Повідомлений російською елітою діагноз основної проблеми з веденням війни Росією неточний, оскільки нездатність Росії відновити маневр на полі бою, а не брак робочої сили, є основним фактором, що викликає відносно повільні темпи Росії.
Такого висновку дійшли аналітики Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Повідомлений російською елітою акцент на мобілізації більшої кількості російського персоналу вказує на те, що вона, ймовірно, розглядає нестачу живої сили як найбільшу перешкоду для досягнення Росією швидкого успіху на полі бою, а не неефективність передових російських військ, погані здібності російських командирів до планування кампанії та значний брак бронетехніки, від якої до нині страждають російські війська.
Армія РФ нещодавно продемонструвала, що вона здатна досягати повільних, завзятих успіхів за допомогою піхотних атак на напрямках Покровська та Курахового, але їхня нездатність проводити швидкі механізовані маневри не дозволила російським військам перетворити ці тактичні успіхи на глибоке проникнення в українські тилові райони.
І російські, і українські сили щосили намагаються відновити маневр на все більш прозорому полі бою, але російським військовим також доведеться усунути критичні недоліки у своїй здатності навчати командирів на передовій та планувати військові операції, якщо російські сили прагнутимуть проводити той тип швидкого механізованого маневру, який був характерний для перших кількох місяців повномасштабного вторгнення на початку 2022 року.
Українські військові посадовці нещодавно повідомили, що російські сили виставляють менше бронетехніки на напрямках Покровська та Курахового — двох операційних напрямках із найвищою інтенсивністю бойових дій і де в Росії найщільніша концентрація сил — на користь вкрай виснажливих атак під керівництвом піхоти. Російські сили зазнали високих і непомірних втрат бронетехніки та важко захищали ці машини від українських безпілотників на лінії фронту протягом останнього року, що змушує російські сили все більше обмежувати та розставляти пріоритети в тому, де і коли виставляти бронетехніку і проводити механізовані атаки.
Виділення значної кількості додаткових російських сил для піхотних атак на критичних ділянках лінії фронту, ймовірно, дозволить російським військам принаймні підтримувати або, можливо, трохи прискорити свій темп просування, але тільки з тією швидкістю, з якою російська піхота може пересуватися пішки — це набагато менше, ніж швидкі успіхи, глибокі проникнення та значні перемоги на полі бою, до яких, мабуть, прагне російська еліта.
Раніше ISW повідомляв, що російські еліти та високопосадовці служб безпеки розчаровані спробами глави Кремля Володимира Путіна вести повномасштабну війну в Україні півзаходами й дедалі більше стурбовані термінами, які диктатор встановив для закінчення бойових дій.
Нагадаємо, кандидат Дональда Трампа на посаду спеціального представника Сполучених Штатів Америки з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що війна може завершитися вже в найближчі кілька місяців.