Фото: pixabay

День святої Олени: традиції та заборони свята

У вівторок, 21 травня, за новим церковним календарем віряни вшановують день пам'яті святої цариці Олени. Вона була матір'ю рівноапостольного князя Костянтина та допомагала йому у різних християнських справах.

TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято.

Що відомо про життя святої

Свята Олена — мати римського імператора Костянтина першого. Її називають Рівноапостольною за її подвиги перед церквою, зокрема за те, що вона запровадила християнство в статус державної релігії.

Цариця Олена жила приблизно у 250-330 роки. Народилася в місті Дрепан в Малій Азії у простій незаможній сім'ї. Згодом вона вийшла заміж за Констанція Хлора (префекта Галлії). У 272 році у неї народився син Костянтин, який згодом став єдиновладним римським імператором.

За переказами, свята знайшла Животворящий Хрест Господній, на якому був розп'ятий Ісус Христос. Також вона побудувала храми та церкви на місці його набуття.

Цариця Олена

Цариця Олена. Джерело: znaj.ua

Традиції цього дня

  • Дівчата 21 травня моляться святій Олені, щоб вона подбала про їхню долю.
  • Вдалий день для посадки льону.
  • В цей день приділяють особливу увагу огіркам, їх потрібно підлити, промовляючи: "Олені — льон, Костянтину — огірки".

Що не варто робити в день Олени

  • Не варто лихословити та скандалити.
  • Не можна піддаватися слабкостям.
  • Не рекомендовано 21 травня давати гроші в борг — можуть не повернути.
  • Не варто цього дня скаржитися на свою долю, щоб не приваблювати нещастя.
  • Цього дня також не можна пліткувати.
  • Не бажано вживати алкоголь.

Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря не є обов'язковим для всіх, тобто примусово його нікому не нав'язують. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.

Нагадаємо, раніше ми публікували усі церковні свята, які припадають на травень 2024 року. Так, в третій весняний місяць українці будуть святкувати велике церковне свято — Воскресіння Христове.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Lifestyle, 21.05.2024 11:39