1 183 день війни
Особовий склад
976 780
Танки
10 835
Артилерія
28 090
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 167
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
36 692
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
CNN: Ізраїль готує атаки на ядерні об'єкти Ірану, попри ініціативи Трампа
На фото: Беньямін Нетаньягу. Джерело: Офіс президента

CNN: Ізраїль готує атаки на ядерні об'єкти Ірану, попри ініціативи Трампа

США отримали нові розвіддані, які свідчать про те, що Ізраїль готується завдати удару по іранських ядерних об'єктах, попри те, що адміністрація американського президента Дональда Трампа намагається укласти дипломатичну угоду з Тегераном.

Про це повідомляє CNN з посиланням на кількох офіційних осіб США, знайомих з останніми розвідданими. 

За словами американських чиновників, такий удар був би зухвалим розривом із президентом Дональдом Трампом. Він також може спровокувати ширший регіональний конфлікт на Близькому Сході — те, чого США намагалися уникнути з того часу, як війна в Газі загострила напруженість у 2023 році. Чиновники попереджають, що поки не ясно, чи ухвалили ізраїльські лідери остаточне рішення, і що насправді в уряді США існують глибокі розбіжності щодо ймовірності того, що Ізраїль зрештою вдасться до будь-яких дій. 

Чи завдасть Ізраїлю удару і як саме, залежатиме від того, що він думає про переговори США з Тегераном щодо його ядерної програми. Але "ймовірність ізраїльського удару по іранському ядерному об'єкту значно зросла за останні місяці", — сказала інша людина, знайома з американською розвідкою з цього питання. 

"І перспектива укладеної Трампом угоди між США та Іраном, яка не витягне весь іранський уран, робить ймовірність удару ймовірнішою", — додало джерело. 

За словами численних джерел, знайомих із розвідданими, значні побоювання викликані не лише публічними та приватними повідомленнями високопосадовців ізраїльських чиновників про те, що Ізраїль розглядає такий крок, а й перехопленими ізраїльськими повідомленнями та спостереженнями за переміщеннями ізраїльських військових, які можуть вказувати на неминуче. 

За словами двох джерел, серед військових приготувань, які спостерігали США, — переміщення авіабомб та завершення авіаційних навчань. Однак ці ж ознаки можуть бути просто спробою Ізраїлю чинити тиск на Іран, щоб той відмовився від ключових положень своєї ядерної програми, попереджаючи про наслідки, які можуть настати у разі відмови, що підкреслює складності, що постійно змінюються, з якими стикається Білий дім. 

Трамп публічно пригрозив військовими діями проти Ірану, якщо спроби його адміністрації домовитися про нову ядерну угоду, яка обмежить або ліквідує ядерну програму Тегерана, зазнають невдачі. Але Трамп також встановив межу того, як довго США займатимуться дипломатичними зусиллями. У листі до верховного лідера Ірану аятолі Алі Хаменеї в середині березня Трамп встановив 60-денний термін для успіху цих зусиль, згідно з джерелом, знайомим із повідомленням. 

Пройшло вже понад 60 днів з моменту доставлення цього листа та 38 днів з початку першого раунду переговорів. Високопоставлений західний дипломат, який зустрічався з президентом на початку цього місяця, сказав, що Трамп повідомив, що США дадуть цим переговорам лише кілька тижнів на успіх, перш ніж вдатися до військових ударів. 

Але зараз політика Білого дому — це політика дипломатії. Це поставило Ізраїль "між молотом і ковадлом", сказав Джонатан Панікофф, колишній високопоставлений співробітник розвідки, який спеціалізується на регіоні. Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньягу перебуває під тиском, щоб уникнути американо-іранської угоди, яку Ізраїль не вважає задовільною, і водночас не відштовхнути Трампа, який уже порвав з ізраїльським прем'єр-міністром із ключових питань безпеки в регіоні. 

"Зрештою, прийняття рішень Ізраїлем залежатиме від політичних рішень і дій США, а також від того, до яких угод президент Трамп прийде чи не прийде з Іраном", — сказав Панікофф, додавши, що не вірить, що Нетаньягу захоче ризикувати повним розривом відносин із США, завдавши удару без хоча б мовчазного схвалення.

Нагадаємо, 12 квітня Сполучені Штати Америки та Іран провели перший раунд непрямих переговорів щодо нової ядерної угоди, у ході яких було обговорено ядерну програму Ірану та можливість зняття санкцій.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама