У понеділок, 22 червня, російські загарбники атакували керованими авіаційними бомбами Суми. Під ворожий удар потрапив тролейбус, постраждав водій.Про це повідомив начальники Сумської обласної військової адміністрації Олег Григоров."Ворог завдав удару керованими авіабомбами по околицях Сумської громади", — уточнив він.За попередньою інформацією, росіяни скинули шість КАБів. Під ударом опинилася цивільна інфраструктура. Епіцентр влучань — у промисловій зоні."Є поранена цивільна людина. Це водій громадського транспорту, який перебував поблизу місця влучання", — додав сумський посадовець.Очільник військової адміністрації Сумщини додав, що постраждалого госпіталізують до лікарні. Попередньо — ушкодження важкі."Інформація щодо всіх наслідків атаки уточнюється", — підсумував Олег Григоров.Нагадаємо, що 19 червня російські загарбники завдали ударів по Сумщині. Обстріл відбувся у Тростянці. Внаслідок удару російським БпЛА по підприємству двоє людей отримали поранення. На місці влучання виникнули пожежі..

Російські загарбники атакували інфраструктуру "Укрпошти" в декількох прифронтових містах. Через загрози від окупантів компанія вимушено змінила формат роботи.Про це заявив генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський, якого цитує пресслужба компанії."Протягом останніх двох днів інфраструктура "Укрпошти" вкотре зазнала ударів з боку ворога у Нікополі та Сумах. Попри намагання ворога знищувати логістику, компанія оперативно адаптує роботу для клієнтів", — ідеться в повідомленні.У Сумах внаслідок обстрілів пошкоджено сортувальний центр, адміністративну будівлю й одне з відділень."Завдяки оперативній і злагодженій роботі сумської команди, сортувальний центр і відділення вже відновили обслуговування клієнтів у штатному режимі. Роботи з ліквідації наслідків в адміністративній будівлі тривають", — зауважили поштовики.Вони додали, що вдночас ворог не припиняє завдавати ударів по прифронтових містах Сумської області, зокрема, по Білопіллю та Ворожбі."Сьогодні по Білопіллю завдано чергового ракетного удару. "Укрпошта" — єдина компанія, яка продовжує там працювати разом із комунальними службами, поліцією та ДСНС. Ми розуміємо свою відповідальність, зокрема, за безпеку людей, тому перевели ці населені пункти на обслуговування пересувними відділеннями, які працюють залежно від безпекової ситуації", — зазначив генеральний директор АТ "Укрпошта" Ігор Смілянський.У Нікополі зафіксовано цілеспрямоване «полювання» ворога на автотранспорт "Укрпошти". Компанія вже впроваджує резервні безпекові схеми роботи, аби ускладнити подальші атаки. З міркувань безпеки деталі нових маршрутів не розголошуються."Укрпошта" продовжує обслуговувати Нікополь та надавати мешканцям повний спектр послуг, проте можливі тимчасові зміни в розкладі. Тож компанія перепросила за тимчасові незручності.Нагадаємо, що внаслідок нічної комбінованої атаки на Київ 24 травня зазнала пошкоджень будівля головпоштамту. Вона розташована в центрі столиці на Майдані..

Лук’янівський ринок суттєво постраждав унаслідок російської атаки на Київ уночі 24 травня. Однак наразі власники цього об’єкта не зверталися до міської влади стосовно намірів відновлювати його.Про це йдеться у відповіді міського голови Віталія Кличка на петицію щодо відновлення ринку.Ринок "Лук’янівський" на вулиці Юрія Іллєнка, 1, перебуває у приватній власності. Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіткова галявина" оформлює документи для визначення обсягу пошкоджень і проводить інші необхідні процедури. Водночас адміністрація ринку розчищає територію для подальшої організації торгівлі."Інформація про наміри власника відновити зазначений об’єкт до Київської міської ради та її органів не надходила", — зазначається у відповіді.Для підтримки підприємців, які працювали на ринку та втратили робочі місця через обстріл, КМДА провели перемовини з представниками 23 торговельних центрів столиці щодо надання пільгових умов для розміщення торгових точок.Окрім того, постраждалі підприємці можуть отримати місця для торгівлі на території комунальних підприємств "Житній ринок", "Володимирський ринок" і на міських ярмарках."Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України створило й оприлюднило чіткий алгоритм дій підприємств, що постраждали внаслідок ворожих обстрілів, відповідно до якого координація дій відбувається за підтримки департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА", — наголосили в київській владі.Масований обстріл Києва 24 травняРосійські війська застосували ударні безпілотники, крилаті та балістичні ракети. Найбільших руйнувань зазнав Шевченківський район, де ракетний удар зруйнував під'їзд п'ятиповерхового житлового будинку. Рятувальники деблокували з-під завалів тіла двох загиблих жінок.Наступного дня, 25 травня, рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи у п'ятиповерхівці Шевченківського району, де росіяни знищили під'їзд з першого по п’ятий поверхи.На той час, за офіційною інформацією, внаслідок обстрілу загинули дві людини, ще понад 90 дістали поранення, серед них — троє неповнолітніх.Нагадаємо, що 24 травня російські окупанти провели масовану атаку Києва. Внаслідок цього пошкоджень зазнали багато об’єктів, які стосуються різних сфер життя..

Сили оборони України розгорнули масштабну та систематичну ударну кампанію, метою якої є повне руйнування логістичних маршрутів ворога. Успішні атаки далекобійними дронами покликані позбавити Росію можливості постачати паливо та підтримувати свої війська через Керченську протоку.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).Руйнування нафтової інфраструктури та порти у вогніВ ISW зазначили, що спільна операція Служби безпеки України, Військ безпілотних систем, Головного управління розвідки та Сил спеціальних операцій призвела до потужних ударів по об'єктах у Краснодарському краї та окупованому Криму. Зокрема, під прицілом опинився порт Кавказ на косі Чушка, де спалахнув резервуарний парк комплексу з перевантаження нафти та територія нафтобази. Окупанти активно покладалися на цей об'єкт для паливного забезпечення своїх угруповань на півдні України та в Криму.Паралельно було уражено цистерни з нафтопродуктами на терміналі в окупованій Керчі, який розташований менш ніж за кілометр від Кримського мосту та використовувався для заправки поромів. Геолокаційні знімки чітко підтвердили масштабні пожежі на обох об'єктах, а також загоряння щонайменше трьох поромів. Як зазначили військові аналітики, аналізуючи масштаби руйнувань, "успішне виведення з ладу цієї інфраструктури суттєво підриває спроможність Росії маневрувати резервами та забезпечувати угруповання військ".Розгром російської протиповітряної оборониЩоб розчистити шлях для далекобійних засобів, українські сили здійснили високоточний розгром систем протиповітряної оборони ворога, які прикривали стратегічний район. Внаслідок ударів було повністю виведено з ладу чотири радіолокаційні станції модернізованого комплексу ППО С-400, а також два комплекси ППО "Панцир", розгорнуті безпосередньо біля мосту через Керченську протоку.Окрім цього, підрозділи Сил оборони успішно ліквідували рідкісні радіолокаційні системи "Каста-2Е2" в окупованому Курортному та "Небо-У" поблизу Керчі. Успішність цих атак змушений був частково визнати навіть ватажок окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов, заявивши про масовані нальоти безпілотників. Попри намагання замовчувати конкретні втрати, знищення радарів ППО відкриває нові можливості для подальшої демілітаризації півострова.Нагадаємо, на території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур..

