205 млн жінок у світі живуть з діабетом

15 ЛИСТОПАДА 2017 11:04

На сьогоднішній день з діабетом живуть 205 млн жінок, а це - вісім відсотків всіх жінок світу. Саме тому Всесвітній день боротьби з діабетом, який відзначається 14 листопада, в цьому році присвячений запобіганню цієї небезпечної недуги у жінок.   

Про це повідомляє TrueUA з посиланням на UN.  

Мета Всесвітнього дня боротьби з діабетом - підвищити обізнаність мешканців планети про цю хворобу і про те, як можна запобігти її розвиток.  

Більше половини всіх жінок з діабетом проживають в Південно-Східній Азії і країнах Тихого океану. Діабет є хронічним захворюванням, яке розвивається, коли підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну, або коли організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін.  

Інсулін - це гормон, який регулює рівень цукру в крові і дає необхідну для життя енергію. Якщо він не може потрапити в клітини, то вміст цукру в крові зростає до небезпечних рівнів.  

Під час вагітності високий рівень глюкози в крові підвищується ще більше, що породжує серйозний ризик розвитку діабету у матері і дитини.  

Згодом високий вміст цукру в крові може привести до інфаркту, інсульту, пошкодження нервової системи, ниркової недостатності, сліпоти, імпотенції і навіть інфекцій, чреваті ампутацією.  

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), з 1980 року число людей з діабетом зросла майже в чотири рази і досягло 422 мільйонів чоловік. Якщо не вжити необхідних заходів, то до 2030 року діабет стане сьомою основною причиною смерті.  

У європейському регіоні ВООЗ з діагнозом діабет живуть приблизно 60 мільйонів чоловік. При цьому в ВООЗ вважають, що до 50 відсотків усіх випадків діабету залишаються виявленими.  

Медики впевнені, що прості заходи профілактики, в тому числі пов'язані зі зміною способу життя, допоможуть запобігти або відстрочити захворювання діабетом.  

Регулярне фізичне навантаження і здоровий раціон також можуть знизити ризик виникнення діабету.  

До того ж діабет піддається лікуванню. Експерти ВООЗ рекомендують державам забезпечити доступ хворих до діагностування, послуг з навчання правильної поведінки і до ефективного лікування.

 

Суспільство, 15.11.2017 11:04