Siemens втратить до 200 млн євро через поставки турбін до окупованого Криму

03 СЕРПНЯ 2017 13:01

Німецький концерн Siemens, який опинився у центрі скандалу в Росії через постачання його обладнання до Криму, що знаходиться під західними санкціями, заявив, що може втратити через це €100-200 млн виручки.

Голова Siemens Джо КЕЗЕР заявив, що компанія вже вжила заходів для скорочення збитків через скандал і може прийняти нові, передає TrueUА з посиланнями на НВ та Reuters .

Нагадаємо, агентство Reuters з посиланням одразу на три обізнані джерела повідомляло, що Росія завезла дві турбіни для електростанцій, вироблені німецькою компанією Siemens, в окупований Крим. Поставки були здійснені в обхід санкцій.

Компанія Siemens заявила, що її турбіни не могли потрапити в Крим.

У свою чергу, російська держкомпанія Технопромекспорт, яка будує електростанції в Криму, заявила, що купила обладнання на вторинному ринку, але відмовилася розкрити виробника.

Незабаром в компанії Siemens заявили, що всі чотири газотурбінні установки, поставлені влітку для електростанції в Тамані, потрапили в окупований Крим незаконно, запропонувавши російській стороні викупити їх назад.

Крім того, німці хочуть розірвати ліцензійну угоду з російськими компаніями щодо поставок обладнання для електростанцій.

Також Siemens подав до суду на російський Технопромекспорт, що будує станції в Криму.

Після цього прецеденту Німеччина закликала Євросоюз розширити санкції за рахунок ще чотирьох громадян Росії і компаній.

Події, 03.08.2017 13:01