1 058 день війни
Особовий склад
814 150
Танки
9 791
Артилерія
22 015
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 046
Крилаті ракети
3 049
Гелікоптери
331
БПЛА
22 503
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,27
42,2
43,13
43,28
Блокування Угорщиною вступу Швеції до НАТО: з'явилась реакція Білого дому
Фото: Джон Кірбі / скріншот з відео

Блокування Угорщиною вступу Швеції до НАТО: з'явилась реакція Білого дому

Угорщина не висувала жодних умов, що стосуються вступу Швеції до Північноатлантичного альянсу. У Білому домі очікують швидкого рішення Будапешта щодо ратифікації членства північної країни.

Таку заяву зробив координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, пише "Укрінформ".

"Вони (угорська сторона, — ред.) вже дали зрозуміти, що будуть просуватися в цьому питанні", —  сказав він.

Джон Кірбі закликав Будапешт швидко провести процедуру.

"Ми дуже оптимістично налаштовані, що Швеція незабаром стане новим членом НАТО, й Угорщина заявила, що не буде затримувати це", — додав представник Білого дому.

Кірбі також зазначив, що "не знає про якісь конкретні вимоги з боку Угорщини".

Вступ Швеції до НАТО: що відомо

Швеція подала заявку на вступ до НАТО ще у 2022 році разом із Фінляндією. У травні країни відмовилися від традиційного нейтралітету на тлі військового вторгнення Росії в Україну і подали заявки на вступ до НАТО. Фінляндія доєдналася до Альянсу у квітні 2023 року, а ось Швеція залишилася осторонь, адже, щоби країна стала частиною Альянсу, її заявку повинні ратифікувати всі країни-члени. Зараз членство Швеції схвалили всі союзники, окрім Угорщини.

Свого часу Туреччина блокувала вступ, аргументуючи тим, що Стокгольм не виконав взятих на себе зобовʼязань щодо видачі ймовірних курдських екстремістів. Водночас парламент Угорщини відклав ратифікацію заявки Швеції до осінньої сесії, оскільки там вважають, що шведські політики говорили "відверту брехню" про стан демократії в Угорщині. Пізніше Угорщина заявила, що підтримує вступ Швеції до НАТО.

Раніше стало відомо, що 25 січня президент Туреччини Реджеп Ердоган офіційно затвердив ратифікацію вступу Швеції у Північноатлантичний альянс.

Нагадаємо, 24 січня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан після телефонної розмови з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом заявив про те, що його уряд підтримує членство Швеції в Північноатлантичному альянсі.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама