Україна у 2025 році продовжуватиме підтримувати громадянам, які цього потребують, шляхом нарахування субсидій. Проте деяким споживачам можуть відмовити у державній допомозі. Йдеться про осіб, які мають додаткове житло, заборгованість за комунальні послуги тощо.
Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики України.
Хто може не отримати субсидії
Причини, через які можуть не призначити житлову субсидію:
- Загальна площа житлового приміщення перевищує:
- 130 квадратних метрів для квартир у багатоквартирному будинку,
- 230 квадратних метрів для індивідуальних будинків (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, приймальних сімей, багатодітних сімей тощо).
- Будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснив покупку або оплату послуги, яка перевищила 50 тисяч гривень, а саме:
- купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку; оплату (одноразову) будь-яких робіт або послуг (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла);
- платіж згідно з правочинами, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми) (крім об’єктів спадщини та дарування);
- внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації;
- благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів);
- надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позики;
- купівлю безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних та/або освітніх послуг).
- Будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житлових приміщень у гуртожитках та житла:
- яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності;
- на яке оформлено право на спадщину, за умови, що жодне із житлових приміщень, яке перебуває у власності;
- розташованого в сільській місцевості, селищах міського типу, на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення;
- знищеного (непридатного для проживання) внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, або з інших причин, за наявності відповідної інформації у Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій;
- отриманого дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, особою з їх числа шляхом державного чи місцевого бюджету.
- На 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія має на депозитному банківському рахунку (рахунках) наявні кошти в сумі, що перевищують 100 тисяч гривень, або облігації внутрішньої державної позики на загальну суму, що перевищує 100 тисяч гривень.
- У власності є транспортний засіб, що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, з року випуску якого минуло менше ніж п'ять років (крім мопеда і причепа), та/або більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).
- Громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу уповноваженого органу або не сплачує суми до повернення, визначені уповноваженим органом.
- У разі отримання від підприємств — надавачів послуг інформації про наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує сорок неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії. Житлова субсидія у такому випадку може призначатися за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку.
- У складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці.
Нагадаємо, раніше у ПФУ розповіли, як дізнатись розмір житлової субсидії. Детальніше — у нашому матеріалі.
Додамо, цього року в Україні планують запустити новий та корисний проект — Єдину платформу комунальних послуг. Ця система автоматизує процеси та покращить облік споживачів.