1 036 день війни
Особовий склад
779 320
Танки
9 628
Артилерія
21 333
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 030
Крилаті ракети
2 948
Гелікоптери
329
БПЛА
20 908
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,9
41,7
43,6
43,6
Чи підтримує Чорногорія вступ України до НАТО: заява президента
На фото: Яков Мілатович. Джерело – соцмережа X

Чи підтримує Чорногорія вступ України до НАТО: заява президента

Президент Чорногорії Яков Мілатович заявив, що він "вірить, що кожна країна має право обирати своє майбутнє" і що Україна, зрештою, стане членом НАТО. 

Про це політик сказав в інтерв'ю телеканалу Euronews. Мілатович переконаний, що членство України в НАТО "обов'язково" обговорюватиметься в Альянсі. 

Джерело нагадує, що президент України Володимир Зеленський закликав країни НАТО негайно направити офіційне запрошення на членство в НАТО у рамках його Плану перемоги та у рамках будь-яких майбутніх переговорів щодо припинення війни з Росією. 

Хоча Мілатович і заявив, що його країна підтримує членство України в НАТО, він не стверджував, що запрошення має бути негайним або обумовленим мирними переговорами з Росією. 

"Ми підтримали торішнє рішення НАТО про підвищення рівня відносин з Україною, ми також запустили так званий механізм НАТО з підтримки України", — сказав він. "Отже, все це дуже важливі кроки, коли йдеться про справедливий світ в Україні, що, зрештою, і є метою", — сказав Мілатович у програмі Europe Conversation на каналі Euronews. 

У червні союзники офіційно підтвердили, що Україна перебуває на "незворотному шляху" до членства в НАТО, і оголосили про новий пакет військової підтримки, включно з низкою озброєнь, винищувачі F-16 та широкомасштабний план забезпечення оперативної сумісності, в рамках конференції, присвяченої 75-й річниці НАТО у Вашингтоні, округ Колумбія. 

Проте Київ вважає, що потенційне припинення вогню та остаточне закінчення війни можливі лише в тому разі, якщо неокуповані території України будуть взяті під захист НАТО як повноправного союзника. Декілька країн відмовилися підтримати членство України, заявивши, що українська армія ще не відповідає стандартам НАТО для вступу до Альянсу. Інші вважають, що такий крок ще більше загострить і так глибоку напруженість у відносинах з Росією. 

"Це, безумовно, буде однією з важливих дискусій, які відбудуться між нинішніми членами НАТО, особливо напередодні наступного саміту в Гаазі", — додав Мілатович.

Нагадаємо, що деякі країни-члени Північноатлантичного альянсу вже розпочали розглядати різні сценарії припинення війни в Україні. Зокрема, за інформацією Bloomberg, політики розглядають можливість надання Україні таких гарантій безпеки, які б захистили її, але не провокували російського диктатора Володимира Путіна на подальшу агресію. Одним із можливих варіантів припинення вогню є створення демілітаризованої зони.

Ще 5 грудня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Вони обговорили, зокрема, важливість запрошення України до Північноатлантичного альянсу.

Своєю чергою український президент Володимир Зеленський заявив, що запрошення до Північноатлантичного альянсу має бути надане всій території нашої держави. Водночас діяти НАТО зможе спочатку лише на підконтрольних землях.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама