Вчені з'ясували, що у всьому світі відомо про близько 22 000 видів мурах. Загалом на Землі проживає 20 квадрильйонів мурах.
Як повідомляє видання Earth.com, чисельність мурах встановили біологи Сабіна Ноотен і Патрік Шультайс з Університету Юліуса-Максиміліана у Вюрцбурзі.
Для цього науковці проаналізували дані 489 невеликих досліджень про наземних і деревних мурах, щоб створити велику базу даних про їхню глобальну популяцію. Водночас загальна маса цих комах також вражає. За словами Шультайса, загальна вага мурах "перевищує сукупну біомасу диких птахів і ссавців і відповідає приблизно 20 відсоткам біомаси людства".
Науковці з'ясували, що мурашині колонії покладаються на колективну діяльність і ройовий інтелект. Так, вони здатні створювати складні мережі стежок, використовувати свої тіла як мости і "вирощувати" гриби або попелиць. Деякі колонії навіть перевершують людей у певних кооперативних когнітивних завданнях.
У ході досліджень було встановлено, що мурахи віддають перевагу тропічному і субтропічному клімату. За своєї величезної чисельності мурахи приносять як позитивні, так і негативні наслідки. Відомо, що мурахи переносять ґрунт, переміщують насіння і змінюють багато частин свого оточення. На площі в один гектар землі мурахи здатні переміщувати до 13 тонн ґрунтової маси на рік, і це переміщення може допомогти підтримувати колообіг поживних речовин.
Також мурахи розкладають матеріали, що розкладаються, що підвищує родючість ґрунту. Мурахи також поширюють насіння деяких рослин далеко за межі досяжності материнської рослини. Втім, у деяких випадках інвазивні мурахи, такі як вогняні мурахи, завдають шкоди місцевим видам.
"Проте ці комахи, якщо їх тримати в рівновазі, дають багато небачених переваг. Наприклад, їхні тунелі можуть сприяти проникненню води в ґрунт. Вони також служать здобиччю для різних тварин, створюючи ланки харчового ланцюга", — наголошує видання.
Дослідники наголосили, що розуміння чисельності мурах у всьому світі здатне допомогти в розробці майбутніх стратегій збереження видів, адже воно виділяє області, яким може знадобитися особлива увага для захисту екологічного балансу. Така цілеспрямована робота могла б інформувати фермерів про боротьбу зі шкідниками, вказувати на регіони, яким загрожує вторгнення шкідливих видів мурах, і ухвалювати рішення щодо відновлення середовища існування.
Нагадаємо, раніше науковці встановили, що тварини є одним із найсильніших тригерів людського страху. Так, найбільше люди бояться павуків, а найменше — коней, собак та котів.