1 057 день війни
Особовий склад
812 670
Танки
9 780
Артилерія
21 975
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 046
Крилаті ракети
3 018
Гелікоптери
331
БПЛА
22 383
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,27
42,2
43,13
43,28
Блінкен та Остін повідомили, яка політика забезпечить виживання України
Фото: Офіс президента

Блінкен та Остін повідомили, яка політика забезпечить виживання України

Життєво важливим для України є проведення політики миру через силу. Це також матиме серйозний вплив на безпеку Сполучених Штатів Америки. 

Про це йдеться у спільній колонці державного секретаря США Ентоні Блінкена та очільника Пентагона Ллойда Остіна, пише The New York Times. 

Як зазначає видання, російський диктатор Володимир Путін приголомшив світ своїм повномасштабним вторгненням в Україну майже три роки тому. Після більш ніж тисячу днів безрозсудної війни на вибір Путіна, він не зміг досягти жодної зі своїх стратегічних цілей. Україна стоїть сильно і непокірно як вільна та суверенна демократія з економікою, вкоріненою на Заході. Все це є свідченням стійкості українських військ та сили українського народу. Це також результат непохитного американського лідерства, яке об'єднало союзників та партнерів у всьому світі, щоб допомогти Україні пережити імперський тиск Кремля. Блінкен заявив, що Путін припускав, що світ стоятиме осторонь, коли він відправить свої війська через український кордон. 

"Він помилявся. Один із нас, секретар Остін, скликав Контактну групу з оборони України, глобальну коаліцію, яка координувала військову. підтримку України 25 разів. Її члени виділили 126 мільярдів доларів на пряму допомогу в галузі безпеки Україні, майже половина з яких надійшла від країн, які не є членами США. У відсотковому відношенні до ВВП більше дюжини членів контактної групи тепер надають Україні більше допомоги у сфері безпеки, ніж Сполучені Штати. навіть підштовхнула той самий результат, який він прагнув запобігти: НАТО тепер більше, сильніше і згуртованіше, ніж будь-коли", — йдеться у заяві Блінкена.

Американські урядовці зауважили, що в результаті Україна стримала другу за величиною армію у світі — попри безрозсудні ескалації Путіна і безвідповідальне брязкання ядерною зброєю. Україна блискуче билася, навіть коли Китай, друга за величиною економіка у світі, підтримав Путіна. Коли Іран, найбільший державний спонсор терору у світі, озброїв його ракетами та безпілотниками; і коли Північна Корея, найсумніша відома ядерна держава-ізгой у світі, постачала йому боєприпаси та близько 10 тисяч солдатів. 

"Успіх України на сьогодні є величезним стратегічним досягненням, але її війська досі стикаються із серйозними проблемами на полі бою. Російські війська нещодавно відвоювали частину території, яку Україна звільнила на початку війни, а бомбардування Путіним українських електростанцій та іншої критичної інфраструктури завдає жахливої ​​шкоди. Український народ виявив чудову непокору, але він заплатив високу ціну за свою свободу", — сказали посадовці. 

Однак, на їхню думку, вразливість України не повинна затуляти дилеми самого Путіна, що зростають. В останні місяці Сполучені Штати та їхні партнери збільшили військову допомогу, включно з сотнями тисяч артилерійських снарядів, додатковими ракетами для протиповітряної оборони, більшою кількістю бронетехніки та боєприпасами класу "повітря-земля" Україні, щоб допомогти пом'якшити перевагу Росії в живій силі. 

"Ми дозволили Україні використовувати ракети ATACMS на території Росії, що допомогло Україні захистити себе після втручання Північної Кореї у війну. Протягом усього конфлікту, у міру того, як умови на полі бою змінювалися і як дозволяли наші запаси та вимоги до готовності, ми збільшували допомогу у темпі, який могли освоїти сили України, пов'язуючи кожну пожертву з навчанням та підтримкою", — йдеться у спільній заяві посадовців США. 

Вони також зазначили, що Росія зазнає величезних втрат — у середньому 1500 жертв на день — щоб захопити невеликі шматки території. Росія втратила понад 700 тисяч вбитих і поранених з того часу, як Путін почав свою війну. Тепер він все частіше стикається з болісною дилемою: або зазнавати великих втрат заради мінімальних досягнень, можливо, посилити мобілізацію, яка викличе внутрішню нестабільність, або серйозно домовитися з Україною, щоб покласти край своїй війні. 

"Ми також надаємо Україні економічну підтримку та змушуємо Росію платити за це. Незабаром після повномасштабного вторгнення Росії лідери "Групи семи" діяли злагоджено, щоб заморозити понад 300 мільярдів доларів активів російського центрального банку, які перебувають у відповідних юрисдикціях. У червні президент Байден та лідери G7 домовилися про надання Україні кредитів на суму 50 мільярдів доларів, які будуть погашені коштом відсотків, одержаних від заморожених російських активів", — зауважили урядовці. 

Блінкен з Остіном переконані, що Сполучені Штати також зробили скоординовані дії, щоб перекрити доходи, що живлять військову машину Путіна. Найбільші банки Росії із великими зв'язками там потрапили під санкції. З нашою допомогою Європа скоротила свою залежність від російського газу та нафти майже до нуля. Інфляція у Росії зараз перевищує дев'ять відсотків і продовжує зростати. Відсоткові ставки злетіли до 21%. Навіть при тому, що близько 40 відсотків бюджету Росії йде на армію, Кремль не може виготовляти достатньо матеріалів для поповнення своїх можливостей. 

Путін спалив майже дві третини коштів на чорний день, які Росія накопичувала десятиліттями, позбавивши країну майбутнього, щоб продовжити своє імперське минуле. Приблизно мільйон росіян, багато з яких молоді та талановиті, залишили країну. Американські посадовці переконані, що все це дало важелі впливу Україні та наступній адміністрації США. Ці важелі мають бути використані для припинення війни Путіна та встановлення міцного миру, який гарантує, що українці зможуть стримувати подальшу російську агресію, захищати свою територію та процвітати як суверенна демократія. Саме так виглядатиме світ через силу. Але оскільки Путін зберігає свої імперські амбіції, відмова від наших важелів впливу зараз шляхом скорочення допомоги та примусу до передчасного припинення вогню просто дозволить Путіну відпочити, переозброїтися і зрештою знову атакувати. Це був би світ через капітуляцію, який був зовсім не світом. 

"Проведення політики миру через силу життєво важливе для виживання України та безпеки Америки. Сполучені Штати та їхні союзники та партнери повинні продовжувати підтримувати Україну та зміцнювати її позиції для переговорів, які колись покладуть край агресивній війні Путіна", — додали Остін та Блінкен у своїй заяві.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що адміністрація чинного президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена готує все для того, аби забезпечити найсильніші позиції в зовнішній політиці для команди новообраного лідера Дональда Трампа. Зокрема, йдеться і про питання війни в Україні.

Нагадаємо, раніше майбутній радник новообраного президента США Дональда Трампа з національної безпеки Майк Волц заявив, що першим кроком для припинення війни в Україні має стати припинення вогню. Це військове протистояння може завершитися дипломатичним шляхом.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама