Дослідники з Брістольського університету припустили, що ссавці почали адаптуватися до наземного способу життя за кілька мільйонів років до падіння астероїда Чикшулуб 66 мільйонів років тому, який знищив динозаврів.
Як повідомляє Interesting Engineering, дослідники вивчали скам'янілі фрагменти кісток кінцівок плацентарних і сумчастих ссавців, знайдених у західній частині Північної Америки.
Ця територія є одним із небагатьох місць, де, як відомо, є наземні копалини цього періоду, і вчені змогли виявити анатомічні елементи, які дозволяють припустити, що ці ссавці адаптувалися до життя на суші.
"Було вже відомо, що життя рослин змінилося наприкінці крейдяного періоду, коли квіткові рослини, відомі як покритонасінні, створили різноманітніші середовища існування на Землі. Ми також знали, що ссавці, які живуть на деревах, зазнали труднощів після удару астероїда", — зазначили вчені.
Вчені досліджували кінцівки кісток, які містять сліди рухів, а також ті, що можна кількісно порівняти з кістками сучасних ссавців. На відміну від більшості досліджень, які покладалися на абсолютно неушкоджені скелети, щоб вивести моделі рухів стародавніх ссавців, це дослідження є одним із перших, яке покладалося на дрібні фрагменти кісток для відстеження змін у спільноті ссавців протягом певного періоду часу.
Отримані дані пропонують нове уявлення про те, як доісторичні ссавці адаптувалися до змін навколишнього середовища задовго до того, як впав астероїд, який знищив динозаврів та змінив життя на Землі. Хоча це дослідження є завершенням проекту, воно відкриває нові шляхи для розуміння того, як ранні ссавці еволюціонували у відповідь на зміни середовища проживання мільйони років тому.
Нагадаємо, раніше науковці встановили, що приручення вовків і перетворення їх на собак, ймовірно, пройшло за ініціативою самих хижаків, які віддали перевагу співіснуванню з людьми замість виживання в дикій природі.