником і людиною великого серця. Його відвага, самовідданість і вірність службі назавжди залишаться у пам’яті побратимів, колег та всіх, хто його знав", — наголосили в ДСНС.Микола Деркач став шостим загиблим після російського удару разом із рятувальниками Дмитром Бойком, Данилом Тіщенком, Сергієм Маковецьким, Вадимом Зінченком і головним спеціалістом департаменту надзвичайних ситуацій Харківської міської ради Олексієм Дорожкіним."Щирі співчуття рідним і близьким. Світла пам’ять Герою без зброї. Вічна пам’ять..." — підсумували в Державній службі України з надзвичайних ситуацій.Нагадаємо, що сьогодні зранку російські війська атакували Харків керованими авіаційними бомбами. Внаслідок обстрілу в одному з районів пошкоджено будинки, є постраждалі, серед них — діти..

15
492
491 490
...
1