Володимир Путін. Джерело: росЗМІ

Для чого Путіну хизування "Орєшніком": в ISW пояснили, як Кремль оновив елементи інформаційних атак

Застосування розрекламованої в Росії ракети "Орєшнік" не призведе до подальшої ескалації у війні. У можливостях цієї зброї, якою активно лякає Кремль, насправді немає нічого нового.

Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Вони зазначили, що зусилля російського диктатора Володимира Путіна висвітлювати технічні характеристики ракети є частиною ширшої інформаційної кампанії.

В ISW додали, що акцентування уваги на дальності та корисному навантаженні ракети, порівнюючи її руйнівні можливості з можливостями метеора, покликане залякати Україну та Захід і відвернути Київ від подальших ударів по території Росії західними системами.

"Навіть погрози Путіна завдати ударів по "центрах ухвалення рішень" у Києві є порожнім звуком, адже російські війська й так регулярно завдають ударів по цивільній і критично важливій інфраструктурі в Києві за допомогою безпілотників і ракет, що здатні нести ядерні боєголовки", — зробили висновок експерти.

Президент України Володимир Зеленський підсумував цей факт 29 листопада у відповідь на заяви Путіна на засіданні Ради безпеки ОДКБ у Казахстані та заявив, що "Путін хоче додати ще тисячі до тисяч ракет, які вже випустили в Україну".

Агенція Reuters з посиланням на п'ять близьких до американської розвідки джерел зауважила, що удар "Орєшніка" не змінив оцінки розвідки США про те, що Кремль навряд чи застосує ядерну зброю в Україні, навіть у відповідь на удари ЗСУ по території Росії західною зброєю.

"Таким чином постійне хизування Путіна "Орєшніком" і російським ракетним потенціалом залишається частиною рефлексивної контрольної інформаційної операції Кремля та навряд чи є передвісником розробки новітніх російських засобів для глибокого удару", — підсумували в ISW.

Інші ключові висновки Інституту вивчення війни

  • Російські військові розглядають можливість створення окремого військового підрозділу для безпілотних систем, ймовірно, у складі міністерства оборони Росії у спробі наздогнати створення Українських військ безпілотних систем у лютому 2024 року.
  • Міністр оборони Росії Андрій Бєлоусов 29 листопада здійснив неоголошений візит до Пхеньяну на тлі активізації російсько-північнокорейського співробітництва.
  • Президент Росії Володимир Путін призначив генерал-полковника Рустама Мурадова першим заступником командувача Сухопутними військами Росії.
  • Генеральна прокуратура України відкрила додаткове розслідування щодо ймовірних розстрілів російською стороною українських військовополонених у Донецькій та Запорізькій областях.
  • Президент України Володимир Зеленський призначив новим командувачем Сухопутних військ України генерал-майора Михайла Драпатого замість генерал-лейтенанта Олександра Павлюка.
  • Грузини протестували в Тбілісі у відповідь на ініціативу керівної прокремлівської партії «Грузинська мрія» щодо відтермінування переговорів про вступ до Європейського Союзу, що спонукало російський інформаційний простір відродити інформаційні операції, які неправдиво називали протести та грузинські опозиційні партії потенційною загрозою. до грузинського суверенітету.
  • Українські сили нещодавно просунулися на північний схід від Вугледара.
  • Російські війська нещодавно просунулися під Куп’янськом, Торецьком, Покровськом і Великою Новосілкою.
  • Російські опозиційні видання повідомили, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року в Україні загинули щонайменше 80 937 російських військових.

Нагадаємо, вчора Міністерство оборони Великої Британії заявило, посилаючись на дані розвідки, що ракета "Орєшнік", якою 21 листопада російські окупанти вдарили по Дніпру, є варіантом балістичної ракети РС-26. Москва має на озброєнні ще декілька таких ракет.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 30.11.2024 07:17