Фото: val.ua

День святої Катерини: історія, традиції та заборони свята

У п’ятницю, 24 листопада, християни вшановують пам'ять великомучениці Катерини. Ця свята вважається покровителькою любові та шлюбу.

TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято.

Що відомо про святу Катерину

Свята великомучениця Катерина вважається однією з шанованих святих в православному календарі. Вона народилася в Єгипті, була розумною і благочестивою дівчиною зі знатної родини. Виявивши глибокий інтерес до освіти та духовності, вона стала захисницею знань та мудрості.

Згідно з легендами, вона присвятила своє життя вірі та стала його посланницею. Відмовившись від пропозицій одружитися, Катерина заявила, що її єдиним нареченим є Христос.

Фото: blyzhchedoboga.com.uа

Фото: blyzhchedoboga.com.uа

Піддана переслідуванням через відмову від язичницьких обрядів, Катерина в суді вразила своєю мудрістю. Вона була засуджена до страждань на колесі, але дивом залишилася неушкодженою. Нарешті, її стратили, відрубавши голову, на вершині гори.

Свята Катерина визнана заступницею вчених і студентів. Її свято супроводжується молитвами, освяченням і вивченням святого життя. Вона залишається символом віри, мудрості та незламності перед випробуваннями в ім'я Христа. Мощі святої Катерини знаходяться у монастирі її імені на горі Синай в Єгипті.

Традиції в День Катерини

Великомучениці Катерині віряни моляться про щасливий шлюб, добрих чоловіків і наречених, а також при важких пологах. Дівчата, які мріють про кохання, зранку на Катерини йдуть до церкви, щоб помолитися біля ікони святої.

Катеринин день припадає на Різдвяний піст, тому святкувати шумно його не прийнято. До столу подають пісну їжу.

Що не можна робити у цей день

  • Не можна займатися будь-якою фізичною активністю.
  • Заборонено виконувати роботу по дому, проводити прибирання і прання.
  • Заборонено займатися рукоділлям.
  • Не можна влаштовувати гучні вечірки з алкоголем.
  • Не рекомендується вступати в конфлікти та лаятися.

Чи обов'язково дотримуватися новоюліанського календаря

Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря буде не обов'язковим для всіх, тобто примусово його нав'язувати нікому не будуть. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем, який діє сьогодні, вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.

Нагадаємо, з 1 вересня Українська греко-католицька церква та Православна церква України відзначають всі нерухомі свята за новим церковним стилем. Перехід для обох конфесій означає, що дати свят, які щороку відзначаються в одну і ту ж дату, зміщуються на 13 днів. Дати рухомих свят, тобто Великодня і залежних від нього, залишаються поки незмінними.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 24.11.2023 06:42