У четвер, 25 червня, в Харкові агресивний чоловік із ножем напав на правоохоронців, які перевіряли його документи. Зловмисник раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності.Про це повідомили в поліції Харківської області. Там зазначили, що зловмисника затримано.Харківські правоохоронці уточнили, що подія сталася 25 червня близько 16:00 у Салтівському районі Харкова."Під час виконання службових обов’язків поліцейські здійснювали перевірку документів громадянина. Під час спілкування чоловік розпочав поводитися агресивно та раптово напав на правоохоронців із ножем", — розповіли подробиці в поліції.Там констатували, що внаслідок нападу двоє поліцейських отримали тілесні ушкодження. Їх ушпиталили до медичних закладів.Зловмисника затримано. Правоохоронці встановили, що фігурант раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення різних злочинів. Також чоловік перебуває в розшуку за ухилення від мобілізації.Подія внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 2 статті 345 Кримінального кодексу України (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу)."Розв’язується питання щодо повідомлення фігуранту про підозру у скоєнні злочину. Слідчі дії тривають", — підсумували в поліції Харківської області.У лютому в Харкові під час перевірки документів чоловік напав з ножем на працівників ТЦК. Тоді інцидент теж трапився у Салтівському районі міста.Нагадаємо, що в першій половині березня в Харкові правоохоронці затримали чоловіка за скоєння замаху на вбивство. Тоді між знайомими стався конфлікт. Один із чоловіків декілька разів ударив свого опонента ножем. 22-річний чоловік отримав два ножових поранення. Його госпіталізували до лікарні..

У четвер, 25 червня, президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка. Зокрема, висловив вдячність за оперативну роботу з ліквідацією наслідків російського удару по Лаврі.Про це Володимир Зеленський написав у своєму Telegram-каналі."Уже завершені роботи щодо консервації Успенського собору, який найбільше пошкоджений російськими дронами", — зазначив він.За його словами, дах собору перекритий, щоби стан будівлі не погіршився через погодні умови. Готується відновлення собору, і це вже відповідальність, зокрема, Міністерства культури України та Міністерства закордонних справ."Нещодавно під час зустрічі з президентом Швейцарії ми домовилися, що партнери підтримають першочергові кроки з відновлення. Важливо, щоб і повний результат був належним чином забезпечений", — акцентував український президент.Міністр Ігор Клименко доповів і стосовно залучення ДСНС та інших складових системи МВС України до ліквідації наслідків російських ударів в інших.Президент і міністр окремо обговорили завдання підрозділів Національної гвардії України, Національної поліції та Державної прикордонної служби у захисті нашої держави на фронті."Відбулася доповідь і щодо організації охорони північних ділянок державного кордону України. Дякую!" — підсумував Володимир Зеленський.Нагадаємо, що з 19 червня Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" частково відновив роботу для відвідувачів після російської атаки, що сталася в ніч на 15 червня. На офіційній сторінці храму зазначили: попри те, що на території тривають аварійно-рятувальні та протиаварійні роботи, фахівці завершили обстеження частини об’єктів і визначили маршрути, безпечні для відвідування..

У Кам’янському на Дніпропетровщині правоохоронці розслідують факт жорстокого поводження з малолітньою дитиною. Матері загрожує покарання.Про це повідомили в поліції Дніпропетровської області."24 червня ювенальні поліцейські спільно зі службою у справах дітей під час перевірки умов проживання родини виявили факт жорстокого поводження із 7-річним хлопчиком", — йдеться у повідомленні.Зокрема, йдеться про те, що мати дитини прив’язувала його металевим ланцюгом до батареї, пояснюючи це "виховними методами". Для фіксації події на місце викликали слідчо-оперативну групу.Хлопчика вилучили з небезпечного середовища та направили до спеціалізованого закладу, де йому надають необхідну психологічну та соціальну допомогу."За вказаним фактом слідчі Кам’янського районного управління поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 127 (катування) Кримінального кодексу України", — додали у поліції.Нагадаємо, на Київщині батько завдав тяжкі тілесні ушкодження своєму 27-річному сину. Підозрюваному загрожує до восьми років позбавлення волі.Додамо, 17 червня у столиці звичайне патрулювання вулиць завершилося масштабним конфліктом та груповим нападом на правоохоронців через спробу затримання військовозобов'язаного. Натовп перехожих намагався відбити чоловіка у наряду поліції, пошкодивши при цьому службовий транспортний засіб..