Країна-агресорка Росія нібито готова до мирних переговорів з Україною. А Європейський Союз помиляється, вважаючи, що будувати діалог із Москвою можна з позиції сили.Про це заявив речник Кремля Дмитро Пєсков, якого цитують російські пропагандистсько-інформаційні ресурси."Це найбільша помилка — чи випливає вона з некомпетентності, з їхньої дезінформованості чи їхньої дурості - точно ми не знаємо, але це факт", — сказав він.Пєсков зазначив, що Європі для участі в переговорах необхідно "ознайомитися з реальним станом справ, зокрема, в українському конфлікті", та додав, що це нібито не Москва була ініціатором припинення контактів з ЄС.Він також вигадав, що Київ "перебуває у дуже скрутному становищі", проте "продовжує дотримуватися лінії, яка не спрямована на переговори".При цьому речник Кремля заявив, що переговори з країною-агресоркою з позиції сили ні до чого не приведуть. Він також анонсував нові удари по об’єктах в Україні.Водночас Дмитро Пєсков наголосив, що російський диктатор Володимир Путін неодноразово заявляв про готовність Москви до діалогу.Також, коментуючи останні обстріли Москви, "рупор" Кремля заявив, що російська влада високо оцінює роботу протиповітряної оборони, яка відбивала українські удари.Нагадаємо, сьогодні видання The Economist оприлюднило інформацію, що Росія та Захід відновили неофіційні переговори, які тримають у великій таємниці. Зокрема, обговорюють поетапне "замороження" бойових дій вздовж лінії фронту в Україні..

"Енергоатом" продовжує оцінювати наслідки атаки російського безпілотника на Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). У товаристві готуються до відновлення пошкоджених приміщень.Про це повідомила пресслужба "Енергоатома" з посиланням на її очільника Павла Ковтонюка."Енергоатом" відновить пошкоджені приміщення ЦСВЯП за півтора місяця", — йдеться в повідомленніПопередній огляд фахівцями комісії з проведення обстеження пошкодженого обладнання, конструкцій та будівель на майданчику ЦСВЯП підтвердив відсутність пошкодження несучих конструкцій. Точну суму завданих збитків підраховують.За словами керівника "Енергоатома", впродовж півтора місяця акціонерне товариство власними силами відновить пошкоджені приміщення. Зараз триває процедура закупівлі будівельних матеріалів для ремонтних робіт.Як відомо, в ніч зі 6 на 7 червня внаслідок удару ворожого безпілотника частково зруйновано приміщення будівлі приймання контейнерів ЦСВЯП (відпрацьоване ядерне паливо в ній не зберігалося).ЦСВЯП — це стратегічний об’єкт "Енергоатома", призначений для довгострокового зберігання відпрацьованого ядерного палива з українських атомних електростанцій.Його введення в експлуатацію дозволило Україні відмовитися від вивезення відпрацьованого палива до Росії та зміцнити власну енергетичну незалежність.Нагадаємо, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга тоді заявляв, що дії Російської Федерації та її військ ставлять під загрозу українські ядерні об’єкти. Такі провокації є систематичними та неприйнятними. Світ має сказати своє слово щодо агресивних дій Москви..

У п’ятницю, 19 червня, зранку в лікарні помер рятувальник Микола Деркач, який отримав важкі поранення під час повторного ворожого обстрілу Харкова в ніч на 15 червня.Про це повідомили в Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС)."Микола Деркач — начальник караулу Шостої державної пожежно-рятувальної частини, майор служби цивільного захисту. Йому було 48 років. У Миколи залишилися донька та мати", — йдеться в повідомленні.Надзвичайники розповіли, що в ту страшну ніч він виконував свою роботу — рятував людей. Саме тоді російський удар обірвав життя тих, хто першим приходить на допомогу іншим."Лікарі декілька днів боролися за життя рятувальника, але сьогодні його серце зупинилося. Він був справжнім офіцером, мужнім рятувальником і людиною великого серця. Його відвага, самовідданість і вірність службі назавжди залишаться у пам’яті побратимів, колег та всіх, хто його знав", — наголосили в ДСНС.Микола Деркач став шостим загиблим після російського удару разом із рятувальниками Дмитром Бойком, Данилом Тіщенком, Сергієм Маковецьким, Вадимом Зінченком і головним спеціалістом департаменту надзвичайних ситуацій Харківської міської ради Олексієм Дорожкіним."Щирі співчуття рідним і близьким. Світла пам’ять Герою без зброї. Вічна пам’ять..." — підсумували в Державній службі України з надзвичайних ситуацій.Нагадаємо, що сьогодні зранку російські війська атакували Харків керованими авіаційними бомбами. Внаслідок обстрілу в одному з районів пошкоджено будинки, є постраждалі, серед них — діти..

