1 134 день війни
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 505
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія, традиції та головні заборони цього дня
Фото: depositphotos

Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія, традиції та головні заборони цього дня

У вівторок, 25 березня, віряни святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці. За старим календарем його відзначали 7 квітня, проте після переходу Православної церкви України на новоюліанський календар дата змінилася.

TrueUA розповідає про це церковне свято та які традиції цього дня.

Благовіщення Пресвятої Богородиці — одне із дванадцяти найбільших свят у православному календарі після Великодня. Цього дня віряни згадують про сповіщення архангелом Гавриїлом Діві Марії про те, що вона народить Ісуса Христа — Сина Божого і Спасителя світу. Повна назва свята у православ'ї звучить так: "Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці та Приснодіви Марії".

Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія свята

Пресвята Богородиця до 14 років виховувалася при храмі. Коли її батьки померли — вона вийшла заміж. Однак Марія дала Богові обітницю залишитися назавжди Дівою. Тому її заручили з вісімдесятирічним старцем Йосифом. Він був далеким родичем святої. Чоловік піклувався про неї та "зберігав" її дівоцтво.

У день Благовіщення Діва Марія читала Священне Писання, коли їй з'явився архангел Гавриїл і сказав: "Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою! Благословенна Ти між жонами". Цими словами він повідомив, що саме вона стане Матір'ю Божого Сина.

Здивована Марія запитала ангела, як може народитися син у тієї, яка не контактує з чоловіком. На що архангел Гавриїл зазначив: "Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього окриє тебе, тому й святе, що народиться, назветься — Син Божий!". Пресвята Діва все зрозуміла та відповіла: "Я раба Господня, нехай буде мені згідно зі словом твоїм".

Благовіщення Пресвятої Богородиці

Традиції у свято Благовіщення Пресвятої Богородиці

У день Благовіщення Пресвятої Богородиці, як і в інші великі церковні свята, християни йдуть до храму на велику відправу, щоб помолитися. В день Благовіщення на літургію священнослужителі завжди одягають святкове блакитне вбрання. Багато вірян у це свято здійснюють паломництво до святих місць.

Хоча дата святкування завжди припадає на Великий піст, церква дозволяє певне послаблення правил. Можна додати в меню рибу, морепродукти, рослинну олію, а також келих вина.

благовіщення традиції

Благовіщення Пресвятої Богородиці: що заборонено робити

  • Цього дня не варто сперечатися та лихословити. Також не варто обманювати та сердитися.
  • Церква забороняє займатися рукоділлям, тобто шити, в'язати та вишивати.
  • Також не можна займатися важкою фізичною працею.
  • На Благовіщення заборонено вінчатися. 

Нагадаємо, 3 березня у православних вірян розпочався Великий піст, який передує Великодню. Він є найдовшим та найсуворішим. 

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама