Археологи виявили у Греції гробницю мікенського періоду

13 ВЕРЕСНЯ 2017 20:34

Британські і грецькі археологи виявили гробницю XIV століття до нашої ери, в якій був похований знатний мікенець. Поховання розташоване в області Беотія в селі Просиліон, недалеко від відомого за епосом Гомера міста Орхомен, повідомляє TrueUA з посиланням на N+1.

Гробниця, яка отримала назву Просиліон-2, складається з вирубаного в скелі 20-метрового коридору-дромоса, монументального фасаду та входу-стоміона і, нарешті, прямокутної похоронної камери площею 42 квадратних метра.

Уздовж стін зведена оштукатурена кам'яна лава. На підлозі камери лежав скелет чоловіка 40-50 років. Навколо небіжчика розкладений багатий інвентар: бронзові вудила, стріли, прикраси декількох видів, гребені, керамічний посуд, перстень і печатка.

Вчені не наводять подробиць про ці предмети, проте наголошується, що тільки дві посудини були розписані, що не дуже характерно для мікенських поховань.

Археологи впевнені, що похований в монументальній гробниці чоловік був пов'язаний з Орхоменом, важливим мікенським центром, розташованим всього на відстані 3,5 кілометра від Просилиона.

В Орхомені була своя цитадель з палацом і монументальною толосною гробницею, яку в кінці XIX століття розкопував Генріх ШЛІМАН.

У XV-XIII століттях до нашої ери мікенці контролювали центр і південь Греції, численні острови в Егейському морі і Крит.

Тоді ж ці енергійні воїни і торговці почали експансію в Малу Азію, що, як вважається, збереглося в гомерівському епосі як історія Троянської війни.

Світ, 13.09.2017 20:34