Майк Волц залишив посаду радника з національної безпеки президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа. Його обов'язки виконуватиме Марко Рубіо. Окрім того, Джулі Девіс призначено тимчасово повіреною США в Україні.
Про ситуацію з Майом Волцом Дональд Трамп написав у своїй соціальній мережі Truth Social.
"Я радий повідомити, що висуваю Майка Волца на посаду наступного посла США в ООН", — зазначив Трамп.
Він похвалив роботу Волца на посаді радника з національної безпеки, адже той "докладав усіх зусиль, щоби поставити інтереси нашої країни на перше місце".
Відомо, що тимчасово обов'язки радника з національної безпеки буде держсекретар Марко Рубіо, який паралельно продовжить роботу і в Держдепі.
"Разом ми продовжимо невпинно боротися за те, щоб Америка і весь світ знову стали безпечними. Дякуємо вам за увагу до цього питання", — наголосив Трамп.
Як відомо, в березні Майк Волц потрапив у скандал після того, як помилково додав головного редактора журналу The Atlantic Джеффрі Голдберга до закритого чату в Signal, де посадовці у сфері національної безпеки обговорювали удари США по Ємену.
Після цього Волц узяв на себе відповідальність за інцидент, а у ЗМІ повідомлялось про обговорення його подальшої долі.
Однак публічно президент США Дональд Трамп висловив підтримку своєму раднику з національної безпеки, назвавши його "хорошою людиною", яка "винесла урок" зі складної ситуації.
Заступник Волца Алекс Вонг працював у першій адміністрації Дональда Трампа заступником спецпредставника з питань Північної Кореї, а також заступником помічника держсекретаря з питань Східної Азії та Тихоокеанського регіону в Державному департаменті.
Журналісти зауважили, що в разі, якщо Майкл Волц справді втратить посаду, це стане першою відставкою топ-посадовця адміністрації президента США.
Водночас речниця Державного департаменту США Теммі Брюс поінформувала під час брифінгу, що президент Дональд Трамп і держсекретар Марко Рубіо призначили Джулі Девіс тимчасово повіреною у справах США в Україні.
"У цей критичний момент нам потрібні досвідчені лідери на ключових позиціях. Посол Девіс — саме така людина", — заявила Брюс.
За її словами, таке кадрове рішення ухвалено на тлі інтенсивних зусиль, спрямованих на досягнення мирної угоди, яка має на меті покласти край російсько-українській війні.
Зараз Джулі Девіс виконує обов'язки посла США в Республіці Кіпр. До призначення на цю посаду працювала спеціальним посланником з питань Білорусі у Вільнюсі, Литва.
Раніше, 2020 року, її затверджували на посаді першого посла США в Республіці Білорусь, у цій країні вона працювала з 2008 року.
Раніше пані Девіс працювала заступницею помічника Державного секретаря США у справах Західної Європи та Європейського Союзу в Бюро у справах Європи та Євразії, а також заступницею постійного представника Місії США при НАТО.
Попередній посол США в Україні Бріджит Брінк пішла у відставку 11 квітня. Аналітики писали, що це відбулося через посилення політичних розбіжностей з адміністрацією американського президента Дональда Трампа.
За інформацією Financial Times, відхід Брінк також відбувся на тлі погіршення її робочих стосунків із президентом Володимиром Зеленським, хоча, за словами джерел, це не стало причиною її відмови від посади.
Напруга між Брінк і Зеленським стала очевидною останнім часом. Зокрема, наприкінці березня український президент зробив заяву з критикою Брінк після російського ракетного обстрілу Кривого Рогу, в результаті якого загинуло 20 людей, у тому числі дев’ятеро дітей.
Західні дипломати в Києві зауважили, що Брінк була основною захисницею України публічно та приватно з перших тижнів повномасштабного вторгнення Росії. Її описували як "сильний характер" і "серйозного дипломата", але тиск з боку офісів Трампа та Зеленського "взяв своє", зазначили в Financial Times.
За даними видання, за 75 днів до інавгурації Трампа Брінк 53 рази критикувала Росію та війну проти України, а за 75 днів після цього вона лише п’ять разів опублікувала дописи зі згадками про Росію.
Нагадаємо, раніше видання Politico повідомляло, що замість Майка Волца найімовірнішою кандидатурою на посаду радника з національної безпеки називали спецпредставника Стіва Віткоффа. Однак, як стало відомо згодом, він відмовився від такої пропозиції.