1 181 день війни
Особовий склад
974 770
Танки
10 833
Артилерія
28 009
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 167
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
36 503
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Чи шкодить здоров'ю мережа 5G: вчені розвіяли найпопулярніші міфи
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Чи шкодить здоров'ю мережа 5G: вчені розвіяли найпопулярніші міфи

Запровадження більш сучасної мережі стільникового зв’язку 5G зробило її основою для багатьох теорій змов і міфів про нібито шкоду для здоров’я людей. Водночас науковці не виявили жодної шкоди від цієї технології.

Як повідомляє Popular Science, частоти 5G не спричиняють жодних змін у клітинах шкіри людини.

Стільникові мережі працюють у межах заданих діапазонів частот, наприклад 5G функціонує на шести гігагерцах. Найближчим часом цей діапазон можуть розширити від 24,3 до 27,5 та від 39,5 до 43,3 гігагерца.

"Хоча дуже сильні електромагнітні поля потенційно можуть спричинити фізіологічні пошкодження, частоти, що використовуються в 5G, не можуть проникати в організм далі кількох міліметрів шкіри", — зазначає видання.

Попри це, команда дослідників провела повністю "сліпий експеримент", в якому клітини людини піддавалися впливу не лише частотам діапазонів 5G, але й набагато потужніших електромагнітних полів.

Дослідники зосередилися на двох типах клітин шкіри людини: фібробластах і кератиноцитах. Вони складають сполучну тканину та більшу частину епідермісу відповідно. Протягом серії тестів дослідники піддали зразки клітин впливу частот 27 та 40,5 ГГц з різною інтенсивністю протягом двох та 48 годинних інтервалів. 

За словами науковців, це перше відоме дослідження, в якому використовуються такі методи, як секвенування РНК усього геному та метилювання, для аналізу як генетичного, так і епігенетичного впливу частот 5G на клітини людини.

"Результати були настільки передбачуваними, наскільки можна було очікувати. Навіть при в 10 разів перевищенні рекомендованих лімітів впливу команда вчених не виявила жодних негативних змін", — додає видання.

Дослідники наголосили, що мають надію, що їхні останні висновки "закриють цю дискусію" щодо 5G, особливо будь-яких заяв про "можливі нетермічні біологічні ефекти впливу". 

Нагадаємо, раніше науковці встановили, що біг може завдати шкоди організму, якщо не враховувати важливість відпочинку та відновлення. Найпоширенішими травмами серед бігунів є шиніти (запалення литкових м’язів), тендиніти (запалення сухожиль) і стресові переломи.

Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама