Країна-агресорка Росія стикнулася із кризою в енергетичному секторі. Відтак, ціни на світло у РФ можуть зрости на понад 10%, а в деяких областях може бути дефіцит електрики.
Про це повідомила Служба зовнішньої розвідки України. Як пояснили розвідники, уряд РФ, через затримки з постачанням критично важливого обладнання та зменшення фінансування, відклав до 2028 року модернізацію та відновлення об’єктів критичної інфраструктури, а саме — 14 теплових електростанцій сумарною потужністю 4,1 ГВт.
"Серед об’єктів, модернізацію яких відкладено, значаться ключові генерувальні потужності, контрольовані такими гігантами, як "Интер РАО" та "Юнипро". Зокрема, введення нових блоків на Іриклінській, Нижньовартівській та Пермській ДРЕС, а також на Сургутській ДРЕС-2 перенесено щонайменше на три роки. Аналогічні затримки торкнулися Костромської ДРЕС та низки башкирських об’єктів", — йдеться у повідомленні.
За даними розвідки, пріоритет у постачанні обладнання, попри дефіцит устаткування, надаватимуть електростанціям у регіонах, де прогнозується найгостріша нестача генерації, зокрема в Якутії та Ростовській області.
Водночас зараз скорочення обсягів доступної генерації вже призвело до зростання цін як на ринку електроенергії РФ, так і в цілому у житлово-комунальному господарстві. Так, очікується, що цього року тарифи ЖКГ у Росії підвищать у середньому на 11,9 %. Ба більше, у деяких регіонах можливий значний дефіцит електрики.
"Крім того, відтермінування модернізації створює ризики для надійності енергопостачання у низці ключових промислових регіонів, включаючи Оренбурзьку, Костромську та Тюменську області, а також Республіку Башкортостан", — додали розвідники.
Нагадаємо, 20 травня Європейський Союз схвалив 17-й пакет санкцій проти Російської Федерації. У ньому передбачені обмеження щодо майже 200 кораблів "тіньового флоту" країни-агресора.