У п’ятницю, 19 червня, в Павлограді Дніпропетровської області внаслідок російської ранкової атаки загинула восьмирічна дівчинка. Ще одну жінку шпиталізовано.Про це повідомив начальник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Олександр Ганжа."Загинула восьмирічна дівчинка. Ще одна людина отримала поранення. Такі наслідки ранкової ворожої атаки на Павлоград", — написав він у своєму Telegram-каналі.Посадовець уточнив, що поранену 49-річну жінку госпіталізували. Її стан лікарі оцінюють як середньої важкості."Зайнялися два приватні будинки. Одна оселя зруйнована", — акцентував Олександр Ганжа.Раніше він поінформував, що ворог атакував три райони Дніпропетровської області артилерією та безпілотниками. На Нікопольщині під ударом перебували Нікополь, Червоногригорівська, Покровська, Мирівська та Марганецька громади. Понівечені підприємство, поштове відділення, приватні будинки і автомобіль.У Синельниківському районі противник завдав удару по Дубовиківській і Васильківській громадах. Пошкоджені спортивна школа та будівля, що не експлуатується.У Павлограді зайнялися приватні будинки.Нагадаємо, що 10 червня російські війська завдали удару по Павлограду на Дніпропетровщині, влучивши в житлову багатоповерхівку. Внаслідок атаки виникла пожежа..

У ніч на п’ятницю, 19 червня, російські окупанти атакували Україну 90 ударними безпілотниками типу Shahed, "Гербера", "Італмас", "Бандероль" і дронами-імітаторами типу "Пародія". Сили оборони знешкодили 79 ворожих цілей.Про це повідомила пресслужба Повітряних сил Збройних сил України.Військові уточнили, що рашисти атакували безпілотниками України з таких напрямків: Брянськ, Орел, Приморсько-Ахтарськ (усе — Російська Федерація), Гвардійське (тимчасово окупована територія Криму).Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи радіоелектронної боротьби та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.За попередніми даними, станом на 08.30 протиповітряна оборона збила / подавила 79 ворожих безпілотників типу Shahed, "Гербера", "Італмас", "Бандероль" і дронів інших типів на Півночі, Півдні та Сході країни."Зафіксовано влучання дев’яти ударних безпілотників на восьми локаціях, а також падіння збитих (уламки) на восьми локаціях", — зазначили в Повітряних силах ЗСУ."Атака триває, в повітряному просторі перебувають ворожі дрони. Дотримуйтеся правил безпеки!" — попередили українські військові.Нагадаємо, що за минулу добу 18 червня на різних ділянках фронту зафіксовано 248 бойових зіткнень. Українські захисники продовжують системне нищення ворога, чинять ефективний супротив..

У п’ятницю, 19 червня, російські безпілотники атакували два судна у Чорному морі. Внаслідок рашистського удару є загиблий і поранені серед членів екіпажів.Про це повідомив віцепрем'єр-міністр із відновлення України, міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі."Унаслідок атаки російських дронів на цивільні судна в акваторії Чорного моря загинув член екіпажу судна під прапором Панами", — зазначив він.Міністр додав, що ще двоє моряків отримали поранення, один із них — важкі."Щирі співчуття родині та близьким загиблого", — написав віцепрем'єр-міністр із відновлення України.Також під удар потрапило судно під прапором Сент-Кітс і Невіс, де троє членів екіпажу зазнали легких поранень."Це черговий доказ того, що Росія веде війну проти свободи судноплавства, міжнародної торгівлі та глобальної продовольчої безпеки", — наголосив український посадовець.За його словами, під прицілом — цивільні екіпажі, торгівельні судна та морська інфраструктура, яка забезпечує роботу гуманітарних і експортних маршрутів."Але такі злочини мають отримувати чітку міжнародну оцінку — тероризм. Світ не може звикати до того, що цивільні моряки стають мішенню для російської зброї", — підсумував Олексій Кулеба.Нагадаємо, що декілька днів тому російський військовий корабель "Адмірал Григорович" здійснив попереджувальні постріли в бік цивільної британської яхти. Це відбулося в протоці Ла-Манш..

За минулу добу четверга, 18 червня, на різних ділянках фронту зафіксовано 248 бойових зіткнень. Українські захисники продовжують системне нищення ворога, чинять ефективний супротив. Сьогодні розпочалася 1 577 доба широкомасштабної збройної агресії Росії проти України.Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.Обстріли рашистівЗа уточненою інформацією, вчора противник завдав трьох ракетних ударів, застосувавши дев’ять ракет, здійснив 90 авіаційних ударів, скинувши 289 керованих авіаційних бомб. Крім того, застосував 10 031 дрон-камікадзе та здійснив 3 135 обстрілів населених пунктів і позицій наших військ.Ворожих авіаційних ударів на Сумщині зазнали Товстодубове та Суми.Удари ЗСУЗа минулу добу авіація, ракетні війська й артилерія Сил оборони уразили один пункт управління безпілотниками, шість районів зосередження живої сили противника, дві артилерійські системи та шість пунктів управління.Ситуація на фронтіНа Північно-Слобожанському та Курському напрямках минулої доби відбулося шість боєзіткнень, агресор здійснив 74 обстріли позицій наших військ і населених пунктів, в тому числі шість із реактивних систем залпового вогню. На Південно-Слобожанському напрямку противник дев’ять разів атакував позиції наших підрозділів у районі Вовчанська, Лимана, Стариці й у бік Ізбицького й Охрімівки.На Куп’янському напрямку наші оборонці зупинили чотири спроби ворога просунутися вперед у бік Радьківки та Колісниківки.На Лиманському напрямку ворог 16 разів намагався вклинитися в нашу оборону в бік Шийківки, Ставків, Дробишевого, Лимана й у районах Новомихайлівки, Новоселівки, Дерилового, Зарічного, Ямполя.На Слов’янському напрямку противник штурмував 11 разів у бік Рай-Олександрівки, Кривої Луки й у районі Закітного та Калеників.На Краматорському напрямку відбулося одне боєзіткнення з противником у районі Малинівки.На Костянтинівському напрямку окупанти здійснили 23 атаки поблизу Плещіївки, Костянтинівки, Іллінівки, Торецького, Софіївки.На Покровському напрямку наші захисники зупинили 36 штурмових дій агресора в районах Новоолександрівки, Котлиного, Удачного, Родинського, Новомиколаївки, Філії й у бік Василівки, Білицького, Дорожнього, Шевченка, Сергіївки, Новопавлівки.На Олександрівському напрямку противник атакував чотири рази в бік Олександрограда та Нового Запоріжжя.На Гуляйпільському напрямку окупанти здійснили 24 атаки в бік Добропілля, Гуляйпільського, Гіркого, Цвіткового, Чарівного.На Оріхівському напрямку наші захисники зупинили чотири спроби противника просунутися вперед у районі Степногірська та Степового.На Придніпровському напрямку минулої доби загарбники активності не проявляли.Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 року по 19 червня 2026 року орієнтовно склали:особового складу — близько 1 389 420 (+1 370);танків — 12 040 (+2);бойових броньованих машин — 24 783 (+4);артилерійських систем — 44 298 (+58);реактивних систем залпового вогню — 1 881 (+4);засобів протиповітряної оборони — 1 432 (+1);літаків — 436 (+0);гелікоптерів — 353 (+0);наземних робототехнічних комплексів — 1 688 (+4);безпілотників оперативно—тактичного рівня — 359 557 (+1 968);крилатих ракет — 4 787 (+4);кораблів / катерів — 33 (+0);підводних човнів — 2 (+0);автомобільної техніки й автоцистерн — 108 866 (+441);спеціальної техніки — 4 309 (+3).Нагадаємо, що в ніч зі 17 на 18 червня українські війська завдали масштабного удару по Росії, атакувавши Московський нафтопереробний завод удруге за два дні. За оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни, повторні українські удари по добре захищених російських глибоких тилових районах викрили слабкість Росії та її нездатність захистити своє внутрішнє населення..

У п'ятницю, 19 червня, зранку російські війська атакували Харків керованими авіаційними бомбами. Внаслідок обстрілу в одному з районів пошкоджено будинки, є постраждалі, серед них — діти.Про це повідомив міський голова Харкова Ігор Терехов, який опублікував низку дописів у своєму Telegram-каналі.Повітряні сили ЗСУ ще о 03:28 попереджали про пуски КАБів на Харківську область. Через невеликий проміжок часу мер поінформував, що окупанти завдали ударів авіабомбами по Холодногірському району міста.Згодом з’ясувалося, що внаслідок атаки є постраждалі, проте кількість і стан уточнюються. Крім того, в Харкові пошкоджені будинки і не тільки."Унаслідок влучання КАБів пошкоджено близько 15 приватних житлових будинків, складське приміщення. Проводиться подальше обстеження прилеглої до обстрілу території", — уточнив Ігор Терехов.О 05:26 він написав, що в Холодногірському районі шість постраждалих людей і більше сорока приватних будинків, що пошкоджені внаслідок ворожого удару.Останню інформацію міський голова Харкова подав о 07:44, коли кількість постраждалих через ворожі удари в місті зросла."На цю хвилину відомо про девʼятьох постраждалих, четверо з яких діти", — акцентував Ігор Терехов.Нагадаємо, що ввечері 15 червня російські окупанти завдали ударів по Харківщині. Ворог поцілив по селу Добренька Берестинського району. Внаслідок рашистської атаки в населеному пункті спалахнув покинутий будинок. Також фіксували пошкодження ще 10 приватних будинків..

Служба безпеки України перехопила офіційний російський документ, який заперечує причетність України до удару по автобусу з білоруськими громадянами в Брянській області Росії.Про це повідомила пресслужба СБУ. Там зазначили, що йдеться про інформаційну довідку від моніторингового центру "Государственного казенного учреждения Брянской области "Безопасный регион".Відповідний документ отримали під час контррозвідувальних заходів СБУ. У зведенні зазначається, що на момент інциденту з автобусом у повітряному просторі району не було українських безпілотників.Зокрема, у перехопленій довідці повідомляється, що:так званий "РС ОШ ЕНЦ" (Регіональний сегмент оперативного штабу Єдиного національного центру) не фіксував дронів у районі інциденту;наявність дронів у повітряному просторі не підтвердив також черговий по радіолокаційному батальйону в російському населеному пункті Супонево;крім того, черговий 32-ї дивізії окупаційних військ не підтвердив польоти безпілотних апаратів у відповідний час."Таким чином у СБУ є підстави вважати, що удар по автобусу з громадянами Білорусі у Брянській області Росії є спецоперацією російських спецслужб", — ідеться в повідомленні українських силовиків.Вони звернули увагу, що раніше країна-агресорка неодноразово звинувачувала Україну у злочинах, скоєних представниками Російської Федерації."Подібні випадки російська влада використовує для проведення власних ІПСО та тиску на Україну на міжнародній арені", — пояснили в СБУ.Раніше в Генштабі ЗСУ теж спростовували заяви російської сторони про нібито удар по автобусу з дитячою футбольною командою у Брянській області. Українські військові наголосили, що не застосовували безпілотники у цьому регіоні, а подібні закиди є черговою маніпуляцією Кремля.Нагадаємо, в Генштабі ЗСУ сьогодні повідомляли, що Сили оборони потужно обстріляли Росію. Зокрема, під ударами опинилися Московський НПЗ, нафтобаза, залізничний міст та інші об'єкти на території окупантів..

У ніч на четвер, 18 червня, підрозділи Сил оборони повторно уразили Московський нафтопереробний завод та інші важливі об’єкти на території країни-агресорки.Інформацію про це підтвердили в Генеральному штабі Збройних сил України."Потужність московського підприємства з переробки — понад 12 мільйонів тонн нафти на рік. Його залучають до забезпечення російської армії", — йдеться в повідомленні.Зафіксовано влучання та масштабну пожежу на території підприємства — зараз це щонайменше п’ять точок горіння. За попереднім геолокуванням палають комбінована установка переробки нафти, установки вторинної переробки та резервуарний парк.Також у Ростовській області уражено нафтобазу "Гуково". Зафіксовано влучання та пожежу на території об'єкта. Нафтобаза використовується для зберігання та перевалки паливно-мастильних матеріалів, що забезпечують функціонування військової та транспортної інфраструктури держави-агресора.Окрім того, наші воїни били по автомобільному мосту через річку Калка в районі Гранітного Донецької області, а також залізничному мосту через Північно-Кримський канал у районі Роздольного в Криму. Зазначені об'єкти використовувалися противником для військових перевезень і забезпечення логістики окупаційних військ.У районі Соледара Донецької області уражено командний пункт окупантів.Також завдано ураження складам паливно-мастильних матеріалів противника в Маріуполі та П'ятипіллі Донецької області, складу матеріально-технічних засобів у районі Бойківського на Донеччині.Крім того, за результатами дорозвідки раніше уражених об'єктів підтверджено інші результати:внаслідок ураження 14 червня 2026 року нафтоперекачувальної станції "Палкіно" в Ярославській області підтверджено знищення семи резервуарів загальним об'ємом 95 тисяч метрів кубічних;унаслідок ураження 13 червня 2026 року Котовського цеху підготовки та перекачування нафти у Волгоградській області підтверджено пошкодження трьох резервуарів РВС-2000 та ділянки нафтопроводу;унаслідок ураження 13 червня 2026 року нафтового терміналу "Таманьнефтегаз" у районі Волни Краснодарського краю підтверджено пошкодження п'яти вертикальних резервуарів типу РВСП-30000."Об'єкти залучено до забезпечення російських окупаційних військ. Сили оборони України продовжують системно знижувати спроможності російського агресора щодо ведення війни проти України", — підсумували в Генштабі ЗСУ.Нагадаємо, раніше сьогодні президент України Володимир Зеленський заявив, що українські "далекобійні санкції" знову дійшли до Московського регіону. За його словами, вдруге за тиждень уражено Московський нафтопереробний завод..

У ніч на четвер, 18 червня, російські окупанти завдали удару по двох районах Полтавської області. Ворожі безпілотники влучили у житловий будинок і енергетичний обʼєкт, зафіксовано знеструмлення.Про це повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Віталій Дяківнич.Він уточнив, що в Полтавському районі атаковано промислове та приватне підприємства. Пошкоджено технологічне обладнання та адміністративну будівлю."Одна людина отримала травми. Її госпіталізували", — акцентував посадовець.Він додав, що також ворожі безпілотники влучили у приватний будинок і обʼєкт енергетичної інфраструктури."Сталося відключення електроенергії. Бригади акціонерного товариства "Полтаваобленерго" працюють над відновленням електропостачання", — запевнив очільник військової адміністрації Полтавщини.Він поінформував, що в Миргородському районі внаслідок падіння безпілотника пошкоджено складські приміщення, та констатував, що в цих випадках обійшлося без травмованих.Раніше різні українські ЗМІ повідомляли про вибухи в Полтаві. Місцеві мешканці нарахували там щонайменше шість вибухів. О 01:24 Повітряні сили ЗСУ попереджали про пуски ракет у напрямку Полтавської області. Також військові повідомляли про рух групи ворожих ударних дронів у бік Полтави й області.Крім того, вночі російська армія атакувала Київ балістичними ракетами та безпілотниками. У столиці України теж лунали вибухи.Нагадаємо, що минулої ночі російські окупанти атакували Україну сімома балістичними ракетами "Іскандер-М/С-400", 239 ударними безпілотниками типу Shahed (у тому числі реактивними), "Гербера", "Італмас" і дронами-імітаторами типу "Пародія". Сили оборони знешкодили 216 цілей..
