1 134 день війни
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 505
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Деякі пенсіонери мають обов'язково проходити ідентифікацію кожного року: хто саме та чому
Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

Деякі пенсіонери мають обов'язково проходити ідентифікацію кожного року: хто саме та чому

В Україні деякі пенсіонери мають кожного року проходити фізичну ідентифікацію. Це стосується внутрішньо переміщених осіб громадян, які перебувають за кордоном, або проживають на тимчасово окупованих територіях.

Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики України.

"Для отримання пенсійних виплат громадяни, які тимчасово проживають за кордоном або проживають на ТОТ, мають раз на рік проходити фізичну ідентифікацію", — йдеться у повідомленні.

У відомстві уточнили, що проходження фізичної ідентифікації має відбуватись щороку до 31 грудня

Крім того, якщо пенсіонери проживають на ТОТ, вони мають здійснювати мінімум одну фінансову операцію на своєму рахунку кожні півроку за умови, якщо у цей час не проходили фізичну ідентифікацію.

"Такі вимоги встановлено для підтвердження того, що пенсіонер, який проживає за межами підконтрольної території України (наприклад, на ТОТ або за кордоном) — живий, і кошти пенсії зі своєї картки отримує саме він", — пояснили у Мінсоцполітики.

Як пройти фізичну ідентифікацію

 Для того, щоб пройти ідентифікацію потрібно мати:

  • документ, який посвідчує особу (паспорт громадянина України або закордонний) як отримувача виплати або як законного представника/помічника отримувача виплати, у випадку дитини — свідоцтво про народження дитини;
  • відкритий рахунок у будь-якому банку України чи картку, на яку надходить пенсія;
  • пенсійне посвідчення.

Пройти ідентифікацію можна у декілька способів — офлайн або онлайн:

  1. Особисто відвідати орган ПФУ або банк, де відкрито пенсійний рахунок. Громадяни за кордоном можуть особисто звернутись до закордонної дипломатичної установи України та отримати документ про посвідчення факту, що особа є живою. Потім написати заяву в довільній формі про продовження виплати пенсій та разом з документом відправити поштою на відділення ПФУ за місцем реєстрації. 
  2. Віддалено авторизуватись в електронному кабінеті ПФУ  за допомогою "Дія.Підпис".
  3. Пройти ідентифікацію по відеозв'язку:
  • зайти на портал електронних послуг ПФУ;
  • натиснути на вкладку "Ідентифікація у режимі відеоконференцзв’язку" у верхній частині екрана;
  • заповнити усі позначені зірочкою поля форми, яка зʼявиться на екрані;
  • надати згоду на передачу особистих даних та натиснути "Подати заяву". 

Що буде, якщо не пройти фізичну ідентифікацію

Якщо не пройти ідентифікацію в один із запропонованих способів — на банківський рахунок/картку пенсія не перераховуватиметься. Проте після проходження ідентифікації протягом року, виплата пенсії відновиться з дати її припинення.

Фізична ідентифікація — це процедура однозначного встановлення фізичної особи в один із зручних для людини способів, що здійснюється віддалено або особисто. Це міжнародна практика встановлення особи, щоб перевірити, що особа жива і кошти отримує саме та людина, якій вони призначені. Процедура діє в Україні з 2004 року для всіх отримувачів соціальних виплат. Більшість громадян проходять ідентифікацію, навіть не помічаючи цього, адже вона відбувається в момент контакту з листоношею, органом ПФУ чи банком, де відкрито рахунок.

Нагадаємо, в Україні спростили порядок отримання пенсій для деяких категорій громадян. Уряд ухвалив зміни, які встановлюють єдині умови нарахування пенсійних виплат для всіх, незалежно від їх місцеперебування.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама