Велика Британія використовуватиме дані військової розвідки та спостереження для моніторингу російської діяльності в Чорному морі, щоби стримувати будь-які російські удари по цивільних суднах, що транспортують зерно.
Про це повідомив Sky News на заяву прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака під час поїздки до Індії на зустріч лідерів G20.
Він оголосив про низку заходів, які допоможуть усьому світу боротися з "використанням зерна як зброї" Володимиром Путіним.
"Світові лідери повинні чітко дати зрозуміти, що вони розглядають рішення Путіна відмовитися від чорноморської зернової ініціативи як крок до ізоляціонізму, а також погодитися захистити тих, кого це рішення торкнулося", — зазначив Ріші Сунак.
Саміт з продовольчої безпеки, який відбудеться в Лондоні 20 листопада, має об’єднати уряди, міжнародні організації та компанії для боротьби з причинами відсутності продовольчої безпеки та недоїдання, повідомили в офісі прем’єр-міністра.
Росія 17 липня заявила, що "відкликає" всі гарантії безпеки судноплавства в Чорному морі. Крім того, РФ виходить зі Спільного координаційного центру в Стамбулі через припинення "зернової угоди". 16 липня з порту Одеси вийшло останнє судно в рамках Чорноморської зернової ініціативи. Напередодні президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган повідомив, що Путін погодився на продовження дії зернової ініціативи. Однак у Кремлі відхрестились від цієї заяви, зазначивши, що ні на що не погоджувалися.
Водночас 19 липня російський диктатор Володимир Путін заявив, що його держава повернеться до "зернової угоди" лише у разі повного виконання її умов. У британській розвідці заявили, що, на думку Кремля, "зернова угода" більше не відповідає російським інтересам, тому там вирішили зупинити ініціативу. Хоча справжню причину росіяни замаскували, наголошуючи, що суднам, які виходять з чорноморських портів, загрожують українські міни.
Після виходу зі "зернової угоди", Росія почала потужно обстрілювати південні регіони. Щодня армія РФ завдавала ударів по Одеській області. Є загиблі, багато постраждалих, а також зруйновані будівлі та знищені склади зі зерном.
Нагадаємо, що президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що важко передбачити, чи зможуть лідери G20 на саміті в Нью-Делі цими вихідними досягнути консенсусу щодо декларації із засудженням російського вторгнення в Україну.
Індія, яка головує цього року в G20, хоче, щоби підсумкове комюніке саміту також враховувало думку Росії та Китаю, які заблокували спроби західних країн включити рішуче засудження вторгнення Росії в Україну.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими