1 134 день війни
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 505
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Більшість росіян підтримують війну в Україні, відчуваючи на собі її економічні наслідки, — ISW
Фото: Генштаб ЗСУ

Більшість росіян підтримують війну в Україні, відчуваючи на собі її економічні наслідки, — ISW

Нещодавні опитування показують, що росіяни все більше підтримують продовження Росією війни в Україні доти, доки вона не досягне повної капітуляції України, але одночасно починають відчувати економічні наслідки трирічної війни Росії, що ставить під сумнів здатність президента Росії Володимира Путіна продовжувати балансувати в середньостроковій перспективі. 

Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).

Недавнє опитування, проведене незалежною російською опозиційною дослідницькою організацією Chronicles у період із 5 по 13 лютого, показало, що 46 відсотків респондентів не підтримують виведення російських військ з України без досягнення Росією своїх військових цілей. Кількість респондентів, які не підтримують такий крок російських військ, послідовно знижувалося у період з лютого 2023 року (47 відсотків) до вересня 2024 року (31 відсоток), але потім підскочила до рівня лютого 2023 року у лютому 2025 року. 

54 відсотки респондентів у лютому 2025 року заявили, що війна негативно вплинула на їхнє повсякденне життя. 36 відсотків респондентів заявили, що їхнє фінансове становище погіршилося — зростання порівняно з 27 відсотками у вересні 2024 року. 36 відсотків респондентів у лютому 2025 року заявили, що російський уряд має віддати пріоритет військовим видаткам у бюджеті — зниження порівняно з 43 відсотками у вересні 2024 року. Число респондентів, які заявили, що найважливішою галуззю російських витрат є соціальна сфера, збільшилося з 38 відсотків у вересні 2024 року до 48 відсотків у лютому 2025 року. 

Кремлівська риторика про відносно швидший темп просування Росії на поле бою в останні місяці та постійні офіційні заяви про необхідність для України "денацифікації", "демілітаризації" та оголошення нейтралітету — спочатку заявлених військових цілей Путіна — ймовірно, впливають на більшу кількість росіян, які відкидають цілі російських громадян, які заперечують виведення військ. 

Проте війна, що триває в Україні, напружує економіку Росії, в тому числі через ріст інфляції, витрачання суверенного фонду добробуту Росії та посилення наявного дефіциту робочої сили. Росія, ймовірно, зіткнеться з низкою матеріальних, людських та економічних проблем протягом 12–18 місяців, якщо українські війська продовжать завдавати шкоди ворожим військам на полі бою нинішніми темпами — що, ймовірно, збільшить економічний тягар, який російське населення відчуватиме в майбутньому.

Нагадаємо, за даними Інституту вивчення війни, Кремль дедалі більше покладається на Іран і Північну Корею у підтримці війни проти України. Зокрема, союзники Росії суттєво допомагають їй зброєю та військовими.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама