1 169 день війни
Особовий склад
960 770
Танки
10 780
Артилерія
27 502
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 155
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 266
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
До Києва прибула тимчасова повірена у справах США в Україні: що про неї відомо
Приїзд Джулі Девіс до Києва. Джерело: Посольство США в Україні

До Києва прибула тимчасова повірена у справах США в Україні: що про неї відомо

У понеділок, 5 травня, тимчасова повірена у справах Сполучених Штатів Америки в Україні Джулі Девіс прибула до Києва. Ймовірно, в перспективі вона буде американським послом у нашій країні.

Про приїзд Джулі Девіс повідомило посольство США в Україні у своїх соціальних мережах.

"Ми раді вітати в Києві тимчасову повірену у справах США в Україні Джулі Девіс", — йдеться в повідомленні.

У посольстві також наголосили, що після підписання історичної Угоди про створення інвестиційного фонду відбудови України посол Девіс прибула в Україну у критичний час.

"Вона працюватиме для продовження реалізації політики президента Трампа, спрямованої на завершення війни та забезпечення тривалого миру та процвітання в Україні", — додали в американські дипломатичній установі.

Джулі Девіс розпочала виконання обов’язків тимчасової повіреної у справах в посольстві США в Києві 5 травня 2025 року.

Джулі Девіс

З 2023 року вона працювала на посаді посла США на Кіпрі та залишатиметься акредитованою там протягом свого перебування в Києві.

Девіс є кар’єрною дипломаткою вищого керівного складу дипломатичної служби США. Її 30-річна кар’єра в Державному департаменті США охоплює численні відрядження до країн Східної Європи.

До призначення послом до Республіки Кіпр посол Девіс працювала спеціальним посланником з питань Білорусі у Вільнюсі (Литва). 2020 року її затвердили першим послом США в Республіці Білорусь із 2008 року.

Раніше посол Девіс працювала заступницею помічника Державного секретаря США у справах Західної Європи та Європейського Союзу в Бюро у справах Європи та Євразії, а також заступницею постійного представника США при НАТО. До цього — керівницею апарату заступника Державного секретаря США з питань управління та ресурсів, а також директором оперативного центру Державного департаменту США. Серед інших призначень — робота в міжнародному штабі НАТО та в посольствах Грузії, України та Росії.

Девіс є лауреаткою президентської відзнаки за заслуги. Вона здобула ступінь бакалавра в Університеті Північної Кароліни в Чейпел-Гілл та ступінь магістра Школи міжнародних відносин Принстонського університету.

Попередній посол США в Україні Бріджит Брінк пішла у відставку 11 квітня. Аналітики писали, що це відбулося через посилення політичних розбіжностей з адміністрацією американського президента Дональда Трампа.

За інформацією Financial Times, відхід Брінк також відбувся на тлі погіршення її робочих стосунків із президентом Володимиром Зеленським, хоча, за словами джерел, це не стало причиною її відмови від посади.

Напруга між Брінк і Зеленським стала очевидною останнім часом. Зокрема, наприкінці березня український президент зробив заяву з критикою Брінк після російського ракетного обстрілу Кривого Рогу, в результаті якого загинуло 20 людей, у тому числі дев’ятеро дітей.

Західні дипломати в Києві зауважили, що Брінк була основною захисницею України публічно та приватно з перших тижнів повномасштабного вторгнення Росії. Її описували як "сильний характер" і "серйозного дипломата", але тиск з боку офісів Трампа та Зеленського "взяв своє", зазначили в Financial Times.

За даними видання, за 75 днів до інавгурації Трампа Брінк 53 рази критикувала Росію та війну проти України, а за 75 днів після цього вона лише п’ять разів опублікувала дописи зі згадками про Росію.

Нагадаємо, комісар Європейського Союзу з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс заявив, що Європа має можливість суттєво посилити військову підтримку України. Для цього необхідно закупити озброєння безпосередньо в українських виробників.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама