1 022 день війни
Особовий склад
757 340
Танки
9 526
Артилерія
21 067
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 023
Крилаті ракети
2 859
Гелікоптери
329
БПЛА
20 111
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,6
41,4
43,8
43,7
Адміністрація Байдена розглядає нові санкції проти російського експорту нафти, — Bloomberg
Фото: ілюстративне. Джерело: АрміяInform

Адміністрація Байдена розглядає нові санкції проти російського експорту нафти, — Bloomberg

Адміністрація чинного президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена зважує нові, більш жорсткі санкції проти прибуткової торгівлі нафтою в Росії. Це необхідно для посилення тиску на військову машину Кремля за кілька тижнів до інавгурації Дональда Трампа.

Як повідомляє видання Bloomberg, деталі нових обмежень ще розробляють, але загалом йдеться про санкції проти російського експорту нафти.

Зазначається, що це саме той крок, на який Байден довго не зважувався через побоювання, що це підвищить ціни на енергоносії, що у передвиборчий період могло вдарити по його рейтингу.

"Зараз, на тлі зниження світових цін через насичення ринку і побоювань щодо того, що Трамп може почати примушувати Україну до мирної угоди всупереч її інтересам, у Білому домі готові до більш рішучих дій", — зазначає видання.

Адміністрація чинного президента більш охоча йти на ризик у протистоянні Росії, коли вона готується до відходу, особливо враховуючи, що попередні спроби задушити енергетичні доходи Москви принесли неоднозначні результати.

Вашингтон розглядає нові санкції проти танкерного флоту, який Росія використовує для транспортування своєї нафти. Зокрема, нові обмеження на так званий "тіньовий флот" можуть бути оприлюднені найближчими тижнями.

"Євросоюз планує аналогічні заходи щодо тіньового флоту Росії до кінця року. Очікується, що ці санкції також будуть націлені на експорт російської нафти", — додає Bloomberg. 

Ймовірно, що одна з можливих моделей санкції проти РФ буде схожою на ті обмеження, які були застосовані для іранської нафти. Вони передбачають покарання для покупців цього товару. Це було б сміливим кроком, оскільки серед покупців російської нафти є Індія та Китай, а також деякі країни-члени Європейського Союзу.

Відповідні обмеження могли б посилити тиск на Росію перед зміною влади у США. Таким чином представники адміністрації Байдена хочуть допомогти забезпечити Україні якомога сильнішу переговорну позицію.

Нагадаємо, напередодні міністерство фінансів Сполучених штатів повідомляло, що Київ отримає від Вашингтона 20 мільярдів доларів із заморожених російських активів. Кошти вже перераховані до фонду Світового банку.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама