
Ціни на пальне зростають не лише в Україні, а й по всій Європі — причому подекуди навіть швидше.
Про це повідомив директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн, опублікувавши дані про зміну вартості бензину та дизельного пального в різних країнах за останній тиждень.
За його словами, у низці європейських держав дизель подорожчав значно більше, ніж в Україні. Зокрема, у Німеччині ціна зросла приблизно на 9,54 грн за літр, у Великій Британії — на 8,53 грн, а в Польщі — на 7,42 грн. У США, своєю чергою, ціни на паливо підвищилися на 8%. Для порівняння, в Україні за цей же період дизельне пальне подорожчало на близько 5,57 грн за літр.
"Що ж це робиться? Куди дивляться європейські АМК!" — іронічно прокоментував ситуацію експерт.
Сергій Куюн також нагадав, що країни Європи мають стратегічні запаси пального приблизно на 90 днів. В Україні ж створювати великі резерви значно складніше, адже будь-які великі резервуари з пальним можуть стати потенційною мішенню для російських атак.
Попри те, що Україна імпортує пальне саме з європейського ринку, темпи зростання цін у нас наразі залишаються у півтора-два рази нижчими, ніж у деяких країнах ЄС. Експерт додав, що й надалі інформуватиме про зміну цін на пальне в інших країнах.
Нагадаємо, 4 березня уряд закликав представників паливного ринку не спекулювати на новинах про можливу ескалацію війни в Ірані та не підвищувати необґрунтовано ціни на пальне.
Додамо, в Україні планують створити стратегічний резерв нафти та нафтопродуктів, щоб підвищити енергетичну безпеку держави та зменшити ризики перебоїв із пальним. Відповідний законопроєкт уже підтримала Верховна Рада.