Фото: Анна Білоус / vechirniy.kyiv.ua

Медики спростували заяву про отруєння людей водою біля "Охматдиту"

До лікарень не надходили скарги стосовно отруєння водою людей, які перебували біля дитячої лікарні "Охматдит" у Києві після ракетного удару окупантів у понеділок, 8 липня. 

Про це повідомляє прес-служба Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров'я України.

"Стресові умови через трагедію, великий суспільний інтерес та інші обставини породжують появу чуток і неперевіреної інформації. Тому повідомляємо про те, що станом на 11:00 до закладів охорони здоровʼя не надходили скарги щодо отруєння водою від людей, які перебували в "Охматдит", — зазначили у Центрі громадського здоров'я.

Також фахівці підготували для громадян важливі поради щодо поводження з питною водою у пляшках, яких потрібно дотримуватися завжди:

  1. Не можна використовувати одноразові пляшки повторно.
  2. Потрібно користуватись фільтрами для багаторазових пляшок. У випадку використання багаторазових пляшок потрібно встановити в них фільтр для води. Це допоможе забезпечити додатковий рівень очищення та покращити смак води.
  3. Не зберігати воду поряд з хімічними речовинами. Наприклад, мийними засобами, оскільки пластикові пляшки можуть вбирати запахи та речовини з навколишнього середовища.
  4. Потрібно регулярно мити багаторазові пляшки. Багаторазові пляшки потрібно мити щодня. При цьому необхідно використовувати мийний засіб й теплу воду, щоб запобігти розмноженню бактерій.
  5. Зберігати воду необхідно у закритих пляшках, адже це запобігає потраплянню бактерій і забруднень. Відкрита пляшка може стати місцем розмноження мікроорганізмів
  6. Заборонено заморожувати воду в пластикових пляшках, адже пластик має властивість тріскатися або деформуватися при заморожуванні, що може призвести до потрапляння хімічних речовин у воду.
  7. Заборонено зберігати воду на сонці, адже сонячні промені можуть нагрівати пластикові/скляні пляшки, що сприяє виділенню шкідливих хімічних речовин у воду. Зберігати воду потрібно в прохолодному, темному місці.
  8. Необхідно перевіряти термін придатності води, бо як і будь-який інший продукт, вода в пляшкаї має свій термін придатності. 

Раніше, а саме 8 липня, волонтерка Катерина Терехова повідомила, що до "Охматдиту" невідомі особи принесли пляшки з отруєною водою, внаслідок чого ті, хто контактував з рідиною, отруїлися. За словами Терехової, усім потерпілим одразу надали необхідну медичну допомогу.

"Сьогодні дуже багато людей із Києва привезли дуже багато води в "Охматдит" Підійшли поліціянти. Ми сказали, що лишаємо їм воду, і продовжили збиратися. Вже за хвилину поліціянти покликали нас і сказали: "А що це у вас за вода?" Ви зараз можете бачити моє обличчя. Воно червоне. У нас усіх хімічне отруєння", — зазначила волонтерка.

Нагадаємо, 8 липня співзасновник Monobank Олег Гороховський повідомляв, що за три години від початку збору на відновлення дитячої лікарні "Охматдит" у Києві українці задонатили понад 100 мільйонів гривень. Цільовий збір ініціював United24 разом із Monobank.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 09.07.2024 16:48