Cosmolot: тиск на бізнес посилюється. Правоохоронці штучно блокують можливість сплачувати податки

Прокуратура й інші державні органи штучно затягують питання з безпідставним арештом рахунків Cosmolot, щоб заблокувати можливості компанії сплачувати податки.

Про це йдеться в офіційній заяві Cosmolot Ukraine.

Компанія мала сплатити 1 000 837 722 гривень податків за четвертий квартал 2023 року до 11 березня 2024 року. Відрахування податків компанія розпочала з гривневих рахунків і щодня сплачує по 100 мільйонів гривень. Проте гривні не вистачає для виплати всієї суми. Ситуацію могли б врятувати залишки на валютних рахунках, але банки відмовляють конвертувати валюту для сплати податку через арешт рахунків правоохоронцями.

"Правоохоронці намагаються зробити так, щоб Cosmolot не сплатив податки. Зараз всі претензії БЕБ та інших структур не мають жодного обґрунтування. Але якщо компанія не сплатить податки за звітний період, силові структури цим скористаються і виправдають свої протиправні дії щодо компанії", — йдеться в заяві.

У компанії вважають, що це продовження тиску, під яким Cosmolot перебуває останній рік. У січні 2024 року протиправні дії БЕБ, прокуратури, Нацбанку й інших державних структур сягнули критичної точки. БЕБ і Держфінмоніторинг безпідставно заблокували частину коштів Cosmolot без жодних пояснень.

"Усього за один день 1 лютого були організовані постанова слідчого, прокурора та ухвала суду про арешт рахунків. 5 лютого компанія подала апеляційну скаргу. За законом скарга мала бути розглянута впродовж трьох днів. Але розгляд призначили на 27 березня", — зазначили в Cosmolot Ukraine.

Дії силовиків блокують роботу української компанії та заважають державі отримати гроші у той час, коли РНБО випустило рекомендацію для правоохоронних органів утриматися від дій, які можуть блокувати роботу підприємств.

Це лише один з випадків безпідставного тиску, під яким вже рік знаходиться компанія. Cosmolot відкритий до спілкування з медіа і готовий розповісти про всі подібні ситуації, які трапились протягом зазначеного часу.

"Наразі Cosmolot продовжує боротьбу зі штучним тиском з боку держорганів для того, щоб відновити діяльність та мати можливість підтримувати економіку та розвивати галузь, яка 2023 року принесла бюджету понад 10 мільярдів гривень. 2023 року Cosmolot одні з перших залучили іноземні інвестиції. Британський підприємець Арнульф Дамерау обрав компанію Cosmolot через прозору та відповідальну діяльність компанії, яку Cosmolot демонструє навіть попри виклики війни. Ставлення до бізнесу в країні зараз, безпідставний тиск та беззаконня — серйозна загроза інвестиційному клімату", — зазначили в заяві.

Cosmolot є одним з найбільших платників податків в Україні. Лише за 2023 рік компанія принесла бюджету понад 2,4 мільярда гривень, що складає майже 25% від усіх надходжень гральної сфери.

Cosmolot, окрім значних відрахувань до держбюджету країни, систематично допомагає Збройним силам України. Сума допомоги від Cosmolot вже сягнула 130 мільйонів гривень. Компанія посилила ЗСУ 50 ударними БпЛА Punisher, профінансувала та передала на фронт 35 штурмових гвинтівок Bren2 та два великокаліберних кулемети DShK machine gun. Також компанія постійно забезпечує різні підрозділи необхідними речами та технічними засобами. Cosmolot ініціював створення платформи винахідників військової техніки для фронту та підтримує military tech стартапи.

Нагадаємо, що під час повномасштабного вторгнення українська економіка серйозно постраждала. Але бізнес робить зараз усе можливе, щоб його підтримувати. Не просто заявив про себе як про соціально відповідальний бізнес, але ще й на практиці показав це Космолот. Гемблінговий оператор створює ініціативи допомоги фронту, підтримує їх розвиток та допомагає цим армії.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 12.03.2024 12:57