Пожвавлення економічної активності в серпні зумовило збільшення кількості вакансій. Водночас пропозиція робочої сили залишається обмеженою через наслідки війни.
Про це йдеться в вересневому макроекономічному та монетарному огляді Національного банку України.
Зокрема, у серпні найбільше зросла кількість вакансій у наступних сферах:
Через проблеми з енергопостачанням у попередні місяці, у серпні, за опитуваннями підприємств, дещо відновилося зростання кількості працівників. Водночас пропозиція робочої сили залишалася обмеженою.
За даними НБУ, значні складнощі з пошуком роботи є у мешканців прифронтових областей, що разом з обмеженим доступом до навчання з підвищення кваліфікації утримує їх від пошуку роботи.
Складна енергетична ситуація в липні зумовила збільшення міграції українців за кордон. У результаті дефіцит працівників посилився, що зумовлює подальше зростання зарплат.
Дефіцит кадрів, особливо кваліфікованих, залишається значним. Після незначного зменшення, яке, ймовірно, було викликане зменшенням попиту через зупинки в роботі підприємств унаслідок перебоїв з енергопостачанням дефіцит кваліфікованих працівників сягнув нового максимуму.
Інфографіка: НБУ
Нагадаємо, раніше заступниця міністра економіки Тетяна Бережна заявила, що для стабільного відновлення та зростання економіки щорічно на 7% до 2030 року Україні бракує додаткових кадрів, адже через війну їх кількість стрімко знижується. За її словами, йдеться про 4,5 мільйона працівників.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими