Збройні сили України, як і раніше, присутні в Курській області Росії, але на невеликій території. Сили оборони не зацікавлені у виведені війська з цього напрямку.
Про це заявив заступник командувача Центром розвідки сил оборони Естонії підполковник Янек Кессельманн, пише ERR.
На прес-конференції в міністерстві оборони у п'ятницю Кессельман заявив, що за останній тиждень середньодобова кількість атак збройних сил Російської Федерації на українських фронтах склала 140 за день. Переважна більшість із них перебуває на напрямі головного удару — у районі Донецька.
"Російська Федерація, як і раніше, націлюється на Донецьку область, 69 відсотків якої, як і раніше, перебуває під контролем Російської Федерації", — сказав Кессельман.
Підполковник додав, що 31 відсоток території, яка все ще перебуває під контролем України, містить великі міста Слов'янськ та Краматорськ.
"Щодо Курської області, то, за нашою оцінкою, у Курську все ще присутні українські Збройні сили. Це дуже невелика територія. За оцінками, 50 квадратних кілометрів перебувають у руках українських Збройних сил", — заявив він.
Кессельман також зазначив, що Україна не зацікавлена і не може у найближчому майбутньому вивести війська з Курського напрямку та, у ширшому розумінні, з Півночі України.
"Очевидно, що Україна також натискає на північ та на інших напрямках, наприклад, на Бєлгородському. Тим самим Україна також зав'язує ресурси російських збройних сил, що не дозволяє РФ посилити основний напрямок удару та відкрити новий напрямок", — наголосив військовий.
Говорячи про глибинні бої, Кессельман повідомив, що обидві сторони продовжують завдавати точкових ударів на великі відстані.
"Примітною була ракетна атака Російської Федерації з Чорного моря як з підводних човнів, так і з фрегатів, 6 квітня. Остання подібна атака була 7 березня, коли Російська Федерація атакувала, серед іншого, українську енергетичну інфраструктуру", — йдеться у заяві військового.
За словами Кессельмана, Україна досягла успіху, атакувавши завод з виробництва вибухових речовин та оптоволокна.
"Україна також провела разючі операції з погляду глибоких ударів, атакувавши завод із виробництва вибухових речовин у Чапаєвському районі Самарської області, а також завод із виробництва оптоволокна у Саранську. Зараз ви всі побачили, що оптоволокно є важливим компонентом для використання як розвідувальних, так і ударних безпілотників на тактичному рівні", — розповів Кессельман.
Водночас Кессельман не отримував інформації про переговори про припинення вогню.
Раніше видання BBC повідомляло, що російські окупанти планують оточити Суми, або ж здійснити напівоточення міста. Задум РФ полягає у створенні буферної зони в Сумській області та створити загрозу обласному центру.
Нагадаємо, раніше начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх повідомляв, що за останній тиждень на 30% збільшилась інтенсивність штурмових дій російської армії прикордоння Сумщини. Окупанти активно наступають біля двох населених пунктів.