Мешканці Звягеля Житомирської області з 22 червня масово звертаються до лікарень, де їм ставлять діагноз "гостра кишкова інфекція". Серед пацієнтів — шестеро дітей. Усі вони харчувалися в одному з громадських закладів міста.Про це повідомило "Суспільне" з посиланням на Житомирську обласну прокуратуру, поліцію Житомирщини та Звягельську лікарню.За інформацією речниці Житомирської обласної прокуратури Анни Островської, у Звягелі зареєстроване кримінальне провадження за фактом отруєння фастфудом. Вона додала, що до лікарні з діагнозом "гостра кишкова інфекція" потрапили шестеро дітей віком від 1,5 до 17 років та двоє дорослих."Попередньо всі вони отруїлися через вживання фастфуду в одному із місцевих закладів громадського харчування", — зауважила Островська.Пресофіцерка головного управління Нацполіції в Житомирській області Іванна Сілецька розповіла, що правоохоронці зареєстрували кримінальне провадження за фактом порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєння України — частина 1 статті 325 Кримінального кодексу України."Зараз поліцейські встановлюють причини й обставини події, а також осіб, відповідальних за можливі порушення санітарно-епідеміологічних вимог", — констатувала вона.Про стан містян, які потрапили на стаціонарне лікування до інфекційного відділення Звягельської багатопрофільної лікарні, розповів генеральний директор медичного закладу Василь Борис."До інфекційного відділення після харчового отруєння в одному із закладів громадського харчування потрапили шестеро дітей і двоє дорослих. Одна дитина перебувала у стані середньої важкості. Решта п'ятеро дітей і двоє дорослих — у задовільному стані. Всіх ушпиталили та надали їм потрібний пакет медичної допомоги за медичним протоколом. Станом на ранок 23 червня всі пацієнти перебували у задовільному стані", — поінформував він.Нагадаємо, що в жовтні минулого року в Луцьку сталася трагедія. В лікарні помер 13-річний хлопець, який перед цим отруївся продуктами харчування..

На Київщині батько завдав тяжкі тілесні ушкодження своєму 27-річному сину. Підозрюваному загрожує до восьми років позбавлення волі.Про це повідомило Головне управління Національної поліції у Київській області. За даними слідства, інцидент стався у місті Вишгород.Як встановили правоохоронці, між 59-річним чоловіком та потерпілим виникла сварка, яка переросла у бійку. У розпалі сутички зловмисник схопив кухонний ніж та завдав сину два удари в область грудної клітки.Потерпілого госпіталізували до лікарні. Натомість батька затримали."Слідчі за процесуального керівництва Вишгородської окружної прокуратури повідомили про підозру зловмиснику за фактом нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження, небезпечного в момент заподіяння (ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України). Слідство триває", — йдеться у повідомленні.Нагадаємо, 17 червня у столиці звичайне патрулювання вулиць завершилося масштабним конфліктом та груповим нападом на правоохоронців через спробу затримання військовозобов'язаного. Натовп перехожих намагався відбити чоловіка у наряду поліції, пошкодивши при цьому службовий транспортний засіб.Додамо, 11 червня у Заводському районі Запоріжжя під час санкціонованого обшуку в помешканні фігуранта кримінального провадження стався збройний напад на поліцейських..

У столиці п'ятеро молодиків жорстоко вбили чоловіка. Його тіло виявили біля річки.Про це повідомила поліція Києва. За даними слідства, по вулиці 6-лінія Садова виявлено чоловіка без ознак життя.Правоохоронці попердньо встановили, що з 58-річним чоловіком розправилась компанія з п’яти чоловіків. Молодики відпочивали біля кав’ярні та невдовзі між одним із них та перехожим чоловіком виник словесний конфлікт.Нападники почали бити чоловіка руками, ногами та дерев’яною палицею. Згодом вони силоміць відтягнули потерпілого за будівлю кав’ярні, прив’язали мотузкою до дерева та продовжили побиття.Через деякий час чоловіку вдалося звільнитися та відійти до берегової лінії річки. Однак зловмисники наздогнали його, повалили на землю та знову жорстоко побили. Від отриманих травм чоловік помер на місці."До злочину причетні п’ятеро чоловіків віком від 18 до 34 років. Один із них переховувався в Одеській області, однак поліцейські його та усіх інших ділків та затримали у процесуальному порядку. Встановлено, що зловмисники намагалися знищити карти пам’яті з камер відеоспостереження встановлених на кав’ярні, аби приховати сліди злочину. За скоєне фігурантам загрожує довічне ув’язнення", — йдеться у повідомленні.. Нагадаємо, 17 червня у селі Велика Снітинка на Київщині у приватному будинку виявили тіло 17-річної дівчини. До вбивства, імовірно, причетний сусід неповнолітньої.Додамо, 10 червня у Вінниці сталася трагедія. На вулиці Привокзальній чоловік жорстоко вбив жінку, а потім вкоротив собі віку..

Вранці 24 червня на Львівщині затримали водія, який вчинив смертельну дорожньо-транспортну пригоду. Він також може бути причетним до вбивства своєї матері.Про це повідомила пресслужба поліції Львівської області. За даними слідства, аварія трапилася близько 07:10 на вулиці Глинській у місті Пустомити.За даними слідства, екіпаж патрульних виявив автомобіль Audi Q5 без переднього номерного знаку. Коли поліцейські увімкнули проблискові маячки та розвернулися, аби зупинити водія, він почав тікати у напрямку виїзду зі Львова.Під час втечі, на великій швидкості, Audi Q5 зіткнувся зі службовим транспортним засобом. Згодом водій не впорався з керуванням та допустив лобове зіткнення з автомобілем Citroen. Від удару Citroen відкинуло на подвір’я приватного будинку, де він перекинувся.Внаслідок ДТП водій автомобіля Citroen, мешканець Львівщини, від отриманих травм загинув на місці події. Водночас керманича Audi, 24-річного жителя Львова, затримали. Чоловік також повідомив правоохоронцям, що вбив свою матір. Згодом інформація про смерть жінки підтвердилася. Її тіло було виявлено у квартирі за місцем мешкання з ножовими пораненнями."Фігуранта затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу та скеровано на медичне освідування. На місці події працює слідчо-оперативна група відділення поліції № 3 Львівського районного управління поліції, працівники Слідчого управління поліції Львівщини та інші профільні служби. За цими фактами розпочато кримінальні провадження за ч. 1 ст. 115 та ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії", — йдеться у повідомленні.Нагадаємо, на автодорозі "Львів — Краковець" поблизу села Солуки 21 червня сталася серйозна дорожньо-транспортна пригода за участю двох легкових автомобілів та пасажирського автобуса. Унаслідок потрійного зіткнення, яке спровокував водій-іноземець, отримали травми та були госпіталізовані п’ятеро людей..

У вівторок, 23 червня, в Кам’янецькому районі Хмельницької області перекинувся автобус із туристами. Вони прямували до Болгарії на відпочинок. Пасажири отримали травми.Про це повідомив сектор комунікації поліції Хмельницької області."Дорожньо-транспортна пригода сталася сьогодні, 23 червня, близько 16:40 години на автодорозі Н-03 поблизу села Шатава Маківської громади", — уточнили правоохоронці.Вони попередньо встановили, що 46-річний водій, кермуючи туристичним автобусом сполученням "Київ — Бургас (Болгарія)", не впорався з кермуванням і зʼїхав із дороги в кювет із подальшим перекиданням.У салоні автобуса перебували 54 пасажири та змінний водій. Кількість осіб, які отримали травми, встановлюється.. "Правоохоронці та рятувальники продовжують роботу на місці події", — йдеться в повідомленні сектору комунікації поліції Хмельницької області.На теперішній момент правоохоронці розв’язують питання про відкриття кримінального провадження за статтею 286 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту, якщо це призвело до травм або смерті потерпілих).Нагадаємо, що наприкінці квітня в Болгарії під час поїздки до Туреччини потрапив в аварію автобус із громадянами України, що призвело до загибелі двох пасажирів. Транспортний засіб, який зупинився через технічну несправність, раптово розпочав некерований рух у бік людей, які стояли поруч..

Оперативники департаменту карного розшуку та слідчі Національної поліції України за силової підтримки спецпідрозділу ТОР затримали ще одного учасника підготовки замаху на посадовця Головного управління розвідки Міністерства оборони України.Про це повідомили в департаменті карного розшуку Національної поліції України. В дописі не названо, на кого готувався замах, але медіа стверджують, що це Андрій Юсов."Працівники карного розшуку та слідчі Нацполіції вийшли на ще одного ключового фігуранта злочину. 34-річний колишній військовослужбовець виступав посередником між представниками російських спецслужб і організатором злочину. Він забезпечував комунікацію між співучасниками, передавав вказівки замовників, координував підготовчі дії, а також запевняв, що особисто гарантує виплату грошової винагороди за вчинення вбивства", — йдеться в повідомленні.Правоохоронці встановили, що за реалізацію злочинного плану російська сторона обіцяла винагороду в розмірі 100 тисяч доларів. Частину коштів авансовано через криптовалютні сервіси для фінансування підготовки злочину, зокрема, проведення розвідувальних заходів, пошуку виконавців та придбання засобів ураження."Завербований росіянами "гарант" перебував у постійному контакті з організатором підготовки замаху та систематично схиляв його до продовження злочинної діяльності. Він спонукав співучасників до пошуку виконавців, підготовки необхідних засобів і реалізації отриманих від замовників вказівок", — зазначили правоохоронці.Згодом, 18 червня, оперативники за силової підтримки спецпідрозділу патрульної поліції ТОР провели обшук за місцем проживання фігуранта на території Київської області. Під час слідчих дій вилучено мобільний телефон та інші речові докази, важливі для кримінального провадження.. Чоловіка затримано, йому повідомлено про підозру у готуванні до умисного вбивства, вчиненого на замовлення та з корисливих мотивів, а також у підбурюванні до вчинення цього злочину.За клопотанням слідчих суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування триває. Правоохоронці продовжують встановлювати всіх осіб, причетних до організації та підготовки злочину.Нагадаємо, що, за даними СБУ, у польському Жешуві планували замах на президента України Володимира Зеленського. Його готував місцевий пенсіонер. Запобігти вбивству допомогла польська Агенція власної безпеки..

Заступнику директора комунального об’єднання "Київзеленбуд" повідомили про підозру у внесенні недостовірних відомостей до щорічної декларації. За даними слідства, посадовець не вказав майно, дохід і фінансові зобов’язання на загальну суму понад 9,6 мільйона гривень.Про це повідомила поліція Києва. Правоохоронці встановили, що у 2020 році чоловік придбав земельну ділянку в Києві та звів на ній будинок площею понад 277 кв. м. Станом на кінець 2023 року споруда мала статус об’єкта незавершеного будівництва."Вартість незадекларованого об’єкта становить понад 8,6 мільйона гривень. Крім того, правоохоронці встановили, що службовець не вказав у декларації інформацію про дохід від продажу автомобіля преміумкласу вартістю 700 000 гривень, а також не згадав у вказаному звіті й про власні фінансові зобов’язання за банківським кредитом у сумі понад 280 тисяч гривень", — зазначили у відомстві.Розслідування проводили слідчі поліції Києва спільно з працівниками Управління стратегічних розслідувань за матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції. Посадовцю повідомили про підозру за ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України — умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей."Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років", — додали в поліції.Нагадаємо, нещодавно колишньому директору підприємства тютюнової галузі повідомили про підозру в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. За даними слідства, через незаконне виробництво та продаж сигарет бюджет недоотримав понад 2,3 мільярда гривень акцизного податку..

В Естонії у сільській волості Риуге місцевий мешканець знайшов у полі безпілотник із вибухівкою. Це сталося тоді, коли він пішов косити траву.Про це повідомив керівник Департаменту поліції безпеки Естонії Гарріс Пуусепп, якого цитують журналісти видання ERR.За його словами, інформація про знахідку надійшла ввечері 10 червня. Чоловік виявив безпілотник, коли пішов косити траву. Частину фрагментів дрона також знайшли на дереві, тому, ймовірно, він упав саме звідти.Пуусепп заявив, що цей дрон міг бути одним із тих, які радари військово-повітряних сил Естонії зафіксували 3 червня. Тоді через можливу загрозу безпілотників у декількох повітах країни оголошували попередження та направляли винищувачі."Радарне зображення цього можливого безпілотника зникло поблизу нинішніх уламків", — пояснив Пуусепп.Він підтвердив, що до дрона був прикріплений вибуховий пристрій вагою майже п’ять кілограмів. За словами представника естонської поліції безпеки, такий безпілотник є небезпечним, тому в разі виявлення подібних предметів людям слід триматися якнайдалі та телефонувати до екстреної служби за номером 112.Раніше про інцидент не повідомляли, оскільки одночасно в Естонії тривали масштабні навчання "Ільвес", які вимагали значних ресурсів. Пуусепп зазначив, що слідчі відреагували на подію, а небезпечну зону визначили, щоби туди не потрапили випадкові люди. За його словами, інших розбитих дронів на території Естонії не знаходили.У ніч на 3 червня Україна атакувала низку об’єктів у Росії, зокрема, військовий завод у Тамбовській області, нафтовий термінал у Санкт-Петербурзі та військово-морську базу в Кронштадті. За повідомленнями, частина безпілотників також могла летіти на Москву.Нагадаємо, 19 травня стало відомо, що протиповітряна оборона Естонії вперше ліквідувала безпілотник, який порушив її повітряний простір. Його збили над озером Виртс'ярв..

У центрі Києва патрульні правоохоронці зуміли вчасно зорієнтуватися та врятувати життя місцевому жителю, якому раптово стало зле під час перебування на вулиці. Завдяки професійним та швидким діям поліціянтів потерпілому надали екстрену домедичну допомогу ще до прибуття лікарів.Про це повідомляє поліція Києва.Миттєва реакція та перша допомогаПід час патрулювання та забезпечення публічної безпеки в центральній частині міста оперативник Олександр Гавриш та офіцер НАВС Дмитро Маргара помітили надзвичайну ситуацію. Перехожий, який до цього просто сидів на лавці, зненацька знепритомнів і впав на землю.Правоохоронці миттєво підбігли до постраждалого, щоб оцінити його загальний стан. Вони оперативно забезпечили прохідність дихальних шляхів за допомогою спеціального повітроводу, а також зупинили кровотечу.Контроль показників до приїзду медиківПаралельно на місце події було викликано бригаду швидкої медичної допомоги. До приїзду лікарів правоохоронці безперервно перебували поруч із чоловіком, контролюючи його життєві показники.Завдяки вчасним та професійним діям поліціянтів життя 50-річного киянина було врятовано. У відомстві наголосили, що щодня поліціянти стоять на варті безпеки громадян, але за службовими обов’язками завжди стоїть головне — людяність, небайдужість та готовність прийти на допомогу.Нагадаємо, Служба безпеки України та Національна поліція затримали двох жителів Києва, яких підозрюють у підготовці підриву біля адміністративної будівлі в центрі столиці. За даними слідства, після виконання завдання чоловіки планували через Білорусь утекти до Росії. .

У Києві правоохоронці викрили масштабне розкрадання бюджетних коштів під час модернізації навчальних закладів столиці. Посадовиця одного з комунальних підприємств погодила придбання шкільного приладдя за суттєво завищеними цінами, що завдало значних збитків міському бюджету.Про це повідомляє поліція Києва.Схема із єдиним учасником тендеруЗа даними поліції, комунальне підприємство "Освітня агенція міста Києва" організувало через систему публічних закупівель відкриті торги. Метою тендеру було придбання сучасного обладнання для кабінетів біології у закладах освіти столиці. Очікувана вартість цієї закупівлі була встановлена на рівні 6,8 млн грн. Проте конкуренції на торгах не відбулося — єдиним учасником та автоматичним переможцем тендеру стало підприємство, яке запропонувало фінальну ціну у розмірі 6,7 мільйона гривень.Висновки експертизи та оголошення підозриСлідчі залучили до розслідування профільних експертів для оцінки реальної вартості купленого товару. Згідно з офіційними висновками експертизи, ринкова вартість аналогічного комплекту обладнання на момент укладання фінансової угоди становила близько шести мільйонів гривень.Посадовиця комунального підприємства не виконала своїх обов'язків, не перевірила належним чином обґрунтованість вказаної вартості закупівлі та підписала документи, що сприяло укладенню збиткової угоди. Внаслідок її дій бюджетні кошти територіальної громади Києва були розтрачені на суму близько 700 тисяч гривень. Наразі фігурантці офіційно оголошено про підозру.Нагадаємо, у Київській області правоохоронці викрили масштабну корупційну схему в державному дорожньому підприємстві: керівництво облавтодору систематично вимагало від бізнесу готівкову "данину" за користування державним майном. Під час розслідування задокументували десятки епізодів передачі грошей, а під час обшуків вилучили майже 600 тисяч гривень готівки та "чорну бухгалтерію"..

На автодорозі "Львів — Краковець" поблизу села Солуки 21 червня сталася серйозна дорожньо-транспортна пригода за участю двох легкових автомобілів та пасажирського автобуса. Унаслідок потрійного зіткнення, яке спровокував водій-іноземець, отримали травми та були госпіталізовані п’ятеро людей.Про це повідомляє поліція Львівської області.Обставини потрійної аварії біля СолукЯк зазначають правоохоронці, дорожній інцидент стався 21 червня близько 06:45 на території Яворівського району. Правоохоронці встановили, що 35-річний іноземець, який перебував за кермом автомобіля Opel Astra, під час виконання обгону автобуса БАЗ виїхав на зустрічну смугу руху. На зустрічній смузі він скоїв лобове зіткнення з автомобілем Renault Megane, яким керувала 22-річна дівчина, після чого Opel Astra відкинуло в сам автобус БАЗ.Інформація про постраждалих та затримання винуватцяВнаслідок аварії травми різного ступеня важкості отримали п'ятеро пасажирів, яких терміново госпіталізували до медичного закладу. Серед поранених — 35-річна іноземка з автомобіля Opel Astra, а також четверо пасажирів із салону Renault Megane: 22-річний хлопець та три жінки віком 43, 44 та 66 років. Усі травмовані пасажири французької автівки є жителями Львівського району.Керманича Opel Astra поліціянти затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. За фактом автопригоди слідчі відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України. За скоєне іноземцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років із позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого. Наразі всі обставини події встановлюються.Нагадаємо, у Яворівському районі Львівської області внаслідок дорожньо-транспортної пригоди постраждав шестирічний хлопчик. Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом інциденту..

Служба безпеки України та Національна поліція затримали двох жителів Києва, яких підозрюють у підготовці підриву біля адміністративної будівлі в центрі столиці. За даними слідства, після виконання завдання чоловіки планували через Білорусь утекти до Росії.Про це повідомила СБУ. Правоохоронці стверджують, що підозрювані заклали саморобний запальний пристрій під генераторною установкою біля адмінбудівлі у Шевченківському районі. Його нібито планували активувати дистанційно, щоб спричинити пожежу та пошкодити сусідню будівлю.Навпроти місця запланованого вибуху чоловіки також встановили замасковану телефонну камеру, до якої російська спецслужба могла мати віддалений доступ. За версією слідства, камеру планували знищити після теракту, щоб приховати докази."Встановлено, що після мінування будівлі агенти сіли на пасажирський потяг у напрямку Чернігівщини. Звідти вони планували нелегально перетнути кордон через річку за допомогою надувного човна. Правоохоронці завчасно викрили зловмисників, задокументували їхні злочини і затримали у поїзді", — зазначили у відомстві.Правоохоронці затримали чоловіків у поїзді. Під час обшуків у них вилучили смартфони з можливими доказами співпраці з російською спецслужбою та човен.. За даними СБУ, один із затриманих є військовослужбовцем, який самовільно залишив частину, інший працював маркетологом. Обох завербували через Telegram-канали, де вони залишали проросійські коментарі."Перед виконанням цього теракту вони виконали низку «тестових» завдань від ворога. Зокрема, зловмисники заклали схрон зі зброєю і боєприпасами у лісосмузі в передмісті Києва, а геолокацію з мітками схованки надіслали фсб для подальшого використання у підривній діяльності. Також агент-військовослужбовець "зливав" ворогу дані військових об’єктів, зокрема одного з полігонів, розташованого там озброєння, кількість військовослужбовців", — зазначили в СБУ.Затриманим повідомили про підозру в закінченому замаху на вчинення терористичного акту. Вони перебувають під вартою."Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації їхніх дій за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану. Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна", — зазначили правоохоронці.Нагадаємо, нещодавно Служба безпеки України заочно повідомила про підозру співробітнику російської воєнної розвідки Артему Шмулю, який, за даними слідства, залучав неповнолітніх до диверсій і терактів в Одесі. Його ймовірними агентами стали четверо місцевих жителів віком від 13 до 18 років..
