1 050 день війни
Особовий склад
801 670
Танки
9 714
Артилерія
21 729
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 038
Крилаті ракети
3 014
Гелікоптери
331
БПЛА
21 727
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,22
42,15
43,87
43,8
Чому люди низького зросту живуть довше: науковці знайшли цьому пояснення
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Чому люди низького зросту живуть довше: науковці знайшли цьому пояснення

Науковці встановили, що люди низького зросту живуть довше, ніж високі. Раніше низький зріст негативно впливав на довголіття, втім останнім часом все змінилося.

Як повідомляє CNBC, посилаючись на експерта-демографа Жана-Марі Робіна, багато років тому люди були набагато нижчими, ніж є сьогодні. У давнину мешканці нашої планети часто погано харчувалися протягом першого року свого життя.

Вчений зауважує, що ці люди не змогли правильно розвиватися і не були здатні боротися з інфекційними захворюваннями. За його словами, історично склалося так, що на популяційному рівні люди асоціювали низький зріст зі слабким розвитком протягом першого року життя та з високим рівнем смертності.

"Зараз люди нижчого зросту, якщо у них є найкраще з того, що можливо, з погляду багатства та освіти, живуть довше, ніж високі. Коли ви вищий, вам потрібно більше реплікації клітин, щоб заповнити ваше тіло, і це може просто швидше виснажити вас", — додає Робін.

Видання також навело дані дослідження компанії Elsevier, яке було проведене у 2003 році. Так, проаналізувавши причину мільйонів смертей, вченими було виявлено негативну кореляцію між більшим зростом людини та її довголіттям. У ході дослідження було виявлено, що менші люди мають нижчий рівень смертності та менше хронічних захворювань, пов’язаних з харчуванням, особливо після досягнення середнього віку. Тривалість життя людей нижчого зросту здається довша, ніж у високих людей.

"З понад 2500 фінських спортсменів, усі з яких були чоловіками, лижники були нижчими приблизно на шість дюймів і зазвичай жили майже на сім років довше, ніж баскетболісти", — додає видання.

Нагадаємо, раніше французькі науковці встановили, що сучасні люди часто можуть скаржитись на відчуття втоми, навіть попри відсутність фізичної активності. Цю втому може викликати речовина, яка накопичується в мозку людини, після певних розумових навантажень.

Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама