1 078 день війни
Особовий склад
844 070
Танки
9 947
Артилерія
22 707
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 053
Крилаті ракети
3 054
Гелікоптери
331
БпЛА
24 102
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,82
41,6
43,51
43,4
Чи отримає Україна достатньо допомоги від партнерів у 2025 році: прогноз НБУ
Фото ілюстративне. Джерело: minfin.com.ua

Чи отримає Україна достатньо допомоги від партнерів у 2025 році: прогноз НБУ

У 2025 році Україна може отримати 38,4 мільярда доларів бюджетної допомоги від міжнародних партнерів. Ці кошти необхідні нашій державі для забезпечення усіх потреб та стійкої ситуації на валютному ринку.

Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку України за січень 2025 року.

За прогнозом регулятора, у 2025 році припускається збереження значної зовнішньої фінансової підтримки від міжнародних партнерів. Проте обсяги та темп надходжень можуть варіюватися як у більш, так і менш сприятливий бік.

"Очікується збереження суттєвих обсягів зовнішньої фінансової допомоги з боку міжнародних партнерів з поступовим зниженням на прогнозному горизонті в міру нормалізації умов функціонування економіки", — йдеться у звіті. 

Базовий сценарій прогнозу передбачає залучення міжнародного фінансування в наступному розмірі:

  • 2025 рік — 38,4 мільярда доларів;
  • 2026 рік — 25 мільярда доларів;
  • 2027 рік — 15 мільярда доларів;

У 2025 році очікується надходження фінансування переважної частки допомоги у межах механізму Extraordinary Revenue Acceleration (ERA) Loans for Ukraine. Решта коштів, передбачених цим механізмом, буде отримана протягом наступних років. Частина коштів (від ЄС та Великобританії) можуть бути безпосередньо витрачені на оборонні потреби. 

У НБУ прогнозують, що обсяги міжнародної допомоги можуть бути збільшені або наближені в часі. Також, втрати України можуть бути компенсовані шляхом використання основної суми знерухомлених російських активів. 

"Ризик недоотримання очікуваного фінансування в поточному році є відносно невисоким, проте для наступних років невизначеність залишається значною. Надходження офіційного фінансування пов’язане з ухваленням бюджетів у країнах-партнерах на наступні роки, тож його регулярність і достатність можуть бути забезпечені неповною мірою", — пише в інфляційному звіті.

У разі реалізації такого ризику ймовірним є:

  • впровадження додаткових заходів мобілізації доходів бюджету;
  • скорочення видатків;
  • збільшення обсягів ринкових залучень. 

Крім того, зростатиме ризик поновлення емісійного фінансування бюджету, яке і надалі розглядатиметься в останню чергу за неможливості використання та недостатності надходжень з інших джерел. 

Нагадаємо, у грудні 2024 року зовнішня бюджетна підтримка України сягнула 9,2 мільярда доларів. Серед найбільших донорів — Європейський Союз, Сполучені Штати Америки, Японія та інші країни.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама