Повідомляє TrueUA, з посиланням на повідомлення Європейської комісії.
Зазначається, практика боротьби з дезінформацією в умовах пандемії COVID-19 виявила певні недосконалості існуючого Кодексу, що були пов’язані із недостатньою інформаційною взаємодією між платформами та країнами-членами Євросоюзу, відсутністю належного моніторингового механізму щодо дезінформації, недостатнім доступом до інтернет-платформ дослідницьких мережевих організацій, що спеціалізуються на боротьбі проти дезінформації.
«Ще вісім перспективних учасників взяли участь у процесі перегляду Кодексу проти дезінформації під час Асамблеї компаній, що вже підписали цей документ. Вони висловили бажання взяти на себе посиленні зобов’язання відповідно до оновленої версії Кодексу… Перелік цих перспективних підписантів включає відеоплатформу Vimeo, соціальну мережу нового типу Clubhouse, технологічну рекламну компанію DoubleVerify, а також розробників спеціалізованих засобів та рішень для боротьби проти дезінформації - Avaaz, Globsec, Logically, NewsGuard та WhoTargetsMe», - йдеться у повідомленні.
Оновлений Кодекс усуває значну частину цих недоліків, що перетворює його на потужний інструмент боротьби з дезінформацією на рівні Євросоюзу.