В Україні частина медичних працівників можуть втратити бронювання від мобілізації. Наразі проводять консультації щодо списків фахівців, яких залучатимуть до потреб армії.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України, підсумовуючи зустріч очільника відомства Віктора Ляшка з керівниками департаментів охорони здоров’я обласних адміністрацій.
Під час наради обговорили актуальні питання організації роботи системи охорони здоров’я в регіонах. Однією з ключових тем стало розбронювання медичних працівників.
У МОЗ нагадали, на початку року уряд дозволив бронювати 100% медпрацівників закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, закладів громадського здоров’я, установ, що провадять діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центрів крові, для яких робота у відповідних закладах є основним місцем роботи. Проте для забезпечення потреб ЗСУ та сектору оборони у медичних працівниках розроблено механізм розбронювання окремих медичних працівників, в яких є потреба.
"Наразі Міністерство охорони здоров’я України отримало відповідний запит від Міноборони та Командування Медичних сил Збройних сил України. Фахівці МОЗ у координації з департаментами охорони здоров’я проводять консультації, аби сформувати списки для розбронювання", — зауважили у відомстві.
Нагадаємо, станом на кінець квітня в українській армії налічується близько 800 або 600 тисяч добровольців. Натомість випадки насильницької мобілізації є лише поодинокі.