Підтримати проект
«Броня», що врятувала не одне життя
03 ГРУДНЯ 2020 09:45

Шість років тому в зоні АТО на невідомому вибуховому пристрої підірвався транспортний засіб прикордонників. Тоді життя захисників України врятувала сучасна броня…

Як повідомляє TrueUA з посиланням на сайт ДПСУ, весна-літо 2014 року стали визначальними у системі автомобільного забезпечення Держприкордонслужби України. Низка подій цього періоду спонукали кардинально переоснастити прикордонні підрозділи броньованою технікою підвищеної прохідності.

Тоді чимало прикордонників загинули від розривів протитанкових мін, якими окупанти «сіяли» поля східних областей України, оскільки на той час прикордонні підрозділи, які виконували бойові завдання під час проведення Антитерористичної операції, використовували, здебільшого, старі УАЗики та жодним чином не були захищеними від розривів смертельних мін ворога.

І ось восени 2014 року на баланс бойових прикордонних підрозділів поступили бронеавтомобілі КрАЗ «Кугуар». Одним з перших перевірку на міцність в бойових умовах такий бронеавтомобіль пройшов 3 грудня 2014 року. У цей день два прикордонники, які мали евакуювати пораненого автомобілем «Кугуар», наїхали на невідомий вибуховий пристрій. Вибухом відірвало передню частину бронемашини, однак прикордонники залишились живі і практично неушкоджені.

Прикордонник Олег, який виконував завдання під час проведення Антитерористичної операції в цей період розповів, що обстановка у грудні 2014 році була дуже напруженою, так як незаконні збройні формування за підтримки регулярної армії РФ, постійно обстрілювали позиції прикордонників та військових ЗСУ.

Також він розповів, що під час відбиття одного з таких нападів було поранено українського військовослужбовця. І для його евакуації викликали саме наряд на «Кугуарі». «Через хвилину ми почули вибух та спостерігали чорний дим над лісом. Було зрозуміло, що одна з наших машин під час слідування підірвалася на невідомому пристрої. Прийшовши туди, побачили «розірваний» Кугуар та воронку, яка лишилась від вибуху, характерного розриву протитанкової міни. На щастя, усі залишилися живими. Машина свою задачу виконала, зберегла життя двох наших побратимів», - розповів Олег Володимирович.

Евакуювати пораненого до лікарні тоді українським прикордонникам допоміг місцевий, який знаходився неподалік.  Звісно ж і «броньованого друга» прикордонники не залишили ворогу. І якби на той час не було б такого «друга», прикордонники були б приречені.

Варто зазначити, що з того часу КРАЗ «Кугуар» є незамінною броньованою одиницею у службі прикордонних патрулів. Відтоді броня цього автомобіля врятувала не одного прикордонника, а також і місцевих жителів, яких прикордонники евакуйовували із районів ведення активних бойових дій.

Відео, 03.12.2020 09:45