Фото: сайт "Прикарпаття"

Посадовці у Франківську фіктивно зараховували на військову службу своїх родичів та футболістів: ДБР викрило масштабну схему

Працівники Державного бюро розслідувань викрили в Івано-Франківську схему фіктивного зарахування на військову службу до підрозділів охорони Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки родичів керівництва міста. "Недоторканими" стали навіть футболісти місцевого професійного клубу з Прикарпаття.

Про це йдеться на сайті відомства.

У ході досудового розслідування Бюро встановило особи деяких керівників складу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, які налагодили  протиправну схему фіктивного зарахування громадян на військову службу в роти охорони ТЦК та СП. "Новобранці"  отримували можливість фактично не проходити військову службу, проводячи час на власний розсуд. Деякі з них спокійно брали участь у футбольних матчах у складі футбольного клубу з Прикарпаття. До того ж вони отримували від держави грошове та матеріальне забезпечення рахунком бюджетних коштів.

Такі дії військових посадовців становлять пряму загрозу національній безпеці України та підривають авторитет територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, що шкодить виконанню мобілізаційних заходів.

"Спільно з Національною поліцією ДБР провело близько 30 обшуків у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки Івано-Франківської області, обласній військово-лікарській комісії, а також за місцями проживання фігурантів. У ході слідчих дій перевіряються можливі протиправні дії персоналу під час проведення мобілізації, проходження служби та протиправного отримання грошового забезпечення", — йдеться у повідомленні.

У ДБР повідомили, що за результатами буде вирішуватись питання повідомлення про підозру окремим військовим посадовцям територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки

"Розслідування проводиться у межах розпочатого кримінального провадження за ч. 5 ст. 426-1 КК України (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, вчинене в умовах воєнного стану)", — додали в ДБР.

Мобілізація в Україні

В Україні діє воєнний стан та відповідно загальна мобілізація. Територіальні центри комплектування створюють мобілізаційний резерв. Для цього вони збирають та оновлюють дані про усіх чоловіків за місцем проживання.

Відтак, чоловіки призовного віку після отримання повістки мають з’явитися за вказаною адресою у вказаний час для уточнення даних, проходження комісії або мобілізації ― в залежності від того, яку повістку вони отримують. Далі необхідно пройти медичний огляд на ВЛК, де буде встановлено ступінь придатності до військової служби.

Наголошують, що повістка про уточнення даних ― це не завжди означає мобілізація.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав закони про продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні. Воєнний стан триватиме до середини листопада. Це вже восьме продовження терміну воєнного стану та мобілізації від початку повномасштабного вторгнення Росії.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Спорт, 25.08.2023 11:36